İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Anayasamızın İlk Üç Maddesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Sevgili iyinet üyeleri şimdi sizlere anayasamızın ilk üç maddesini bilsenizde, bilmesenizde belirtmek istiyorum.

MADDE 1. – Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

MADDE 3. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.
Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
Millî marşı “İstiklal Marşı”dır.
Başkenti Ankara’dır.

Sevgili iyinet üyeleri, Bu maddeleri hepimiz adı gibi iyi bilir değil mi? Birde Anayasamızın bu ilk 3 maddesinin değiştirilemeyeceği ve değiştirilmesinin teklifi dahi edilemeyeceğini biliyoruz.

Yeni anayasa yapılacağı gündemde hep bu maddeler üzerinde oynanmaya kalkılırsa düşünceleriniz ne olurdu acaba?

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Emrah kardeş lütfen ya bakınız böyle yapıldıgından forumda kilite gidiliyor. Düzgün seviye korumaya çalışalım birşeyleri anlayalım dinleyelim rica ediyorum herkesten. Ben sadece sordum. Herkes burda seninle aynı düşüncede olabilir ama bu forumda biraz saygı sevgi çerçevesinde olursa daha mantıklı ve iyi olur saygılar.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Tamam emrah büyükmüşsün ben kimsenin yaşına bakarak yazmıyorum. Kardeş dememiz istemezsen abide dememi bekleyemezsin elbettek emrah. Benim anlatmak istediğim senin dileklerine tercümanım zaten düşünceler aynı buna birşey demiyorum fikrimi sordum. Siz yine üsteleyerek belirttiniz. Neyse konumuz belli cevabımı aldım teşekkür ederim ben istenen yanıtı aldım.

T

trgy

Misafir
Bilmeyen internette okuyabilir, annesine sorabilir, babasına sorabilir, öğretmenine sorabilir, bu maddeleri bilmeyen Türk yoktur zaten. ;) Kategorilere uygun konular açınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5