İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

500 milyon dolar

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Harvard Üniversitesi'nde gerçekleştirilen bir araştırma, çok çarpıcı bir gerçeği ortaya koydu. İnternet devi Google'da arama yapan milyonlarca kullanıcının sadece yazım hatası yaparak Google'a yıllık ortalama 500 milyon dolar kazandırdığı ortaya çıktı.

Popüler sitelerin ismini yanlış girerek ilgisiz sitelere giren kullanıcılar, hem bu sitelere tıklayarak sitelerin gelir elde etmesini sağlıyor; hem de tıklanma rakamı bu şekilde artan siteler Google'dan reklam alarak Google'a dolaylı yoldan para kazandırıyor.

Alexa'da yer alan en popüler 3.264 adet .com soyadlı web sitesini inceleyen Harvard Üniversitesi'ndeki Tyler Moore ve Benjamin Edelman isimli iki matematikçi, bu sitelerin isimlerinin sık yapılan yazım yanlışlarından faydalanan 285.000 site buldu. Bu siteler belirli bir trafiğin üzerine çıkınca Google ile anlaşıyor.

Bu sayede Google, her yıl 500 milyon doları yazım yanlışı yapan kullanıcılar sayesinde kazanıyor.

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Bu şekilde hatalar yapılıyor fakat boyutu bu kadar devasamıdır ?
Kaynak nedir ?

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Hatta google kendi isminin yanlış yazılmış şekillerinide alıyor :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
alakası yok düz yazılsada reklamdan alıcak yanlış yazılsada diyecektim sonra dedim acaba düz yazılan sitelerde google reklamı yokmu acaba.

Karışık durum kriterleri bilmeden konuşmak anlamsız olur...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Typo domain -> domain parking -> Google Adsense reklamları

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Kaynak yandan eduda olsa, ben isim benzerliğinden bu kadar büyümüş site görmedim.. spam bitmez. ama spam site marka olmaz. Google özel olarak o sitelerle anlaşma yapmaz. o Siteler kazanır ama google o sitelerle özel olarak anlaşmaz.. uydurma blog aç oraya reklam ekle... o reklamdan seninde googleunda kazandıgı bu 500 miyondolara girer.. ama google bunu havadan kazanmıyor... Mantık yanlış yani.
Paylaşım için teşekkürler..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5