İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aslan oto host sponsorluğuna güvenmeyin !!!

S

Sporty

Misafir
Zaten 30-40 milyon verip (yıllık) host alamayan adamın başına ne gelse müstehaktır kardeşim :)

T

tahtakale

Misafir
valla çok sinirlendim hocam, utanmaz bu herifler ya..
bide admin paneline girip benim siteden kendi sitelerini hem önerilen site yapmışlar, hemde script ve database ile kendilerine site açmışlar.
Allah böyle adamların cezalarını versin, bi de utanmadan ramazan kampanyası müslümanlık ayakları yapıyorlardı.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçmiş olsun, dediğin siteyi kontrol ettim scripti ve içeriği komple kopyalamışlar.
İstersen siteyi taşıyabiliriz, ns ayarları hala bende?

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadasım geçmiş olsun ama lastikçiden hostingci olmayacagını zamanında farketmeliydin durum üzücü doğrusu :( bende aldım ama kullanmadım çok şişirildi çünkü. neyse tekrar gecmiş olsun host sorunun varsa ücretsiz ve reklamsız tavsiye edebileceğim yerler var en azından host sorununu cözene kadar kolaygelsin.

F

fenerli

Misafir
genel bir fikir olarak kabul edin

hangimiz kasaptan gazete alıyor.

C

cappytoi

Misafir
allahın adıyla iş yapan adamla iş yaparken 2 kez düşünüyorum çünkü insanlarımızı nasıl sömüreceğini bilen tipler müslümanım ayağıyla böyle şerefsizliklere el atıyorlar. kendilerine kolay gelsin diyorum. ama bunun dinle imanla bir alakası yok olsa ben de böyle şerefsiz olurdum. ;)

T

tahtakale

Misafir
Haklısınız arkadaşlar. ben siteyi 1-2 hafta önce aldım, zaten site burada host ediliyordu, bugünlerde taşımayı düşünüyordum tesadüfen google da bir arama sonucuna baktım ve sitemin kopyasını gördüm. neyse ben bu adamlara bir şey demiyorum artık.Allahtan bulsunlar.
site adresim www.araabul.com kopya site www.yetki.net

Ayrıca artık dikkat edin www.desinghost.com diye site açmışlar artık host satışını oradan yapıyorlar.

aslano

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tahtakale

bu arama motoru benzerliğini bu kadar abartmanın gereği yok piyasada aramamotoru ve google de dahil çok scripti her forumda dağıtılıyor sgl db de dahil bunları herkes biliyor forumtr forumlarim gibi ,

yetki.net de arkadaşın tasarımı size benzemiş benzer sizden çalındığını iddia etmeyin dosya uzantılarından anlaşılıyor farklı olduğu

kendinizde başkalarının yaptığı scriptle yapmadınızmı scriptde google dosyaları var sen üretmedin sanırım ve suçladığın o arkadaş google hiç kullanmadığını gördüm tamamen farklı beğendiği bazı benzerlikleri eklemesi anormallik değil herkes birbirinden örnek alıyor veya yardımlaşıyor,

senin sitenin yerini alması imkansız pr vs öndesin endişe etmenin gereği yok

benzer scriptleri nerdeyse herkes kurup kullanıyo

admin bölümüne girildiyse admin güvenlik açıklarındandır dbni silmemişler iyiki

sitenin çalışmasında sorunda yok olamazda Aslanoto hosting sitenizi en iyi şekilde barındırır

Aslanoto hosting en güvenlisidir

symbiantech kullanmıycaksan niye hesap açtırıyosun bu ne symbiantech.com sitene bakınca görünüyorki kapalısın gel bize taşı yolda kalma

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle selam,
www.yetki.net/altar.php
www.araabul.com/altar.php

bak bu dosyaların gerçek adları alt.php idi ama ben onların isimlerini altar.php diye bilerek değiştirdim.
o scripti sizin servere ben kurdum ve script ile domaini arkadaşa sattım.
Bence hiç kıvırmayın! Bu script siz yürütene kadar da hiç bir yerde bulunmuyordu.

yetki.net
Domain Name.......... yetki.net
Creation Date........ 2005-10-27
Registration Date.... 2005-10-27
Expiry Date.......... 2010-10-27
Organisation Name.... Isa Aslan
Organisation Address. K.bakkalkoyyolu.sok No 59
Organisation Address.
Organisation Address. istanbul
Organisation Address. 81120
Organisation Address. icerenkoy
Organisation Address. TURKEY

Başka bir söze de gerek yok artık!

