İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

18 yaş altına içki satma cezası nedir ?

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hmm.. para cezası vs. verirlermi ? verirlerse bi yeri şikayet edicemde kafamı bozuyor :D

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
2007 deki yönetmelik :18 yaşından küçüklere sigara satanlara, bin YTL ceza kesilecek; alkol satanların belgeleri, iptal edilecek.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
2007 deki yönetmelik :18 yaşından küçüklere sigara satanlara, bin YTL ceza kesilecek; alkol satanların belgeleri, iptal edilecek.

Teşekkürler :) Ben yinede ihbarı biraz abartıcam ama bilmiyorum belki o da vardır. Rock bardan ne beklenir. 18 yaş altına içki ve uyuşturucu satışı diye ihbar edicem ve sonra barın önüne gidip izliyicem neler olacak :)

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
narkotik polisinin telefonda ihbarda anlattıklarını bulamaması demek,asılsız ihbar demek.seni tespit ettikten sonra 10 bin YTL para cezasına mahkum ederler.polisle şaka olmaz neyse o.

günümüz polisleri kafelerde içtiği çayın parasını ödememek için,kafe sahibine kafa atıp soruşturmada kendisine olayın nasıl geliştiği yönündeki soruya "bana kafa attı,ondan beyin kanaması geçirmiştir" diye cevap veren bir zihniyettedir.

tabi genele yaymak ne kadar anlamlı bilinmez,ama sen abartma ihbar edeceksen arkasında durabileceğin birşeyi ihbar et.

hiç gerek yok bence,hele hele barın önüne gitmeye :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
birincisi her kafe bikere polis kontrolündedir senin ihbar etmen demek ki uyuşturuyucuyuda katarsan sallamamaları demek ki satılıyorsa hakkaten gözetim altındadır. Kısacası abartma kendini yakma:D

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
birincisi her kafe bikere polis kontrolündedir senin ihbar etmen demek ki uyuşturuyucuyuda katarsan sallamamaları demek ki satılıyorsa hakkaten gözetim altındadır. Kısacası abartma kendini yakma:D

kafe değil bar polis kontrolündedir de herşey var barda maşallah ben hiç polis girip çıktığını görmedim :) bi de geçen sene bi olay oldu ankesörlüden arıyım dedim 2 tane farklı ankesörlüden aradım açan olmadı. artık ankesörlü ihbarını almıyorlar heralde. içki satıyo sonuçta sadece onu söyleriz :D

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
O şikayet için valilik yada kaymakamlığa yazılı bir ihbarda bulunabilirsin, ihbar değilde şikayet şeklinde. Adının duyulmamasını isteyebilirsin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5