Oyun

Karantina Günleri Çocuklar İle Oyunlar

Dünya Koronavirüs pandemisi ile uğraşırken çocuklar kendi dünyasında özgürce yaşamak istiyorlar. Evde kalan çocukların daha sonra canları sıkıldığından ufak huzursuzluklar ve yaramazlıklar yapabiliyorlar. Karantinaya giren aileler çocukları ile ilgilenmedikleri vakit psikolojik ve sosyolojik rahatsızlıklar belirebiliyor. Mutlaka çocuklar ile birlikte bu zor günlerde güzel vakitler geçirmek sağlıkları açısından oldukça önemlidir. Karantina günleri çocuklar ile oyunlar oynayarak bu problemi ailecek aşabilmeniz mümkün.

Karantina Günleri Çocuklar İle Oyunlar Eşya Saklama

Herhangi bir eşyayı evin bir yerine sakladıktan sonra çocuğunuzun bulmasını isteyeceksiniz. Tabii ki sıcak ve soğuk diyerek çocuğunuzu yönlendirebilirsiniz. Aynı şekilde çocuğunuz da sizin için yapacak ve sizde onun sakladığı eşyayı bulacaksınız.

Hangi Elimde?

Bu oyunu herkes bilir ve çok eğlencelidir. Ufak bir şeyi iki elinizi arkanıza saklayarak sağ veya sol elinizde koyduktan sonra eliniz kapalı bir şekilde hangi elimde diyerek çocuğunuzun o eşyayı bulmasını isteyeceksiniz. Oldukça eğlenceli ve komik geçen bu oyun çocuğunuzun ev sıkıntısını alacaktır ve unutturacaktır.

Evet Hayır

Bu oyun televizyonlarda bile oynanmış ve çok ciddi beğenisi olmuştur. Çeşitli sorular sorarak Evet veya Hayır demeden yanıtlamasını isteyeceksiniz. Sen benim çocuğum musun? Evet. Eğer evet derse oyunu kaybeder. Cevabı evet demeden vermeli. Sen burada mı yaşıyorsun? Burada yaşıyorum. Bu şekilde söylemesi gerekir.

Hayvan Bulma Oyunu

Çeşitli hayvan resimleri veya oyuncakları varsa eğer bunlar ile oyun oynayabilmeniz mümkün. Çocuğunuza eğitim vermek ve oyun oynamak istiyorsanız bu harika bir seçenek olacaktır. Hayvanları öğretmek hem eğlenceli hem de çok kolay olacak. Kedi, fare, köpek, balık gibi hayvanları sorarak tek tek yanıt alacaksınız. Sonra çocuğunuz size soracak ve bu şekilde onun öğrenmesine ve eğlenmesine yardımcı olacaksınız.

Pet Şişe Kapağı İle Futbol

Ufak mavi pet şişe kapağı ile harika bir futbol oyunu oynayabilirsiniz. Yapmanız gereken karşılıklı olarak biraz mesafeli oturmak ve parmaklarınız ile kale yapmanız. Daha sonra tek tek parmağınız ile kapağa vurup kale içerisine sokmaya çalışacaksınız. Bu oyun da uzun vakitler oynanabilecek eğlenceli oyunlardan bir tanesidir.

Bardak İçerisine Pin Pon Topu Sokma

Bir bardağı masa üstüne koyduktan sonra pin pon topunu masadan sektirip bardağın içerisine sokmanız gerekecek. Bu da refleks açısından oldukça önemli oyunlardan bir tanesidir. Gayet eğlenebileceğiniz ve uzun vakitler geçirebileceğiniz bir oyun diyebiliriz.