İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

80mblık dosya nasıl 205mb yer tutar ? 125mb nerede ?

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
panele baktığımda kullandığım mb sayısı; 205.3 MB

komple yedek aldığımda; 80mb yer tutuyor. aradaki 125mb neye gidiyor ?

çok ilginç 1hafta önce baktığımda kullandığım yer sayısı 400MB küsür gösteriyordu. birden bire 200mb lık dosya silmedim etmedim zaten komple yedek(tablo yapısı,dosyalar vs.) 80mb geliyor ama 205 mb dolu görünüyor.

isimtescil de barınıyor dosyalar. lütfen olayı farklı yere çekmeyelim. sadece yardım ederseniz sevinirim.

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
loglar olabilir..ftpden istatistik kısmına gir orada loglar var.. oradan bak birde loglar tutmayı iptal etmelisin..

mysql ede bak.Belki o içine backup aldı ise oda buyuk olabilir..

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
error.log tipi dosyalar varsa sil. Yedekleme yaptıysan üst dizinlerde backuplarını ara kullanmıyorsan bunları sil. Eğer ftp uzantılı dosya varsa onu da sil. Cpanel kullanıyorsan (Rvskin destekliyse) disk kullanım görüntüleyicisi var. Onda ne ne kadar kullanmış görürsün.

Shadows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cpanel kullanıyorsan maillerdir actığın değil cpanel direk kullanıcı adına bir mail acıyor spam mailler oraya düşer

domain.com/webmail adresinden gir

kullanıcı adı : ftp kullanıcı adı
şifre ftp şifren

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
teşekkürler loglardanmış. sildim ancak boyutta değişim olmadı yani bi 100-150mb lık dosya sildim log. birde silemediğim 95.8 MB boyutlu loglar var 3tane onların yanındaki kutucuk donuk yani işlem yapamıyorum. bu konulardada yardımcı olursanız sevinirim. ilk defa plesk panel kullanıyorum kusura bakmayın.

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hostingcin ayarlayacak birde log ayarlarına gir orada log tutma atifken 1000 kb olarak ayarla ve gunluk sıkıstır sec ..

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar 339 MB lık error log dosyası var ve silemiyorum. yanındaki kutucuk donuk şekilde yani işaretliyebilme imkanım yok bunu nasıl sileceğim ??

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. 400mb'ımın 340 mb'ı log dosyası ve silemiyorum dediğim gibi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5