İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AWBS kullanıcıları hek ile ilgili çok önemli hemen okuyun

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
AWBS kullanıcıları docs dizinini public_html (yada httpdocs) dizinine attılar ise derhal o dizini silsinler yoksa sitenize shell aracılığı ile index atmak çok kolay alın en basit örneğin logu :

Not:
örnek teşkil etmemesi açısından logu sildim malum şimdi herkes awbs heklemeye başlar burdan görüp :) awbs versiyonlarınızı her zaman güncel tutun bu açık özellikle düşük versiyon awbsleri etkiliyor

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
bunu ilk öğrenen benim sanıırm .size kim bildirdi bilmiyorum ama

bunu buraya yazmanız çok yanlış.awbs.com a bug raporunu bildirdikten sonra çıkan yama linkiyle birlikte daha yararlı olurdu.

bu şekilde lamerler harekete geçecektir.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bunu ilk öğrenen benim sanıırm .size kim bildirdi bilmiyorum ama

bunu buraya yazmanız çok yanlış.awbs.com a bug raporunu bildirdikten sonra çıkan yama linkiyle birlikte daha yararlı olurdu.

bu şekilde lamerler harekete geçecektir.

burada ilk ben öğrendim sen öğrendin yarışması yapmıyoruz dün gece sitesi heklenen bi awbs kullanıcısı bana nedenini sordu inceledim ve tespit ettim. zaten bu şu anda var olan bir açık buraya yazmadan önce awbs ye bildirdik ve kod vermiyoruz heklemeleri için ilk yayınladığım log ile zaten bişi yapamazlardı yani daha bilmeleri gerekenler var sadece log yeterli değil o hek için.

şu an bu açığı bilenler awbs sitelerine saldırıyor ve sadece docs dizinini silmek gibi bir çözüm kesin iken insanlara docs dizinini silin demek yerine oturup bunu awbs nin demesini bekleyemem hiç kimse kusura bakmasın.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
hayır ben yarışma içinde değilim.bunu öğrendiğim zaman duyurulmaması gerektiği söylendi.

esasen bu awbs nin hatası.çünkü içinde gelen docs klasörünün upload edilmemesi gerekiyor.readme file da bu yazılmamış.bir çokda yanlış var hatta.

ama docs klasörünün silinmesi veya izinlerinin değiştirilmesi yeterli oluyor.

herneyse.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şu an awbs admin panellerinize bakın şu uyarıyı göreceksiniz:

2007-04-06: Security Alert! Delete your /docs directory asap to avoid exploit!.

awbs ye bildirmiştik sorunu bu sabah awbsden gelen cevap:
-------------------------------------------------------------------------

Hello Oner,
Thank you for this information.
We have posted a security alert in the AWBS news that displays on everyone's admin home page.

Regards,
Sam
AWBS Staff

N

Netlojik.Net

Misafir
Teşekürler dostlar bu iyi oldu. gözümden kaçmış bende yüklemiştim gereksiz bir dosya zaten

HTservers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bildirdiğiniz iyi oldu zaten yüklememiştim.Gereksiz klasör

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
sonsuzhost bilgilendirme için teşekkür ederim saolasın
şunu sormak istiyorum

doc klasorunu ana dizinden silersem AWBS deki çalişma sistemini etkilermi acaba.?

lotustasarim.com.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni sürümlerde sorun giderildi ancak arkadaşın dediği gibi içinizin rahat etmesi için silebilirsiniz.

doc klasörü ilk kurulumda mutlaka sunucunuzda olması gerekli aksi takdirde lisansınızı tanımayacak ve yüklemeye izin vermeyecektir. Daha sonra sunucudan silinmesinde bir sakınca yok ben veya tanıdığım awbs kullananlar şimdiye kadar sorun yaşamadık.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5