İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AdSense'de dikkat edilecekler: ??

S

seckal

Misafir
Gezginlerden alınmıştır:

Öncelikle hiçbir zaman denemek için dahi olsa kendi reklamlarınızı tıklamayın, bu hile yaptığınız zannıyla hesabınızın otomatik olarak sistem tarafından kapatılmasına neden olabilir.
İlgilenmediğiniz reklamları tıklamayın, bu yayıncıların yararına gibi gözükse de reklam verenin zararına bir durumdur ve reklam sisteminin başarısızlığına sebep olacaktır, bir süre sonra da reklam veren kurumların uzaklaşmasına...
Sadece reklam için sayfa oluşturmayın, bu adsense kurallarına aykırı olduğu gibi internet sitelerinin "çöplüğe" dönüşmesine neden olacaktır.
Yabancı dildeki reklamların ve resim şeklindeki reklamların daha çok kazandırdığı bir gerçektir ve akılda tutulmalıdır.
Metin aralarındaki ve dikey reklamların tıklama yüzdesinin fazla olduğu, site içeriğinden uzak reklamların başarısız oldukları bilinmektedir.
Sahip olduğunuz birden fazla sitede adsense reklamlarını yayınlayabilirsiniz ve bunları takip etmek için kanal özelliğini kullanabilirsiniz

S

seckal

Misafir
Artık reklamcıyız; reklam botu sitenizi taradı ve reklamlar gözükmeye başladı, ilk önerimiz en iyi reklam sunabilmek için ilk hafta çeşitli renkler ve reklam boyutlarıyla, farklı pozisyonlar ile denemeler yapın ve sonuçlara göre en uygun pozisyon ve renklerde karar kılın. Sayfanın arkaplanıyla aynı renkleri kullanmanın başarı ve uyum sağlayacağını unutmayın. Adsense reklamları sayfa içeriği taranıp, ilişkili kelimelere göre oluştuğu için her reklam sayfasında farklı reklamlar gözükecektir, reklam verenlerin belirlemiş olduğu tıklama başı maliyetten google'nin size ödeyeceği % kadar her tıklamadan gelir elde edeceksiniz. Bu tıklama başı kazanç ilişkili reklamlara göre farklı sonuçlar vermektedir, bu değerleri paylaşmanın google servis kurallarına aykırı olduğunu belirtelim. Google adsense hesabınızın raporlar bölümünde "Sayfa Görünümleri" kısmında günlük sayfa izlenim sayısı (çoğul hit), "tıklamalar" bölümünde günlük tıklama sayısı, "Tıklamayla-geçiş oranı" bölümünde tıklamalar/Sayfa Görünümleri oranı, "Efektif CPM" bölümünde 1000 sayfa izleniminde elde ettiğiniz ortalama gelir, "Sizin kazanımlarınız" bölümünde ise günlük kazançlarınızı göreceksiniz, değişik raporlama seçenekleriyle belirli tarihler arası sonuçlarınızı kıyaslayabilir ve hesaplayabilirsiniz. Kanal verilerini de 2 gün gecikmeli olarak görebilirsiniz. "Ödeme Geçmişi" bölümünde ise onaylanan gelirinizi ve yapılan ödemeleri göreceksiniz. Google size, hesabınız 100$'ı bulduğu zaman ilgili aydan bir ay sonra çek gönderecektir. Bu süreç çekin ulaşma zamanı ile birlikte biraz daha artacaktır.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel ve yarayışlı bir döküman hazırlamışlar, paylaştığın için saol. İki sorum olacak, tartışada biliriz bu konuda :

1) Ben bir kaç kere ilgimi çeken bir reklama tıklamıştım. Benim site sahibi olduğumu nasıl anlayacaklar, zaten ADSL 'de IP sürekli değişiyor orasıı pek anlamadım. Sizce?

2) Size kıl giden biri sitenizi açıp da patır patır tüm reklamlara üst üste tıklasa, siz ceza almaz mısınız yada banlanmaz mısınız? Google nerden bilecek onun kötü niyetli birinin yaptığını, sizin yapmadığınızı? Updated.com öyle yapıyodu mesela, bana tek kuruş para ödememişti, tükürdüğümün Rumları. Ne dersiniz bu konuda?

