İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ACİL, FORM ERİŞİMİ

A

Anonymous

Misafir
slm arkadaşlar benim sorum şu bir formdaki belirli alanlara (textboxlar, comboboxlar vb.) kullanıcı başına erişimi sağlayabilirmiyiz. Yani hasan text1 e erişsin değiştirsin, yazsın vb. ali text1 e erişemesin ama text1 deki bilgiyi görsün text2 yi değiştirebilsin silsin vb. birşey tabi bir databaseden kullanıcı hakları alınması gerekli bence.
Bunun gibi birşey v.basic veya başka bir programda yapılabilirmi.

Şimdiden Teşekkürler
Kolay gelsin.

A

Anonymous

Misafir
Merhaba elbette yapilir bunda ne var ama sanirim ben bisileri yannis anladim. form load kismina haklara gore textboxlarin özelliklerini ata o kadar bi kac tane if kullancan iste. ama seni taniyorum az cok bunu sormus olamassin :)) sanirim ben yanlis anladim...

A

Anonymous

Misafir
Arkadaş, senin yapman gereken bir database oluşturup bunun içine kişiselleştirilmiş bilgileri eklemek yani kişiye özel bilgi.
Aynı windows taki user olayı gibi. Bi password bölümü hangi objeleri kullanabilir neleri kullanamaz bunların hepsi data da yer alacak ve program açıldığında kullanıcı şifresi ve ismi istendikten sonra data dan alınana bilgiler doğrultusunda obj ler çalışmıyacak benim tavsiyem bütün objeri obj.enabled = x şeklinde bir sub da topla ve databaseden gelen bilgileri yeni bütün objelerin kayıtlarını 0 - 1 ( true false ) bu sub içindeki x e eşitle işte bu kadar umarım anlatabilmişimdir

[email protected]

A

Anonymous

Misafir
Arkadaş, senin yapman gereken bir database oluşturup bunun içine kişiselleştirilmiş bilgileri eklemek yani kişiye özel bilgi.
Aynı windows taki user olayı gibi. Bi password bölümü hangi objeleri kullanabilir neleri kullanamaz bunların hepsi data da yer alacak ve program açıldığında kullanıcı şifresi ve ismi istendikten sonra data dan alınana bilgiler doğrultusunda obj ler çalışmıyacak benim tavsiyem bütün objeri obj.enabled = x şeklinde bir sub da topla ve databaseden gelen bilgileri yeni bütün objelerin kayıtlarını ( true false ) bu sub içindeki x e eşitle işte bu kadar umarım anlatabilmişimdir

[email protected]

A

Anonymous

Misafir
ilginiz için sağolun arkadaşlar. Ben mesajı attıktan bir saat sonra sorunumu çözdüm.O an ne düşünüyordum bende bilmiyorum. kusura bakmayın. Yinede herlese teşekkürler.

kolay gelsin.
herkese iyi çalışmalar.

A

Anonymous

Misafir
Yapabilirsin tabiki. Bunun için login işlemi için bir platform hazırlamalısın. Yani her kullanıcı için yetki ve erişim seviyesi belirlemelisin ve bu yetkiyi o kullanıcı şifresi üzerine atamalısın. Bu şekilde kullanıcın kşm olduğunu tespit edip o girdiğinde bazı kutuların enabled ve visible özellikleri ile oynayap ona sınırlama getirebilirsin. Kolay gelsin. [email protected]

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5