İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2 bilgisayarin Birlestirilmesi ama Network kablosu ile degil

W

Winmac

Misafir
Selamlar :lol:
Elimde bir dizustu ve Bir adette PC var diz ustu ile pc yi bir kablo araciligi ile birbirlerini gormelerini istiyorum diz ustunde network girisi olmadigi icin yaptigim isleri pcye geciremiyorum yani su sekilde diyeyim Printerlar ile bilgisayar arasinda kullanilan kablodan yararlanarak LPT veya Com girisleri araciligi ile bilgi alisverisi yapmak istiyorum bunun kurulusunu ve neler gerektiginii bile varsa lutfen acilen yardim etsin

Tesekkurler Simdiden

WinmaC
---===Ejderin Atesidir Insana Yasam Gucu Veren===---

B

beastII

Misafir
lisanssızmodem kablosu ile baglanti yapabilirsin birde pc directconnection hizmetinin yüklenmis olmasi lazim isletim sisteminde ama birsey söyleyeyim lisanssızmodem yada lpt üzerinden baglanti cooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkk yavas. haberin olsun.

W

Winmac

Misafir
Ben B'r yerde okudugum kadariyla normal bir printer kablosu ile bu baglantinin oldugunu yaziyordu ve bu lisanssız kablosu nun biraz daha acarmisin yavasliktan kastin ne kadar ve bu kabloyu nerden temin edebilirim ve tarif olarak bana bir adres verebilirmisin calisma prensibini anlatan
tesekkurler

Y

Yakup

Misafir
lisanssız modem cable

2 - 3
3 - 2
7 - 7

seklinde com portundan baglanti saglar 115200 bps (bit per second) ve eger sansli isen senin port 230400 ve zembilli isen 921600 hizlarina erisebilirsin. ama sakin unutma iki pc nin de ayni hizlarda porta sahip olmasi lazim.

software ise windows kullanabilirsin direkt kablo baglantisi bir makina host digeri kullanici olacak host makinanin printer harddisk ve diger disklerini paylastirman mumkun.

K

kazimbey

Misafir
Arkadasim problemini cok basit cozebilirsin;
iki secenegin var;
1-Dizustu bilgisayarinda network girisi olmadigi icin PCMCIA Ethernet Karti alirsin,suan ben kullaniyorum D-LiNK MARKA gayet iyi calisiyor.
2-Yada Dizustu bilgisayarinda USB girisi varsa USB yi Network girisine ceviren bir kablodan ibaret alet ler satiliyor,bundan bitane alirsin isini gorur..
( http://www.synchrotech.com/products/ethernet.html )
( http://www.dlink.com/products/ )

Winmac' Alıntı:
Elimde bir dizustu ve Bir adette PC var diz ustu ile pc yi bir kablo araciligi ile birbirlerini gormelerini istiyorum diz ustunde network girisi olmadigi icin yaptigim isleri pcye geciremiyorum yani su sekilde diyeyim Printerlar ile bilgisayar arasinda kullanilan kablodan yararlanarak LPT veya Com girisleri araciligi ile bilgi alisverisi yapmak istiyorum bunun kurulusunu ve neler gerektiginii bile varsa lutfen acilen yardim etsin

Tesekkurler Simdiden

WinmaC
---===Ejderin Atesidir Insana Yasam Gucu Veren===---

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5