Akıllı Telefon

iPhone iOS 13 Kullanımı Giderek Artıyor

Apple tarafından üretilen iPhone iOS 13 Kullanımı Giderek Artıyor! Ortaya çıkarılan raporlara göre Apple kullanıcıların oldukça şanslı olduğunu söylüyor. Şirketin tüm akıllı telefonlarında en son iOS sürümü kullanılmakta.

iPhone hemen hemen her 2-3 ayda bir yeni güncelleme ile karşımıza çıkmaktadır. Her yeni güncelleme demek sistemin daha gelişmesi ve kullanıcıları memnun etmesi anlamına gelmektedir. Son zamanlarda iOS 13 kullanan kişilerin sayısı giderek artış gösteriyor.

iPhone iOS 13 Kullanımı Giderek Artıyor

Dünya teknoloji devlerinden biri olan Apple, iPhone cihazlarında en çok tercih edilen işletim sistemlerinden biriyle alakalı bazı veriler yayınladı. Ortaya çıkan verilere göre iPhone sahiplerinin %81’lik bir bölümü iOS 13’ü, %13’ü iOS 12’yi ve %6’sı da diğer işletim sistemlerini kullanmaktadır.

Yayınlanan veriler yalnızca bundan ibaret değil.  iPad modellerinin %73 gibi bir bölümü iPadOS 13’ü, %16 gibi bir bölümü iPadOS 12’yi ve %11’i daha eski işletim sistemlerini kullanıyor.

Apple şirketinin işletim sistemi bakımından gerçekten güçlü bir ağ yapısına sahip. Mesela Android 10 kullanan akıllı telefon sayısı %20’i aşmazken, iPhone işletim sistemi kullanan kişilerin sayısı oldukça fazla.

22 Haziran Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda iOS 14 tanıtılacak. Bu güncellemeyi alacak akıllı telefonlar; iPhone 6s ve 6s Plus, iPhone SE (2016), iPhone 7/7 Plus, iPhone 8/8 Plus, iPhone X, iPhone XR gibi cihazlardan oluşuyor. Ayrıca iPhone XS/XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro/Pro Max ve iPhone SE 2020 modelleri de yine bu güncellemelerden yararlanacak.