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2) Size kıl giden biri sitenizi açıp da patır patır tüm reklamlara üst üste tıklasa, siz ceza almaz mısınız yada banlanmaz mısınız? Google nerden bilecek onun kötü niyetli birinin yaptığını, sizin yapmadığınızı? Updated.com öyle yapıyodu mesela, bana tek kuruş para ödememişti, tükürdüğümün Rumları. Ne dersiniz bu konuda?

+++++++++++++++++++++11111111111111111111111

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Seal' Alıntı:
Güzel ve yarayışlı bir döküman hazırlamışlar, paylaştığın için saol. İki sorum olacak, tartışada biliriz bu konuda :

1) Ben bir kaç kere ilgimi çeken bir reklama tıklamıştım. Benim site sahibi olduğumu nasıl anlayacaklar, zaten ADSL 'de IP sürekli değişiyor orasıı pek anlamadım. Sizce?

1. COOKİE (cerez)!
2. Banlandığında aynen emaile cevap yazarsın, tekrar aktifleştirirsiniz.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wasger
1) Cookie'yi zaten bilmeyen yok, onu silsen de gene anlaşılıyor, yada IP de değişsen. Benim dedğim bu, yoksa Cookie işin en basit yanı, o kadar cahil değiliz. : )

2) Aynı maile cevap yazıp da banlanan bir siteyi açtığın oldu mu? Benim google ile problemim olmadı çok şükür inşallah da olmaz ama updated.com 'a ne kadar dil döktüysem vermedi itler. Ne maili, gidip ben ingilizcve forumlarda rezil ettim onları linkini de e-mail olarak yolladım bana mısın demediler, foruma girip kendilerini savundular tek IP'den tıklanmış diye.

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Seal' Alıntı:
Wasger
1) Cookie'yi zaten bilmeyen yok, onu silsen de gene anlaşılıyor, yada IP de değişsen. Benim dedğim bu, yoksa Cookie işin en basit yanı, o kadar cahil değiliz. : )

2) Aynı maile cevap yazıp da banlanan bir siteyi açtığın oldu mu? Benim google ile problemim olmadı çok şükür inşallah da olmaz ama updated.com 'a ne kadar dil döktüysem vermedi itler. Ne maili, gidip ben ingilizcve forumlarda rezil ettim onları linkini de e-mail olarak yolladım bana mısın demediler, foruma girip kendilerini savundular tek IP'den tıklanmış diye.
COOKİE! den anlaışılıyor. tüm cookileri silip kendi reklamlarınıza tıklayın sonra cookileri tekrar silin, internet bağlantısını kes. tekrar internete giriş yap, İPin değiştine emin ol, ve adsense hesabına gir 30 dakika sonra istatistikler güncellendiğinde tıklama geçerli sayılır..

2. öyle bi duruma tanık oldum.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
1-google tıklamaları şu sekilde analiz ediyor: ip, lokasyon, servis sağlayıcı, cookie, makine adı.
2. aynı yerden çok tıklama olursa direkt o kişiye ban konuluyor. yani o kişinin tıkladıkları belli bir miktardan sonra sayılmamaya başlıyor.

adsl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burda hile yapmayı savunacak değilim ama reklamları göstermeye başladığım ilk zamanlar bir kaç kere tıklamıştım, ve hesabı kontrol ettiğimde tıklamalar görünüyordu ama kazanç 0 oluyordu, daha sonraları wasGer in dediği gibi ipinin değiştiğine emin ol çerezleri sil tıkla kazanmaya başla..Şu an 80 dolar oldu..Bakalım 100 de ne olacak?
Yalnız ben günde bir reklama 1 defa tıklıyorum.Yani günlük 20 farklı reklam çıksa 20 defa tıklıyorum..Bu arada bende müşteriyim tıkladığım reklam sitelerinde dolaşıyorum:) reklam amacına ulaşsın demi ya...

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tr.st' Alıntı:
1-google tıklamaları şu sekilde analiz ediyor: ip, lokasyon, servis sağlayıcı, cookie, makine adı.
İşte dananın kuyruğu bence burda kopuyor. Herkes IP değişmek yada Cookieleri silmek aklına gelir ama kalkıp da Bilgisayar adını değiştirmeyi kimse akıl etmez. Tebrikler, doğru söylüyosun.

Xdosyalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir çok site pop-up veya frame içinde adsense reklamlarını gösteriyor. Bunların hitleri de az siteler değil... Bir bildiklerimi var acaba ?

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
aynı anda 3 reklam yayınladığın zaman eğer 1. dolarsa 2. de çıkıyor 2. doları 3. de çıkıyor. frameli yaparsan ayrı ayrı hepsinde çıkyıyor

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
murme' Alıntı:
yasak o dedigin olay icerik olmiyan sayfaya reklam konmaz

tamam bu konuda haklısın ama tam olarak böyle işlemiyor sitem ...

adsensede reklamların iframe ile kullanılmasını belirtebiliyorsun böylece boş içerik sayfası oluşmuyor.. çünkü dolu dolu bir sayfada gösteriyorsun reklamını... tabi adsense kodlarını boş sayfaya koyup yayınlayabilirsiniz başka bir sayfa içinde google arşivlemesin diye metalarada ayarlama yapın veya robots.txt de belirtin indexlemesin. böylece direk o sayfaya giriş ihtimalinide ortadan kaldırmış olursunuz....

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
esra11' Alıntı:
kafadan görünmeyen key ler gömmüş kaynağa..
bence bu yasak degil olsaydı reklam ayarlarında
link
https://www.google.com/support/adsense/bin/answer.py?answer=9998
'Çerçeveli sayfa' kutusu nedir?
Reklam kodunuzu çerçeve (frame) kullanan bir sayfaya ekleyecekseniz 'çerçeveli sayfa' seçeneğini seçin. Bu seçeneği işaretlediğinizde tarayıcılarımız doğru çerçevedeki içeriği tarayarak sitenize doğru reklamlar göndermemizi sağlar. Sistemimizin doğru reklamları göstermesi için reklam kodunuzun ana içerikle aynı çerçevede bulunması gerektiğini hatırlatırız.

Yani çerçeveli sayfa kullanılabiliyo...

ayrıca key gömmeyi bende denedim ama her halukarda green card reklam ları çıktı bu pekte bi işe yaramıyo... ayrıca key gömme olayı da nasıl olacak direk metin yazarsanız olmuyo zaten adsense sadece linklerin metinlerini tarıyo-bende öyle- dolayısıyla bede istedigim keyleri içeren sitelere link veririrm , dolayısıyla adsense bunun aldatmaca oldugunu savunamaz....
ama su olmaz Aşırı, tekrarlı ve web sayfalarının içeriği veya koduyla ilgisiz anahtar kelimeler

Bende bişeyi merak ediyorum google indexlemeyi nasıl yapıyo yani a klasörü içinde index.php (varsayılan o ise tabii) varsa klasör içeriği görünemezki nasıl indexliycek ayrıca asp ve php de include kullanılırsa o sayfanın bir parçası gibi görünüyor yani reklam sayfası adresi kaynak kodunda gözükmüyor

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
'Çerçeveli sayfa' kutusu nedir?
Reklam kodunuzu çerçeve (frame) kullanan bir sayfaya ekleyecekseniz 'çerçeveli sayfa' seçeneğini seçin. Bu seçeneği işaretlediğinizde tarayıcılarımız doğru çerçevedeki içeriği tarayarak sitenize doğru reklamlar göndermemizi sağlar. Sistemimizin doğru reklamları göstermesi için reklam kodunuzun ana içerikle aynı çerçevede bulunması gerektiğini hatırlatırız.

bu çok doğru ama doğru çerçevedeki içeriği tarayarak derken o seçeneği seçince ana sayfanın içeriğini reklam göstermek için dikkate alır. yoksa fake key koyun demiyor

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alobar' Alıntı:
Bende bişeyi merak ediyorum google indexlemeyi nasıl yapıyo yani a klasörü içinde index.php (varsayılan o ise tabii) varsa klasör içeriği görünemezki nasıl indexliycek ayrıca asp ve php de include kullanılırsa o sayfanın bir parçası gibi görünüyor yani reklam sayfası adresi kaynak kodunda gözükmüyor

özetle link bulduğu her yeri sömürüyor google :p
link olmayan bir yeri bulupda almaz. index.php deki linklere bakıp diğer sayfalara ordan ondaki linklere :) tam kemirgen gibi bişey yani koca interneti aldılar be uh

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5