İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

100 mb alan ve 20 gb trafik artırım ücreti ne kadar olmalı?

dersedebiyat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, sitemin trafiği arttığı için mevcut 200 mb alan ve 20 gb trafiği artırmak istedim. Bunun için sitenin barındığı firmaya eposta gönderdim. Alanı 100 mb, trafiği 20 gb arttırma isteğimi ilettim. (toplamda 300 mb ve 40 gb oluyor) Tabi, bu artırımın ücretini de sordum. Gelen mailde bu artırım karşılığı aylık 25 USD ödemem gerektiği belirtiliyor. Bu çok değil mi? Bu hususta fiyatlar ne kadar?
Başka bir hosta geçsem bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Bilgi verirseniz memnun olurum.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
isteğin yerine göre değişir.
kimi yer 20gb reseller için o fiyatı verir
kimi yer 100mb, 100ytl der

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Çoğu sunucu sahibi için alan ve trafik önemli değildir. Artık 1 TB'lik diskler 3000 GB+ bwler mevzu yasakpara. Asıl önemli olan işlemci ve ram kullanımıdır. Vbulletin/Smf forum, php-nuke... url rewrite desteğiyle 15-20 gb veriyi işleyip yansıttığını düşünürsek bu özellikle işlemci için en az %10+ lık bir kullanımı getirir. Sunucu yöneticisi de doğal olarak buna bir şekilde tedbirle karşılık verir. Size fiyat tedbiri uygulamış. Doğaldır. Sitenizde yoğun mysql sorguları varsa ve online kullanıcı oranı yüksekse vps veya dedicated denemenizi öneririm.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
yoğun siteler için vps uygun değildir ( CPU ve ram dolayısıyla - makinayı çok kasıyor)
en iyisi ufak çaplı bir dedicated

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
fdcdeki 512lik vpsler arkadaşın özellikleri için uygun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5