İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acil yardım: Google ne demek istedi

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Googledan şöyle bir mail geldi:

Merhaba, Hesabınızı gözden geçirirken, şu an Google reklamlarını program kurallarımıza uyum sağlamayan bir şekilde gösterdiğinizi tespit ettik. Örneğin, geccetr.blogspot.com/2007/09/artk-skmaya-baladn-ringofon.html sayfasında AdSense program kurallarını ihlal ettiğinizi görebildik. Yayıncıların Google reklamlarını gösteren sitelerde "Google Marka Özellikleri"nin kullanımını öne çıkarmasına izin verilmez. Google Marka Özellikleri Google logolarını, ürün ekran görüntülerini veya diğer ayırt edilebilir özellikleri kapsar. Ayrıca yayıncılar, site URL'sinde Google ticari markasını içeren veya çerçeve içinde arama sonuçları sayfaları da dahil olmak üzere Google sayfaları görüntüleyen sitelere Google reklamları yerleştiremez. Gereken değişiklikleri lütfen gelecek 72 saat içinde yapın. Aynı zamanda bir kez daha program kurallarımızı (https://www.google.com/adsense/policies) gözden geçirip tüm sayfalarınızın kurallarımıza uyum sağladığından emin olmanızı tavsiye ederiz.

Ben söylenen geccetr.blogspot.com/2007/09/artk-skmaya-baladn-ringofon.html linkindeki konuyu sildim ama başka bir ihlal varmı bilemiyorum.Google burda ne anlatmak istiyor olabilir sizce..(Ayrıca yayıncılar, site URL'sinde Google ticari markasını içeren veya çerçeve içinde arama sonuçları sayfaları da dahil olmak üzere Google sayfaları görüntüleyen sitelere Google reklamları yerleştiremez.)
Bu blogda bir kural hatası varmı: http://geccetr.blogspot.com

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım bunları beğenmemiş google

Bildiğiniz ve gördüğünüz gibi blogumda adsense reklamları yayınlıyorum.Ama çıkan reklamların az kazandırması yüzünden neredeyse hiç para kazanamıyorum.Peki nedenmi.Hemen söyliyim:Çok sevgili ringofon yüzünden.Ben linklerini engelledikçe onlar başka linkten reklam gösteriyor.Artık bilemiyorum 100 tanemi yoksa 200 tanemi melodi domaini satın almışlar.Yok bedava melodi yok bedava-melodi yok bedava sms yok mozook bedava melodi yok karını merak ediyosan bu programı indir vs. vs. Ben engelliyorum adamlar ya -(tire) li adresle reklamlarını yayınlamaya devam ediyolar yada .com ken .net ile reklamlarını yayınlıyolar.Ben para kazandırmadığı için(0.01 dolar veriyor tıklama başına ki bu para için reklam yayınlamaya değmez) bu linkleri engelledikçe onlar değişik linklerle reklamlarını yine yayınlatıyolar.Bi dünya domainleri var adamların.

Sizde benim gibi bu dertten muzdaripseniz ve birazda olsa bu az kazandıran reklamlardan kurtulup daha fazla kazandıran reklamları sitenizde görüntülemek istiyorsanız işte size engelleyeceğiniz linklerden bazılarının listesi:

www.bedavacepprogram.com
www.bedavacepprogram.net
www.bedavacepprogramlari.net
www.cep-programi.com
www.cepprogramlari.net
www.ceptelefonlar.net
www.ceptelefonprogramlari.com
www.daphne.com.tr
www.mozook.com

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
O sayfayı yayından kaldırdım orda sorun olmazda şu yazıda ne demek isteniyor onu anlamadım:
Ayrıca yayıncılar, site URL'sinde Google ticari markasını içeren veya çerçeve içinde arama sonuçları sayfaları da dahil olmak üzere Google sayfaları görüntüleyen sitelere Google reklamları yerleştiremez
Blogda sağdaki dikey reklamın çevresi blogger teması yüzünden hafif mavilik olmuş.Bi sorun yaratırmı.. http://geccetr.blogspot.com

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
TIKLAYIN Google AdSense ile websitenizden para kazanınTIKLAYIN

Bu tıklayınlardan rahatsız olabilir.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
TIKLAYIN Google AdSense ile websitenizden para kazanınTIKLAYIN

Bu tıklayınlardan rahatsız olabilir.

Onunla alakası yok.Hem tavsiyeye teşvik var içeriğe teşvik yok hemde konuda başka bişeyden bahsediliyor.Aşağıdaki cümleyi anlayamıyorum:
Ayrıca yayıncılar, site URL'sinde Google ticari markasını içeren veya çerçeve içinde arama sonuçları sayfaları da dahil olmak üzere Google sayfaları görüntüleyen sitelere Google reklamları yerleştiremez

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla Gökhan işin açık tarafı ''Tüm hakkı saklıdır'' kelimesi de Program Kurallarında geçiyor olmasada Google gibi birçok şirketin temeli. Belkide o olmayan hakkı kullanıyorlardır. Anlaman gerek. Hemen bence iletişime geç Google'la.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Valla Gökhan işin açık tarafı ''Tüm hakkı saklıdır'' kelimesi de Program Kurallarında geçiyor olmasada Google gibi birçok şirketin temeli. Belkide o olmayan hakkı kullanıyorlardır. Anlaman gerek. Hemen bence iletişime geç Google'la.

Zaten o yazıyı kaldırdım googleda o zaman bu zamandır bişey demedi..

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gökhan sana birşey diyeceğim. Sanırsam yanlış bilmiyorsam Google, reklam yayınlanan sayfanın 'kendi kendini yenilemesi' hususunda yasağı var. Bu yasak doğru ise lütfen şimdi işin yok ise www.mackolik.com adresine girde bir bak. Adamların işleri gereği sayfalarını otomatik yenilemesi gerekiyor, anlıyorum ama Google'da birşey demiyor. Bu haksızlık değil mi?

Benim reklamlarıma dadanan bir seviyesiz insan tarafından Google beni dinlemedi nerdeyse. Bir türlü Google geri adım atmadı ama adamlar kaç senedir aynı.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşin açıkçası Google biz küçük yada büyük tüm site yöneticilerine %5 dahi para vermemesine rağmen abuk sabuk kurallar koyuyor ve işine gelenleri uyguluyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5