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslano' Alıntı:
symbiantech kullanmıycaksan niye hesap açtırıyosun bu ne symbiantech.com sitene bakınca görünüyorki kapalısın gel bize taşı yolda kalma

Boykod Yapıyorum ondan Site kapalı olabilir. :D Sunucu değiştiriyorum eksi resellerin adresine yönlendirmiştim. hesap kapalıydı ondan öyle çıkıyor.
Ben almayayım sagol teklifin için.
Sonra lastik patladı şöför atladı yan yattı çamura battı olmasın :D
kolaygelsin

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bedavaonline' Alıntı:
Öncelikle selam,
www.yetki.net/altar.php
www.araabul.com/altar.php

bak bu dosyaların gerçek adları alt.php idi ama ben onların isimlerini altar.php diye bilerek değiştirdim.
o scripti sizin servere ben kurdum ve script ile domaini arkadaşa sattım.
Bence hiç kıvırmayın! Bu script siz yürütene kadar da hiç bir yerde bulunmuyordu.

yetki.net
Domain Name.......... yetki.net
Creation Date........ 2005-10-27
Registration Date.... 2005-10-27
Expiry Date.......... 2010-10-27
Organisation Name.... Isa Aslan
Organisation Address. K.bakkalkoyyolu.sok No 59
Organisation Address.
Organisation Address. istanbul
Organisation Address. 81120
Organisation Address. icerenkoy
Organisation Address. TURKEY

Başka bir söze de gerek yok artık!

Söylediklerinde haklısın. ama script benzerleri var k-search örneği.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
M

messmedia

Misafir
aslano' Alıntı:
tahtakale

bu arama motoru benzerliğini bu kadar abartmanın gereği yok piyasada aramamotoru ve google de dahil çok scripti her forumda dağıtılıyor sgl db de dahil bunları herkes biliyor forumtr forumlarim gibi ,

yetki.net de arkadaşın tasarımı size benzemiş benzer sizden çalındığını iddia etmeyin dosya uzantılarından anlaşılıyor farklı olduğu

kendinizde başkalarının yaptığı scriptle yapmadınızmı scriptde google dosyaları var sen üretmedin sanırım ve suçladığın o arkadaş google hiç kullanmadığını gördüm tamamen farklı beğendiği bazı benzerlikleri eklemesi anormallik değil herkes birbirinden örnek alıyor veya yardımlaşıyor,

senin sitenin yerini alması imkansız pr vs öndesin endişe etmenin gereği yok

benzer scriptleri nerdeyse herkes kurup kullanıyo

admin bölümüne girildiyse admin güvenlik açıklarındandır dbni silmemişler iyiki

sitenin çalışmasında sorunda yok olamazda Aslanoto hosting sitenizi en iyi şekilde barındırır

Aslanoto hosting en güvenlisidir

din, iman değil mi efendi, yazıklar olsun sana.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aslanoto artık nasıl aklanırsın bilemem kardeşim? Avukat lazım mı , bize sponsorluk talebin hala geçerli mi? Yoksa elinde bulunan hukuk ile ilgili domainleri bize satmak istememenin bir nedeni var mı?

Bu arada aslanoto arkadaşın bize sponsorluk teklif ettiği forumda teklifini kabul etmeyince bizim de bir hosting firması sahibi olduğumuzu iddia etmiştin. Buna orada cevap vermedim. Herkesi kendin gibi sanıyor olabilirsin. Biz tamamen ücretsiz bir site olduğumuzu ekonomik yardıma ihtiyacımız olduğunu söylerken bizi hosting firması olduğumuzu iddia ederek ne yaptığını anlamanı istiyorum.
Buraya forum linkini son anda yazmaktan vazgeçtim zira kişisel sorunlarını da siteye yazdığından haklarına saygı duydum. Şimdi gerçekten iddia edilenleri yaptıysan sen de kişilerin haklarına saygı duy ve derhal telafi et derim. Ya da bir özür dile scriptin sahibi belki "kullan kardeşim" dahi diyebilir. Yoksa pek iyi anılmayacaksın.

Sonuç olarak aslanoto güvenli veya güvensiz. Bu tartışılabilir, hatta ispatlanabilir. Ancak burda önemli bir gerçek var ki herkesin SPONSORLUK talebine düşünmeden EVET dememek gerektiğini görmekteyiz. Bu itibarla konuyu açan arkadaşa en azından bu yönden teşekkür ediyorum.

Saygılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5