İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ahmet Altan'dan yeni gazete TARAF

T

tuce

Misafir
Alev Er ile Ahmet Altan'ın birlikte kurdukları TARAF gazetesi problem çıkmazsa 12 Kasım, problem çıkarsa 19 Kasımda çıkacak. Gazete 1YTL den piyasaya çıkacak. Gazetenin fiyatının 1 YTL olmasını bağımsızlıklarının bedeli olduğunu söylüyorlar. Alev Er yayın yönetmeni olurken Ahmet Altan haftanın 5 günü yazı yazacak ve gazetenin künyesinde bulunmayacaktır. Gazete'de yazacak olan isimler; Neşe Düzel, Yasemin Çongar, Ümit Kıvanç, Halil Berktay, Alper Görmüş Ayrıca gazetenin diğer bir amacıda genç yazarlar çıkarmak.

Ahmet Altan gazete için şu sözleri söyledi:
"Eski alışkanlıkları kıracak; yeni bir tarzda, yeni laflar söyleyecek birilerine de ihtiyaç var. Birçok insan daha doğru, gerçek, dürüst bakışlara ve olayların iç yüzünü öğrenmeye ihtiyaç duyuyor. Bu her zaman gerçekleşmiyor Türkiye'de. Medyanın içinde birçok insan savaşın, kıyımın, baskının Türkiye'nin geleceğini karartacağını görüyor ama medya bir müessese olarak çok kışkırtıcı ve halktan ziyade Ankara'ya bakıyor. Mesela sürekli savaştan söz ediyorlar, bu savaş toplumsal, ekonomik, dış ve iç politika olarak ne anlama gelecek, bunu çok anlatmıyorlar. Öyle korkunç senaryolar çıkabilir ki karşımıza... Ve olaylar oraya doğru çekildiğinde öfke ve intikam isteği yükselebilir. Çünkü gençler, çocuklar öldüğünde bir halkın canı acır ve canı acıdığında bunu yapabilir. Birileri bu öfke ve intikam isteğini kullanarak o toplumu çok korkunç sonuçlara da götürebilir. Önce kime kızmalıyız sorusunu sormak lazım. İki, niye hep çocukların öldüğü bir ortamda yaşıyor Türkiye? Bugün öyle bir ortama getirdiler, öyle anlatıyorlar ki, PKK ve Barzani ortadan kalkarsa her şey hallolacak! PKK ve Barzani yoktu ama Kürt ayaklanmaları hep vardı. Demek ki sorun askeri değil. İnsanlara şunu anlatmak istiyoruz; her kararın bir bedeli var. Bir insan kahramanlık yapmak istiyorsa bunu kendi hayatı üstünden yapmalıdır, çocukların hayatı üstünden değil."

Umarız herkesin istediğini bulabileceği ve adı gibi tarafsız bir gazete olur.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bu akşam okudum bende. Ahmet Altan sevdiğim bir yazar. Başarılı olacaklarını düşünüyorum.
Sinan çetin e reklam yaptırma olayı balon :)

K

Kayıtsız Üye

Misafir
sevmem ben ayrılmayı dediğinizde çok korktum!hayatı ve yaşamımızı bu cesaret ve yürekle yazan,birini dahamı kaybediyoruz korkusu sardı beni.ama yenilik için demişsiniz sevmem ben ayrılmayı.bizde senden ayrılmayı sevmeyiz ve bunu istemeyiz.hep yaz yüreği güzel insan.hep en iyi yazdın,devam edeceğine inanıyoruz.SEVİYORUM SENİ AHMET ALTAN.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5