İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arkadaşlar lütfen yardım Soldaki Menülerin Kalkmasını istiyorum

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar lütfen yardım Sağdaki Menülerin Kalkmasını istiyorum

Joomla da siteye bir makale ekliyorum.Daha sonra Anasayfa dan eklediğim makaleye tıklayınca soldaki menüler kaybolmuyor.Bir makaleye tıkladığımızda sağdaki menülerin kaybolmasını istiyorum.Çünkü makale içindeki resim büyük olunca yazılarda sağdaki modüllerin arkasında kalıyor.

Resimle Göstermeye Çalıştım.Buyrun:
resimsbm3.png

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
modüller kısmından ordaki modüllerin hangi sayfalarda gözükmesini istiyorsan ayarla.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Admin paneline gir modüller kısmından site modüllerine gir, kulandığın modüllerden herhangi bir tanesinin üzerine tıkla, Sağ tarafta bulunan seçim alanından hangi alanlarda çıkmasını istediğini belirle eğer bütün alanlarda çıkmasını istiyorsan All seçeneği mevcut birden fazla yerde çıksın bazı yerlerde çıkmasın istersen ctrl + mause sol click ile birden fazla yerde seçebilirsin. Kolay gelsin

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Modüllerde ayarlarda hepsinin gösterim seçeneği sadece anasayfa olarak gözüküyor.Ama bir makaleye tıkladığımda sol taraftaki menü kaybolmuyor.

Bunun bi yolu yokmu.Lütfen yardım edin...

Bu olay bütün içeriklerde olmuyor bazı katagorilerin makalelerinde oluyor bazı katagorilerin makalelerinde ise olmuyor...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Modüllerde ayarlarda hepsinin gösterim seçeneği sadece anasayfa olarak gözüküyor.Ama bir makaleye tıkladığımda sol taraftaki menü kaybolmuyor.

Bunun bi yolu yokmu.Lütfen yardım edin...

Bu olay bütün içeriklerde olmuyor bazı katagorilerin makalelerinde oluyor bazı katagorilerin makalelerinde ise olmuyor...

mavikaplan kendi sorunun cevabını kendin veriyorsun fakat bunu göremiyorsun. Şayet modüllerde sadece ana sayfa işaretliyse haliyle sadece ana sayfada çıkacaktır. Lütfen yukardaki yazımı bir daha oku orda en üstte bulunan all yani hepsini seçersen bütün sayfalarda görünür modülün ama öyle yapmayıp ctrl + mause sol click e basarak birden fazla bölümüde seçebilirsin böle yaptığın zaman ise sadece seçtiğin yerlerde çıkacaktır. Birde sitenin adresini özel msg ile istiyorum. Yorum bileşeni kullanıyorsan şayet ana sayfadaki yazılarda devamını oku butonunda sağdaki öğelerin kaybolmaması normaldir.

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar sorunu daha detaylı açıklamaya çalıştım.Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.
İşte Arkadaşlar ilk resimdede gösterdiğim gibi bazı içeriklere tıkladığımda "You Are Here: Anasayfa" diyor yani burada aslında "You Are Here : Anasayfa > Windows > Windows Genel " demesi lazım ama Anasayfa diyor.Sorun sanırım bundan kaynaklanıyor :
49570146ih1.png

İşte Arkadaşlar aşağıdaki resimde de gösterdiğim gibi bazı içeriklere tıkladığımda "You Are Here : İçeriğin Katagorisi " şeklinde You Are Here : / in karşısında bulunduğu katagoriyi gösteriyor ve bu içeriklerde sorun olmuyor.Yani Sağdakidaki Menüler kayboluyor.Ama ilkinde sağdaki menüler kaybolmuyor.Ben ilkinde de sağdaki menülerin kaybolmasını istiyorum...
35186353dg6.png

Sizlerin daha rahat yardım edebilmeniz için resimleri ekledim.Sorunun kaynağını bilne arkadaş cevabını yazarsa çok memnun olurum....

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Admin panelden bileşenlere girip artiosef bileşenini kapatırmısın bi. Sitenin kendi linkleriyle bakmak istiyorum.

konu hakkında biraz araştırma yaptım aşağıdaki bilgi işine yarıyacaktır.

orjinal yazı linki :http://www.cmsturk.net/forum/showpost.php?p=6754&postcount=3

Anasayfa Modüllerini Diğer Sayfalarda Gizlemek

bazıları farketmistir. sadece anasayfada cıkması gereken moduller anasayfadaki yazıların 'devamını oku' linkine basıldıgı zamanda cıkar. bunu onlemek icin temamızın index.php dosyasında degisiklik yapacagız.

senaryo su:
-anasayfadaki yazıların ustunde user1 modulu var ve 'devamını oku'ya basınca bu modul gorunmesin istiyoruz.
-anasayfamızın itemid'si 1 (menu yonetiminde ilgili menuden ogrenilebilir.)

index.php dosyasını acıyoruz.

Kod:
<?php mosLoadModules ( 'user1', -2 ); ?>

yukarıdaki kısmı buluyoruz.

Kod:
[COLOR=red]<?php if ((($Itemid == 1) && ($option == 'com_frontpage' )) || ($Itemid != 1)) { ?>[/COLOR]
<?php mosLoadModules ( 'user1', -2 ); ?>
[COLOR=red]<?php } ?>[/COLOR]

kırmızı satırları ekleyip kaydediyoruz. simdi kodu biraz acıklayalım.

eger itemid 1'e esitse ve anasayfadaysak modul gosterilecek. itemid 1'e esit degilse modul yine gosterilecek.

bu sekildeyken anasayfada yorum ekle ve devamını oku linklerine tıkladıgımızda gorunmemesi gereken modulleri gizleyebilirsiniz.

karısık oldu biraz sanırım ama takıldıgınız yer olursa belirtin yardımcı oluyum tekrar.

