Akıllı Telefon

İPhone 12 Ne Zaman Tanıtılacak?

Geçtiğimiz aylarda İPhone 12 hakkında birkaç bilgi sızdırıldı. Teknik özellikler açısından 11 ile çok farkı olmayan ama tasarım açısından değişeceği söylenen İPhone 12 ne zaman piyasalarda satışa sunulacak? Bunun cevabı covid-19 sürecinden dolayı hâlâ netleşmiş değil ama teknik özelliklerinin ne olacağı kesinleşmiş durumda. Peki, iPhone 12 Ne Zaman Tanıtılacak?

iPhone 12 Ne Zaman Tanıtılacak?

iPhone 12’nin tanıtım tarihiyle alakalı henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklama yapıldığı takdirde sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Sızıntılara baktığımızda telefon fiyatının diğer Apple, modellerine oranla daha pahalı olacağı düşünülmekte. Yeni gelişmeler olduğu takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Şimdi sizde biraz telefonun teknik özelliklerinden bahsedelim.

İphone 12 Teknik Özellikleri

– 3. Nesil FaceID

– Super Retina HD OLED ekran

– 4GB RAM

– Daha iyi pil ömrü

– Lightning portu

– 128GB/256GB/512GB depolama

İPhone 12 Pro Teknik Özellikleri

– 3. Nesil FaceID

– Super Retina XDR OLED ekran

– 120Hz ProMotion

– 6GB RAM

– 3X optik zoom

– 128GB/256GB/512GB/1TB

Tüm modellerde 128 GB başlangıç olması bizi mutlu etti. Ancak halen Lightning portunun kullanılması çok üzücü bir durum.

Tahmin Edilen Fiyatlar

1-İPhone 12: 5.4 inc 649dolar

2-İPhone 12 Max: 6.1 inc 749 dolar

3-İPhone 12 Pro: 6.1 inc 999 dolar

4-İPhone 12 Pro Max: 6.7 inc 1099 dolar

Genelde Apple yeni çıkaracağı İPhone modellerini Eylül ayında tanıtıyor ama bu sefer bir değişiklik olacak mı emin değiliz.

iPhone Fiyatları Düşürmek İçin Kısıtlama Yoluna Gidebilir!

Apple’ın yeni iPhone modeliyle getirdiği yeni teknolojiler, fiyatların da yükselmesine sebep oldu. Apple da fiyatlarını düşürmek için çeşitli kısıtlamalar yaparak fiyatlarını düşürme yoluna gidiyor.

Kulaklıklarını kutulardan çıkararak telefonların fiyatlarını indirmeye çalışan Apple firması, iPhone’larda kullandığı batarya kapasitelerinin seviyesini de düşürmüştü.

iPhone 12 modelinde kullanılacak olan A14 işlemcisinin de diğer telefonlarına oranla daha az enerjiye ihtiyaç duyulacağı söylenmekte. Bu sebeple, yeni telefonlar yine düşük kapasiteli bataryaların kullanılması beklenmekte.

Diğer yandan da Apple’ın artık yeni modellerinde iPhone kutularına şarj cihazı yerleştirilmeyeceği de iddia edilmekte.

Apple’ın bu politikası sebebiyle, fiyatlarının bir nebze de olsa düşeceği düşünülmekte. Fakat bu politika sebebiyle, Apple’ın çok fazla müşteri kaybedeceği düşünülmekte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Akıllı Kol Saati Ne İşe Yarar, Özellikleri Nelerdir?