İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2006 Nobel Ödülü Orhan pamukta

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Nobel Edebiyat ödülü Orhan Pamuk'a verildi.İsveç Akademisi, "kültürlerin çatışma sembolleriyle ilgili çalışmaları nedeniyle bu ödülün Pamuk'a verildiğini açıkladı.

Akademinin açıklamasında, "yaşadığı kentin melankolik ruhunu arayışında Pamuk'un, kültürlerin çatışması ve birleşmesinde yeni semboller bulduğu" ifade edildi.

Evet arkadaşlar düşünceleriniz neler ?

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben bu adami sevmiyorum yazık olmus ödüle başka adam mı yoktu?

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Her Vatan haini başka ülkeler tarafından ödüllendirilmeye devam ediyor..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ilgili ne düşüncemiz olabilir ki? mal meydanda zaten :(

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Orhan Pamuk da tembel çıktı
http://www.gercekgundem.com/?p=20923

Yanlış hatırlamıyorsam Kar romanı Türkiye'de bir ilk olarak ucuz satış fiyatlarıyla bilmem kaç baskı yapmıştı. Hatta anahaberlerde yarın bilmem kaçıncı baskısı çıkacak deniyordu. Matbaalar gösteriliyordu.

Bazı kaynaklarda bu kitapların öbek öbek nasıl kurumlarca satın alındığını yazmıştı zamanında ama ben bu konuyu eleştirecek düzeyde değilim. Belki edebi olarak yazıları iyidir fakat yapılan bu promosyonlardan sonra Ermeni Soykırımı hakkındaki sözlerini sarfetti. Her ne kadar "ben demedim, çarpıttılar" desede, bomba gibi patladı tüm dünyada.

Bence, yapılan bu işlerin ne kadar planlı olduğu belli.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Haysiyetsiz Fransanın kabul ettiği yeni yasa ile aynı güne denk gelen Nobel'e bakın hele.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Orhan Pamuk un abisi Şevket Pamuk kendisi boğaziçinde profesordur ve dersini almıştım, derste orhan pamuk için şerefsiz bir vatan hainidir demiştir. Sınıftaki 50 kişide şahittir.

Nobeli daha önce alanların biyografilerini okursanız neden bu ödülü bu şahıs aldı anlarsınız.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Nobel ödülünün gözümde büyük bir karizması vardı artık gözümden düştü yakında apoyada verirlerse şaşırmayın

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dün akşam CNNTürk'deki Karalama Defteri programında Nobel'deki tartışmalar -yanlış hatırlamıyorsam- 50 yıl önce Rus bi yazarın kendi ülkesini eleştirdiği bir roman yüzünden de yapılmış.

Çoğunlukla kendi ülkelerini eleştiren yazarlara verildiğini söyledi, [SIZE=-1]Doğan Hızlan.
[/SIZE]

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi