İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

6 Kasım

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Her 6 kasım'da anıcakmısınız ? Bizde bunu analım isterseniz ?

aktifgalatasarayli_aslancimbomlu1_gercekleritarihyazar26xm3myqk4.jpg

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
siz o 7-0 ın gerçek olduğuna inanıyormusun hala :)

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Her 6 kasım'da anıcakmısınız ? Bizde bunu analım isterseniz ?

aktifgalatasarayli_aslancimbomlu1_gercekleritarihyazar26xm3myqk4.jpg

1) Yer: Ali Samiyen Stadı yazıyor ancak sağ alttaki açıklamada "Kadıköy'deki Unicon Club Stadı" diyor...
2) O devirde Ali Sami Yen Stadı diye bir yer yoktur; Ali Sami Yen öldükten sonra stada adı verilmiştir...

Tarihinizi de biz mi öğretelim?
...

Böyle bir maçın olduğuna inanmıyorum... Kaldı ki olsa bile bununla övünen, 6-0'a karşı bununla cevap veren bir Galatasaraylı'yı görünce haline üzülüyorum... Bize karşı skor bakımından anlatacak bir maçları yok ve varı yoğu belli olmayan bir efsaneyi anlatıyorlar... Yani böyle bir skor olsa ne olur olmasa ne olur... Maçı kimse izlememiş, heyecan yok.. Ruh yok.. Burda gelip sizi 7-0 yendik dersen ne olur, ne değişir? Biz 6-0'lık maçı çoktan arşivimize koymuşuz, siz hala ordan burdan ufak tefek ve yalnızca kendinizin inandığı yazı ve resimlerle kendinizi avutun ve böyle bir skorun olduğuna inanın...

Skorlarla övünecek, takımımı bu şekilde abartacak biri değilim ancak 6-0'dan bahsedince Galatasaraylılar'ın 7-0'dan bahsetmesi benim biraz komiğime gidiyor.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Onu 5i bilmem
Verdiğiniz linkler firefoxumu çökertiyor
77669625.jpg

T

trgy

Misafir
:D valla siz gördüklerinize de inanmıyorsunuz ki size birşey kabul ettirelim
http://mikiurl.com/hJIsU

Ben o maçı da izledim ve Galatasaray'ı tuttum. Hala da Avrupa'da Galatasaray'ı tutarım. İnanmayacaksınız ama o maçın görüntülerini izlediğim de hala o gün izlediğim gibi tüylerim diken diken oluyor. Türkiye'ye yeni ve kaliteli birşey kazandıran her takımı tutarım ama iş TSL olunca değişir. :)

Var mı G-0 gibi bir maç :)

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Efendim siz Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 8-0 yendiğini bilir misiniz?

Durun hatırlatalım...

Tarih: 31 Şubat 1914, Salı, saat 15:00
Yer: Şükrü Saracoğlu Stadyumu

Fenerbahçe, bu maçta Galatasaray'ı 8 kişiyle 8-0 yenmiştir.
Fenerbahçe'nin 3 futbolcusu Cuma namazında olduğu üçün maça gelemez ve maça Fenerbahçe 8 kişiyle başlar.
Dakikalar 86'yı gösterir ve durum hala 0-0'dır. Fenerbahçe son 4 dakikada bulduğu gollerle Galatasaray'ı 8-0 yener.

Kadro şu şekildedir: Zeki Rıza Sporel, Hikmet Bilal Aziz, Necati Dalgıç, Domdom Hüseyin, Barut Cemal, Cemil Baran, Mesut Şahin, Mahmut Süleyman...

Bu bilgileri kendimiz uydurd... Eee pardon, araştırdık...

Kanıt mı istiyorsunuz? Buyrun efendim...

derbi.jpg

410px-Zeki_R%C4%B1za_Sporel_before_second_goal.jpg

@yagmayok, bu araştırma senin için.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Efendim siz Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 8-0 yendiğini bilir misiniz?

Durun hatırlatalım...

Tarih: 31 Şubat 1914, Salı, saat 15:00
Yer: Şükrü Saracoğlu Stadyumu

Fenerbahçe, bu maçta Galatasaray'ı 8 kişiyle 8-0 yenmiştir.
Fenerbahçe'nin 3 futbolcusu Cuma namazında olduğu üçün maça gelemez ve maça Fenerbahçe 8 kişiyle başlar.
Dakikalar 86'yı gösterir ve durum hala 0-0'dır. Fenerbahçe son 4 dakikada bulduğu gollerle Galatasaray'ı 8-0 yener.

Kadro şu şekildedir: Zeki Rıza Sporel, Hikmet Bilal Aziz, Necati Dalgıç, Domdom Hüseyin, Barut Cemal, Cemil Baran, Mesut Şahin, Mahmut Süleyman...

Bu bilgileri kendimiz uydurd... Eee pardon, araştırdık...

Kanıt mı istiyorsunuz? Buyrun efendim...

derbi.jpg

410px-Zeki_R%C4%B1za_Sporel_before_second_goal.jpg

@yagmayok, bu araştırma senin için.

evet bende trübündeydim...pardon büyükdedem trübündeydi.araştırın bakalım ;)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Galatasaraylılar'ın genel tepkisi bu durumlarda, sizi de denizli yendi, pendik yendi, sigma yendi oluyordu. Bir nevi güncellemişler kendilerini, biz de sizi 164 sene önce yendik boyutuna taşımışlar mevzuyu. Hoş tabi :) Yahu her takım yenilir yener, ancak bu Galatasaray Fenerbahçe karşısında her sene bir garip, birşeyler oluyor, bir hezimet, bir şeyler. Fener iyi oynasa da alıyor, kötü oynasa da. İsterlerse dünya kupasını kazansınlar, isterse Fenerbahçe MTK'ya elensin, sonuç değişmiyor. Bence çok uzun süreler önce bu derbi rekabeti sonuçlandı. Tartışmaya gerek yok:)

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
evet bende trübündeydim...pardon büyükdedem trübündeydi.araştırın bakalım ;)

Bu işin esprisi tabii... Yalnızca 7-0'ı hatırlatmanın anlamsız olduğunu söylemeye çalışıyorum. Yani burda önemli olan skor değil; ruh... 10-0 yensen ne değişir ki? O zevki, o heyecanı, o coşkuyu yaşamadıktan sonra... Maçtan sonra arkadaşlarınla dalga geçmedikten sonra... Yani skora takılmayalım arkadaşlar, burda daha önemli şeyler var...

:) Benim dedem babama 5-0'lık maçı anlatırmış, zaman geçti babam bana 4-3'lük maçı anlattı, zaman geçecek ben çocuklarıma 6-0'lık maçı anlatacağım; Galatasaraylılar hala 7-0'ı anlatıyorlar...

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Bu seneden sonra 2. Uefa kupasını anlatıcağımız için istediğiniz kadar 6-0'ı anlatabilirsiniz çocuklarınıza. Gerçekleri gün gelicek göreceksiniz :)

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bu seneden sonra 2. Uefa kupasını anlatıcağımız için istediğiniz kadar 6-0'ı anlatabilirsiniz çocuklarınıza. Gerçekleri gün gelicek göreceksiniz :)

Tamam, seneye bugün bu konuyu hortlatacağım ve soracağım; "Niçin anlatmıyorsun?" diye.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5