İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ADSL Bayiliği ve kazanç sistemi.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Selam arkadaşlar ,

Aranızda bulunduğu ilde adsl satışı yapabilecek şirketi olan arkadaşlarımız var mı ? Kargo ücretleri bize ait olmak şartı(evrak gönderim + modem gönderim bize ait ) ile bizimle çalışmak isteyen olursa lütfen özelden benim ile iletişim kursun.

Web sitesinden ADSL başvurusu alacak kişiler ilede anlaşabiliriz. Antalya-içinde olan kişilere direk olarak biz kurulum yapabiliriz.

ADSL Başvuru toplama ağı kurmayı düşünüyorum. Bu ağda bana destek olmak isteyen arkadaşlar lütfen özel mesaj ile iletişim kursunlar.

Minimum kazancınız 1xPSTN(Telefon) + 1xADSL ; 30 TL dir. Başvuru tamamlandığında hemen EFT/HAVALE işlemi yapılır.

Adetli yapan kişilere özel fiyat verilir.

Evrakları alan kişi bulunduğu ildeki türk telekom müdürlüğüne geri teslim etmesi gerekmektedir. (Bu işlem tamamlandığında ödeme yapılır)

Bu süreç bir nevi bayilik sistemidir ve süreklilik gerektirir. Bunu baz alarak özel mesaj atınız. Teşekkürler.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Detayları PM atar mısın hangi şirket üzerinden adsl satılacak, sadece başvuru toplanıp başka bir şey yapılmayacak mı vb?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bahsettiğin rakam çok düşük.
Evrakları alan kişi bulunduğu ildeki türk telekom müdürlüğüne geri teslim etmesi gerekmektedir.
En son gelen bilgiye göre evrakları telekom teslim almamakta.
Eğer farklı bir yönteminiz varsa özel mesajla bilgi verirseniz sevinirim.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ben casper ile çalışıyordum bu konuda birçok büyük şirketten teklif almıştım şu an için buna ihtiyaç kalmadı ama anadoluda olan arkadaşlar ile çalışılabilir, fiyatta makul bence.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben casper ile çalışıyordum bu konuda birçok büyük şirketten teklif almıştım şu an için buna ihtiyaç kalmadı ama anadoluda olan arkadaşlar ile çalışılabilir, fiyatta makul bence.

Şu an kimin ile çalışıyorsun ? Biliyoruz ki normal bayilikleri TT bayilere bağladılar, son yenilenmede yani casper, datateknik vb. bayilik veren firmaları pasifleştirdiler.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Şu an kimin ile çalışıyorsun ? Biliyoruz ki normal bayilikleri TT bayilere bağladılar, son yenilenmede yani casper, datateknik vb. bayilik veren firmaları pasifleştirdiler.

Bayii ler yaptıkları kayıt başına en az 75 TL alıyorlar. Adsl hızı arttıkça bu fiyat 200 tl ye kadar çıkıyor. Hakedişi almak için fatura kesmek zorundalar. %18 kdv olsa 61,5 TL kalır. %20 de stopaj çıksa 49,2 TL net kar kalır. 30 unu vermeniz güzel yanlız.

8Mbit sınırsız bağlayanada 30 1024 bağlayana da 30 mu veriyorsunuz? Çünkü bayii nin hakediş tarifeye göre artıyor. Yukarıdaki hesap minimum hakedişe göre çünkü.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bayii ler yaptıkları kayıt başına en az 75 TL alıyorlar. Adsl hızı arttıkça bu fiyat 200 tl ye kadar çıkıyor. Hakedişi almak için fatura kesmek zorundalar. %18 kdv olsa 61,5 TL kalır. %20 de stopaj çıksa 49,2 TL net kar kalır. 30 unu vermeniz güzel yanlız.

8Mbit sınırsız bağlayanada 30 1024 bağlayana da 30 mu veriyorsunuz? Çünkü bayii nin hakediş tarifeye göre artıyor. Yukarıdaki hesap minimum hakedişe göre çünkü.

75 TL net bir rakam yok. Herşey etken. ADSL Upsell , belirtilen ayda ki PSTN , ADSL Kotaları hepsi ödemenin miktarını belirlemekte etken. Bu yüzden bu şekilde bir net rakam çıkaramayız. Ama kotaları tutturduğunda ek prim alabiliyor TT bayileri.

İşin açıkcası kotaya oynadığımız için bu belirttiğim rakam kendini karşılayacaktır. Bu rakamdan kazanç olacağını zannetmiyorum. Kargo ücretleride eklenirse.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
75 TL net bir rakam yok. Herşey etken. ADSL Upsell , belirtilen ayda ki PSTN , ADSL Kotaları hepsi ödemenin miktarını belirlemekte etken. Bu yüzden bu şekilde bir net rakam çıkaramayız. Ama kotaları tutturduğunda ek prim alabiliyor TT bayileri.

İşin açıkcası kotaya oynadığımız için bu belirttiğim rakam kendini karşılayacaktır. Bu rakamdan kazanç olacağını zannetmiyorum. Kargo ücretleride eklenirse.
Kotayı tutturursanız 7.500 TL prim + çalışanların maaşı + işyeri kirasını ttnet ödüyorç Ama kotayı doldurup doldurmamak adsl satışından alınan hakedişi değiştirmiyor. Aslında sizinde dediğiniz mantıklı önemli olan şu işten kar etmek değil kotayı doldurmak.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kotayı tutturursanız 7.500 TL prim + çalışanların maaşı + işyeri kirasını ttnet ödüyorç Ama kotayı doldurup doldurmamak adsl satışından alınan hakedişi değiştirmiyor. Aslında sizinde dediğiniz mantıklı önemli olan şu işten kar etmek değil kotayı doldurmak.

7500 TL olarak NET bir primde maalesef yok :). Bu bayi grubuna bağlı. A sınıfı bir bayinin alacağı prim bu rakamdan biraz daha yüksektir. Bu bedelin dışında bahsettiğiniz artılarıda maalesef ödemiyor.

TT Bayi sisteminde 3 grup bayi yapısı mevcut. A,B,C şeklinde.

Ayrıca yukarıda belirtilen primi almanız için gizli müşteriden tam not almanız gerekmektedir. Gizli müşteri iş yerinize geliyor ve sizin iş yerinizde biraz zaman geçiriyor ve tabi ki çeşitli sorularla sizi sınıyor. Bu sorularla sizi sınadıktan sonra müşteriye karşı tutumunuzu ölçüyor.

Size 49 puan verirse şayet, bu belirttiğiniz prim kotayı tuttursanız dahi hayal oluyor.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Evet tt bayilerine dağıttılar, bu işi istanbul genelinde yapmak artık çok zor tek tük çünkü. Atı alan üsküdarı geçmiş bulunuyor :p anadolu için düşünmek gerek özellikle adsl santrallerinin yeni kurulduğu yerler ilçeler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5