İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2.sunucu

OrhanGuzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle merhaba en sonunda foruma üye olabildim :)

Benim sorunum bir adet hosting sunucum var ikinciyi aldım ama ikinci sunucuda aynı ns leri nasıl kullanacağım çözemedim.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ayni NSleri kullanamazsiniz ancak ayni amac icin 2 sunucuyu birden kullanabilirsiniz. Yani, DNS(Domain Name Service) birinin uzerinde olur ama siz 2 sunucuyu birden yeni DNS recordlari olusturarak kullanabilirsiniz

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
merhaba öncelikle merhaba en sonunda foruma üye olamabildim :)

Benim sorunum bir adet hosting sunucum var ikinciyi aldım ama ikinci sunucuda aynı ns leri nasıl kullanacağım çözemedim.

Aynı NS ler derken ne kastediyorsunuz, örnek vererek anlatırmısınız.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Yani diyorki,
ns1.domain.com diye tanimladigi nameserveri 2 sunucuya birden yonlendirmek istiyormus.

OrhanGuzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani diyorki,
ns1.domain.com diye tanimladigi nameserveri 2 sunucuya birden yonlendirmek istiyormus.

evet ikinci sunucum linux mesela birinci sunucuda kullnadığım ns1.domain.com ve ns2.domain.com isimli nsleri ikinci sunucudaki siteler içinde kullanmak istiyorum ama beceremedim.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
NS konfigurasyonunu siz mi, yoksa hosting firmasi mi yonetiyor?
Siz yapiyorsaniz eklemeniz gereken yeni bir domain record. 1. sini nasil yaptiysaniz o sekilde.
Hosting firmasi yapiyorsa onlara bildirebilirsiniz.
Ayni ns i istediginiz kadar host icin kullanabilirsini.

OrhanGuzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biz yapıyoruz daha doğrusu sunucuya root yetkim var fakat plesk kurulu dnse ütün bilgileri plesk otomatik giriyor ben şimdi bunu manule yaparsam sorun çıkarmı ?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ben Pleskten anlamiyorum, cPanel olsa destek olabilirdim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5