İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2006 Öss Tercihi İnternet Başvuruları Açılmış

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar öss başvuruları internetten yapılmaya başlamış ben şimdi gördüm baktım yazılmamış bilmeyen arkadaşlar öğrensin dedim :)

www.osym.gov.tr resmi sitesine girip sağ üst köşedeki butondan online tercih giriş yapabilirsiniz.
Fakat her zmanki gibi önce bankaya 10ytl yatıracaksınız :D

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet yapabiliyorsun.Şahsen ben evden yaptım.Ama sana tavsiyem bu konularda pek tecrübeli değilsen git okuldan yap herşeyin sağlam olsun.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CyberTurk' Alıntı:
netten başvuru yapabilmek için 2 gün önceden para yatırmak lazım 10 YTL

Okullardan tercih yapmak için de 2 gün önceden para yatırmak lazım.

Lütfen dikkatli olun!!

Tercihler 11 Ağustos'a kadar yapılabiliyor.Ancak tercih ücretleri sadece 9 Ağustos'a kadar yatırılabiliyor.Lütfen son güne bırakmayın işlerinizi.

Bu arada umarım herkes istediği yere girer.

İki ay sonra bu foruma Ankara'dan mesaj yazmak dileğiyle.. :)

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar paraları yatırın bir an önce valla son güne bırakmayın.
İnşallah herkes isteiği yere yerleşir.

Netten başvuru yapan arkadaşlar okula gidip bir işlem yaptınız mı acaba?Bende yarın başvurcam da bilgim olun :)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnternetten tercih için bankaya para yatırmak yeterli.Ama yine 2 gün beklemek lazım.Bankaya gidip 10 YTL ücreti yatırın.

Sonra http://tercih.osym.gov.tr adresine girip tercih sistemini açın.

TC.Kimlik Numaranız ve şifrenizle giriş yapın.Şifreniz Mart ayında ÖSS'ye başvurduğunuz zaman okulun size verdiği kaşeli imzalı çıktıda yazıyor.Yine de bulamazsanız kişisel bilgilerinizi girerek şifremi unuttum kısmından yeni bir şifre temin edebilirsiniz.

Daha sonrası ise çok basit zaten.Sistem sizden sırayla tercihlerinizi istiyor.Klavuzdan seçtiğiniz okulların tercih kodlarını tercih sıranıza göre sisteme giriyorsunuz.Hata yapma şansınız sıfır çünkü kodu girince hemen hangi okul ve hangi bölüm yazıyor.

Listeyi tamamladıktan sonra onaylıyoruz ve ekrana son kez tercihlerimiz geliyor.Kontrol ettikten sonra onaylıyoruz ve bize tercihiniz şu gün şu saatte kaydedilmiştir diyor.Tercih işlemi bitti.

Daha sonra ikinci adım yurt başvurusu.Yine aynı şekilde karşınıza çıkan formu doldurup kaydediyorsunuz ve o da tamamlanıyor.

Aman dikkat edin.Yapılan yanlış,hatalı tercihleri sonradan tekrar düzeltme gibi bir şansınız yok.Çok ama çok dikkatli olun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5