İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

300-400 metre uzaktası wireless

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhaba arkadaşlar,
300-400 metre uzaklıktaki wireless hattını görebilmek için ne yapmam lazım?
Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Wireless güclendirici antenler var bunlardan mı kullanmam gerekli?

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Antenlerle mevcut yapılıyor ama hangisini kullanacagımı düşünüyorum. cok pahallı olmaması lazım :(
Catıya cıkıp wireless olan yerden net cekmeyi düşünüyorum.

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eger sadece iki nokta arasinda yapacaksan cok kisa bi mesafe yaklasik 40 dolara felan maliyetin olur tek yonlu directional panel alacaksin bitane dikey acisi fazla yatay acisi az olan koycan catina olcak bitcek 40 dolarlik olan adini badini hatirlamadigim (ama dlink v.s gibi hatri sayilir bisi olmali yeni duyulmus markalar kullanmamali networkte) bi panel ile 2 km kadar mesafeye nokta atisi yapmistim arkadasima halende calisio uzun zaman oldu hiz olayida gayet iyi googlede yazdinmi dunya kadar yer geliyo mutlak bulursun uygun bisi..

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Önerilecek bir şey gerekli bana :(

Tek 1 noktadan alacak. en fazla 300-400 metre uzaktan olacak

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
eger sadece iki nokta arasinda yapacaksan cok kisa bi mesafe yaklasik 40 dolara felan maliyetin olur tek yonlu directional panel alacaksin bitane dikey acisi fazla yatay acisi az olan koycan catina olcak bitcek 40 dolarlik olan adini badini hatirlamadigim (ama dlink v.s gibi hatri sayilir bisi olmali yeni duyulmus markalar kullanmamali networkte) bi panel ile 2 km kadar mesafeye nokta atisi yapmistim arkadasima halende calisio uzun zaman oldu hiz olayida gayet iyi googlede yazdinmi dunya kadar yer geliyo mutlak bulursun uygun bisi..

iki nokta arası derken mesela ben parak yönlendirdim parktan girebiliyormuyum yoksa illa kordinatlarındamı olmalı:)

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bizim 300-400 metre ilerimizde beleş wireless var.
2 mb sınırsız :)
Ordan otlanmayı düşünüyorum

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bizim 300-400 metre ilerimizde beleş wireless var.
2 mb sınırsız :)
Ordan otlanmayı düşünüyorum

belki konu dışı olacak, belki de biliyorsunuzdur. Ama bilmeyen arkadaşlarda olabilir diye kısa bir hatırlatma yapsak iyi olur...

wireless kullanan arkadaşlar, özellikle kredi kartı işlemleri veya kısacası özel şifre isteyen bölümlere girerken bir kere daha düşünmelerini tavsiye ederim.

Bu konuda bir çok açıklar mevcut. bilginize...

Çok mu yersiz oldu acaba !

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onerilcek bisey gerekli bana derken googlede arayin bulun getirin buraya yapistirin bende tiklayip bakim begenirsem alim felan gibi bisey demek istemedigini dusunuyorum ?

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
blackgolden sana özel bir şeyler sordugumu hatırlamıyorum. Üyelik tarihinden ve mesaj sayından ne kadar paylaşımcı ve bu sitede ne kadar süredir oldugunu gösteriyor.

Yapan arkadaşlara seslendim. Sana ve senin gibilere degil. Her yerde senin gibileri cıkıyor.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
dostum point to point ap ile veya wireless modemine omni anten takarak dene..
Omni anteni 12-15 db alman yeterli olur..

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gozden kacirmisim

iki nokta arası derken mesela ben parak yönlendirdim parktan girebiliyormuyum yoksa illa kordinatlarındamı olmalı:)

koordinat olarak configure edilebilen gelismis wireless sistemleri mevcut ancak bahsettigim donanimda boyle bir destek oldugunu hatirlamiyorum zira koordinat kullanimi gibi azda olsa gelismis modeller biraz daha yuksek fiyatlardadir. bahsettigim urun yada muadilleri yatay ve dikey acilari dahilinde istenilen yerden belirlenen guvenlik degerleri ile yada guvensiz sekilde istediginiz yerden kullanilabilir.noktadan noktaya olan kisimda kasit budur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5