Genel

İŞKUR ile Evde Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Özellikle son zamanlarda artan tüketim sebebiyle birçok firma paketleme işlemleri için elemanlara ihtiyaç duymaktadır. Ülkemizde geliştirilen sistem sayesinde hem işverenler eleman sıkıntısını gidermekte hem de evde paketleme işini yapan birçok ev hanımı aile bütçesine ayda binlerce lira katkı sağlayabilmektedir.

Dışarıda çalışmak istemeyen hanımlar tarafından sıklıkla tercih edilen bu iş herkes tarafından becerilememekle beraber herkese de verilmemektedir. İŞKUR vasıtasıyla sizlere sunulan bu işi siz de alarak evinizde oturduğunuz yerde para kazanabilirsiniz.

İŞKUR ile Evde Paketleme İşi

Ülkemizde İŞKUR aracılığıyla birçok firma ürünlerini paketleterek hem kendi ihtiyaçlarını karşılamakta hem de ekonomiye katkı sunmaktadır. Özellikle ev hanımları İŞKUR’a evde paketleme işi için başvurmaktadır. İşverenlerde İŞKUR’a başvurarak paketlenmesi gereken ürünleri ve miktarını belirtmektedir. İŞKUR aracılığıyla evde paketleme işi yapmak isteyen ev hanımlarının sistemde kayıtlı olan cep telefonlarına sms ile bilgi iletilmektedir. İşi kabul eden ev hanımlarına paketlenecek ürünler ve paketler teslim edilmekte ve belli bir süre sonra hazırlanmış bir şekilde geri alınmaktadır.

İŞKUR’un sunmuş olduğu evde paketleme işi sayesinde birçok ev hanımı günde sadece dört saat çalışarak ayda en az 1000 TL gibi bir gelir elde etmektedir. Tabiki ev hanımları çok daha fazla evde paketleme işi alarak kazancını aylık 3000-4000 TL seviyesine kadar kolaylıkla çıkartabilmektedir.

İŞKUR Evde Paketleme İşi Başvurusu Nasıl Yapılır? 

İŞKUR evde paketleme işine başvuru yapmak isteyen ev hanımları ilgili ilanın yayımlanmasıyla beraber kendilerine en yakın İŞKUR şubelerine giderek form doldurması gerekir. Bu form doldurulurken formu dolduran ev hanımının sertifikaları, meslek danışmanı bilgileri, başvuran kişinin cep telefonu ve iletişim bilgileri yazılması gerekmektedir.
Ardından sonuçlar SMS ile başvuran kişiye bildirilecektir.