İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Amaç suçla mücadele mi?

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
az önce bir arkadaş haberi vermiş ilgimi cekti tsk ederim kendisine evet arkadaşlar orda konu acılmıyordu burda yer vercem buna ilk önce lütfen başdan sona okuyun
http://www.milliyet.com.tr/2007/04/10/guncel/axgun02.html
bu kısımları özellikle dikkatimi çekti
1. İnternette bulunan sohbet, mesaj veya benzeri servislerin denetimi için yazılım üretilmesi de başkanlık tarafından sağlanacak
2. Başkanlık, internet sitelerinin sorumlularının isimlerinin web sayfasında görülmesini de sağlayacak. Kendilerine ait bilgileri internet ortamında bulundurmayanlara, 2 bin YTL ile 10 bin YTL arasında para cezası verilecek.
şimdi sohbet siteleri başkanlık tarafındanmı saglancak ve digeri isimmi vermek gerekli haber başlıgı
Amaç suçla mücadele mi, internette sansür mü?
bana göre mücadele böyle olmaz
sizce nedir bu?

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neyi denetliyor . Okudum haberi mesajlaşmada var içinde , o zaman forumlarda denetlenecek . Öyle saçmalıkmı olur , hem sen sohbeti nasıl denetliyebilirsinki botmu sokacaksın serverlere yazıları okumak için hem özeller ne olacak? saçmallıktan başka birşey değil . Olan şeylere istediğimiz kadar önlem alalım engel olamayızki biz istesekde . Madem engel olmak istiyor ilk önce statik ipe geçsin , bu şekilde olmaz bu işler .

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
'Müstehcen'in tanımı yok
ehehe çok komik bunlar yaw , hadi ben başlıyorum iyinet e erişimi kapatıyorum insanları internete bağımlı hale getiriyor :p

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
katılıyorum nasıl edecekler dedigin gibi özeli nasıl önlüycekler öyle cok koruma olayina girilyorsa bu ddosculara ceza versinler yada aip site acanlara:=)

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herhalde bugüne kadar şu anlaşılamadı suçu önleyemezsiniz. Ancak caydırabilirsiniz. İşlenen suçlara karşılık hakikatli cezalar verilirse caydırcılık unsuruda artacak ve suç işlenme sayısı azalacaktır. Tabiki bu olay hem sanal hem gerçek dünya için geçerli. Fakat benim burada rahatsızlık duyduğum olay ise tüm suçların kaynağının internet olduğu gözü ile bakılması. Yani anlamıyorum internet yokken suç işlenmiyormuydu. Veya suç işleniyorduda bunudamı bu şekilde bi şeylerle engelleyeceklerdi.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
real

herhalde bugüne kadar şu anlaşılamadı suçu önleyemezsiniz. Ancak caydırabilirsiniz. İşlenen suçlara karşılık hakikatli cezalar verilirse caydırcılık unsuruda artacak ve suç işlenme sayısı azalacaktır. Tabiki bu olay hem sanal hem gerçek dünya için geçerli. Fakat benim burada rahatsızlık duyduğum olay ise tüm suçların kaynağının internet olduğu gözü ile bakılması. Yani anlamıyorum internet yokken suç işlenmiyormuydu. Veya suç işleniyorduda bunudamı bu şekilde bi şeylerle engelleyeceklerdi.

Tabiki real hayatta suç işleniyor daha acı şekilde fakat son günlerde ne olursa olsun herşeyi internet den cafede diye açıklama edildi kime ne olsa sanal internet de tanıştılar denilyor evet nette iyi kişiler var diyemem ama iyide vardır azda olsa iyiyle kötü düşününki kişi sitenize emek verin yıllardır sen gel biz gözetliycez bizim kontrolumuzde de ilginç gerçi bir deyimde var hani ölende hani börekle gelen görcez bazı siteler içinde iyi olcak benim tuvafıma giden sohbet mesaj ve site sahipleri gerçek ismini yazcak diyor ne hakla yazcaz bir sorun olunca sizmi kurtarcaksınız derler insana

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5