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet sorun aristosef den kaynaklanıyormuş.Onu kapatınca işe yaradı.Ancak ne yapıp yapıp Aristo sef açıkken düzelmesi lazım.Bunu nasıl yapabiliriz.Şuan aristo sef kapalı bakabilirsin siteye.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Evet sorun aristosef den kaynaklanıyormuş.Onu kapatınca işe yaradı.Ancak ne yapıp yapıp Aristo sef açıkken düzelmesi lazım.Bunu nasıl yapabiliriz.Şuan aristo sef kapalı bakabilirsin siteye.

şuan pek vaktim yok ama mantıken bi açıklama yapabilirim sana. Admin panelde yine bileşenlerde artisef ayarlarının içinde url lerin ne şekilde gösterilebileceğine karar verebiliyorsun. Bölüm görünsünmü - kategori görünsünmü gibisinden. İşte benim düşüncem bu iki ayardan birinden kaynaklanıyor. Sırayla şu iki seçeneği denersen şayet mutlaka bi çözümü olucaktır. Bu gece bu sorunun üzerinde çalışıcam sanırım bu gece birşeyler üretebilirim.

uyarı olarak şunuda belirteyim o ayarları yaptıktan sonra
tüm url lerin sıfırlanacaktır ve seçtiğin şekle göre yeniden url oluşturacaktır o sebeptendirki googledaki linklerinle bi uyumsuzluk söz konusudur işlemi gerçekleştirmeden önce lütfen bunu bi düşünün.

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SargeT sonunda sorunu hallettim.Eğer aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa çözümü nü söyleyim.Yönetim Paneli > ARTIO JoomSEF
Configuration 'den Show Section 'nu Evet işaretleyin düzeliyor.
icon7.gif

Sarget birde içerikte büyük resim kullanınca yazılar dışarı fırlıyor.Bunu nasıl halledebiliriz.Resimlerin boyutunu otomatik ayarlayan bir mambot , bileşen felan yokmu.Örnek olarak yazıların dışarı çıktığı bir içeriğin linki özel mesajdan yolluyorum sana.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
SargeT sonunda sorunu hallettim.Eğer aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa çözümü nü söyleyim.Yönetim Paneli > ARTIO JoomSEF
Configuration 'den Show Section 'nu Evet işaretleyin düzeliyor.
icon7.gif

Sarget birde içerikte büyük resim kullanınca yazılar dışarı fırlıyor.Bunu nasıl halledebiliriz.Resimlerin boyutunu otomatik ayarlayan bir mambot , bileşen felan yokmu.Örnek olarak yazıların dışarı çıktığı bir içeriğin linki özel mesajdan yolluyorum sana.

sorunun nedenini ve cevabını özel mesaj ile gönderdim. şimdi burda daha farklı bişiden bahsedeyim.

Smoothgallery mambotu var belki adını yanlış yazmış olabilirim ama buna benzer bişidi bu mambotu kurduğunuz zaman resimlerinize light box özelliği kazandırabiliyorsunuz. Çok güzel bir mambottur admin panelde mambotlardan mambotu seçip ayar kısmına resimlerin otomotik olarak hangi boyuta getirilmesini felan seçebiliyorsunuz. Üzerine tıklayınca siyah arka plan şeklinde çıkıyor gayet güzel.

heh işte linkide burda buyrun

http://smoothgallery.jondesign.net/

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım özel mesaj atarak yazmışsın içerik yöneticisinden boyutlarını ayarlayabilirsin diye.Onu bende biliyorum ama birsürü makale var hangi birini düzelteyim.

Ayrıca o verdiğin mambot içerikteki büyük resimleri otomatik küçültmeye yaramıyo_O bot sayesinde içerik içinde anında bir resim galerisi yapabiliyorsun.

İçerikteiki büyük resimleri otomatik küçültecek bir mambot yok mu arkadaşlar ??

Yardımların ve ilgin için teşekkür ederim Sarget...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Arkadaşım özel mesaj atarak yazmışsın içerik yöneticisinden boyutlarını ayarlayabilirsin diye.Onu bende biliyorum ama birsürü makale var hangi birini düzelteyim.

Ayrıca o verdiğin mambot içerikteki büyük resimleri otomatik küçültmeye yaramıyo_O bot sayesinde içerik içinde anında bir resim galerisi yapabiliyorsun.

İçerikteiki büyük resimleri otomatik küçültecek bir mambot yok mu arkadaşlar ??

Yardımların ve ilgin için teşekkür ederim Sarget...

sen vbulletin forumlarının kullandığı şeyden istiyorsun bu zamana kadar öyle birşeye ihtiyacım olmadı. Ama işlemi sen baştan yanlış yapmışsın. Ben her konu açışımda içerik ekleyişimde mutlaka içeriği kontrol ederim ve herhangi bi taşma vs var ise müdahale ederim. ayrıca smoothgallery mambotu sadece galeri mambotu değil ayrıca dediğim gibi tek tek resimlerin boyutlarınıda küçültüyor az biraz zahmetli ama editöre buton eklersen otomotik olarak buton yardımı ile sadece kullandığım resimelrin adını değiştirerek ortaya çok hoş şeyler çıkartabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5