İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

10 yıl süreli alan adı kaydı için, Sayfa hosting güvenilir bir şirket mi?

rfnblg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben; 10 yıl süreli bir web sayfası açmak istiyorum.
İş bankası'na havale yapılabildiği için, Sayfa hosting'i seçmeyi düşünüyorum.

Ama birde bir bilene danışmak istedim.

Bir bilen anlayan varsa bana yardım edebir mi? İlginize şimdiden çok teşekkür ederim.
-----------------------------------------------------
Hosting şirketi tavsiye edirseniz şu özelliklere dikkart ediniz.:
A) İş bankası' havale
B) Ziraat bankası'na havale seçenekleri mutlaka olmalıdır.
C) Kredi kartı ödemesi istemiyorum.

Teknik isteklerim.
1- İşlemci sınırlaması olmayacak.
2- Performans sorunları yaşamayacak.
3- Teknik testek saatleri belli olacak. (ben tabi ki test edeceğim)

Data Center isteğim.
4- Host kendi data centre’ları mı var, yoksa başka bir yerden mi kiralıyorlar?
5- Bir kesinti olması halinde, yedek güç sağlayıcıları var mı?
6- Datalarım onlarda güvende olacak mı?
7- Düvenlik duvarı olacak mı?

Alan adı isteklerim.
8- Alan adının hakları bana ait olacak mı?.
(Yani istediğim zaman hiç bir gerekçe göstermeden; alan adımı başka hosting'e taşıyabilme hakkından söz ediyorum. Burada alan adı kaydı 10 yıl yapılacağı için web sayfamın üyeleri hiç etkiye uğramadan host değiştirilebilecek olmalı)

Sözleşme isteklerim.
9- Her durumda, anlaşmayı iptal etme hakkın olacak mı?. (Anlaşma iptali halinde; hiçbir gerekçe ile, host firması benden tazminat almayacağını açıkça dili getirecek.)
10- Host firması asla tazminat alamaz. (Çok önemli bir başlık.)
11- Para iade garantisi olacak mı?. (Para iadesi olayan hostları lütfen tavsiye etmeyin.)
12- Eğer ihtiyacınız olan hizmeti host sağlamıyorsa ve anlaşmadan vazgeçerseniz, ağır bir ceza mı ödeyeceksiniz? (Değil mi?)

Disk alanı isteklerim.
13- Ne kadar disk alanı ve bandwith teklif ediliyor? (Yani günde 1.000.000 (bir milyon) kişinin girebilmesi mümkün olmalı.)
14- Günde 1.000.000. Bir milyon ziyaretçi gelince site çökmemelidir. (Dandik host isteiyorum.)

Hizmet sunumu isteklerim.
15- Açık-kaynak yazılım veriyor mu? Onun bakımını sağlıyor mu?
16- Kontrol panelinin kullanımının kolay mı? (eğer var ise önce bir demo istiyorum.)
17- Herhangi bir ekstra masraf var mıdır? (Kurulum, bakım, e-ticaret, ekstra email adresleri veya teknik destek gibi şeyler için ekstra ücret ödenecek midir? )
18- POP3 sayısının yanında Günlük SMTP Relay limitini ve posta kutusu başına disk kotasını ögrenmek istiyorum. ( sayfa hosting'e daha sormadım)
19- SSL (Secure Sockets Layer - Güvenli Yuva Katmanı) var mı? Ücretileri ne kadar. Nekadar bir süreye tabidir.

Bunun gibi daha bir sürü soru sormak mümkündür tabi; Ben google'de aradım bu soruları buldum, bir bilen varsa bu soruları arttırabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5