İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acemiye Yardım...

T

togi

Misafir
ASP dilinde biraz çalışma yapayım dedim. ISS kurdum. Elimde ilanla ilgili bir asp dosyası var. Sorunum ise ilan sayfasında ekleme yaptığımda bana aşağıda uyarıları veriyor.

1. Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers (0x80004005) [Microsoft][ODBC Microsoft Access Sürücüsü] İşlem, güncelleştirilebilir sorgu kullanmalıdır.

2. Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers (0x80004005) [Microsoft][ODBC Microsoft Access Sürücüsü] Güncelleştirilemiyor. Veritabanı veya nesne salt okunur.

NOT: Bilgisayarımda şuanda office kurulu değil (Bundan olabilir mi). Salt okunurluğunu yaptım ama sonuç yine aynı. Yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
access in kurulu olmasiyla alakasi yoq.

db in bulundugu klasorde normal user in write hakki yoq.
o klasore git sag tikla securty mi ne var ordan gerisini cozersin.. kolay gelsin

(dosyalarini normal sunucuya yolalrsan orda calistigini goreceksin)

ayrica sana tavsiyem . eger asp ye yeni basliyorsan baslama php ye basla. Ben asp ye basladim pisman oldum.. :]

T

togi

Misafir
merhaba saqol tavsiyelerin için ama onlarıda bakmıştım yazma okuma verdiğim halde böyle ilk defa başıma bu geliyor daha önce kurduklarımda sorun yoktu. NTFS veya FAT olması da etkiler mi daha önce FAT kurmuştum. Şİmdi ise NTFS neyse uğraşıcaz galiba.

Birde PHP gelince bende ona başladım ama bir arkadaşın ricası üzerine ASP yle ilgilenmek zorunda kaldım bende PHP çalışıyorum.

E

ekdns

Misafir
Merhaba,

Adım adım yaparsan sorunun çözülür ve bir dahada bu sorun çıkmaz.

My Computer (right click)
>
Manage
>
Services and Applications
>
Internet Information Services
>
Default Web Site (Veya ne şeklinde değiştirdiysen)
>
Üzerinde çalıştığın folder (right click)
>
All Tasks
>
Permission Wizards
>
Next - Inherit all security settings
>
Next - Replace all directory and file permissions
>
Next - Next - Finish

Kolay gelsin.

T

togi

Misafir
merhaba dediklerini yaptım.. oldu teşekkürler. şu anda herhangi bir sorun yok.

Peki bununla ilgili güvenlik ayarlarında yani database'min güvenliği ne durumda olur. Bu uygun oluyor mu..

E

ekdns

Misafir
Selam,

Local de çalışıyorsan güvenlikten şüphen olmasın, çünkü sende başka kimse olmayacak muhtemelen :)

Fakat şunu unutmaki folder'lara veya access database 'lere Execute boyutunda permission vermek biraz tehlikelidir.(Local de değil.)

Yani standart olarak Read veya Write vermek en mantıklısıSen yukarıda tüm yetkileri sere serpe vermiş durumdasın:)

Sana önerim şu olabilir.

Yukarıdaki işlemi aynen yap fakat "Permission Wizard" aşamasında "Inherit All Securtiy Settings" yerine "Select new securtiy settings from a template" de.Burada security boyutunu kendine göre ayarla.

Kolay gelsin.

T

togi

Misafir
Yardımların için teşekkür ederim. Bir dahaki seferde inşallah benim bilgilerimle de sana yardımcı olurum : )

Kolay gelsin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi