İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Backorder Hk.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba ;

Bu konu daha öncede açılmıştı ama tam bir bilgi olmadı sanırım..

1) Backorder nasıl olur ? Yani backorder yaptığımız firma nasıl bir işlem uygular ?

2) En Güvenilir Firma Hangisidir ? Snapnames felan geçiyorda biraz karışık onların sistemi teklif felan var belli bi miktar ücret soruyor tam çözemedim konuyu.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
muratozcirpici' Alıntı:
Merhaba ;

Bu konu daha öncede açılmıştı ama tam bir bilgi olmadı sanırım..

1) Backorder nasıl olur ? Yani backorder yaptığımız firma nasıl bir işlem uygular ?

2) En Güvenilir Firma Hangisidir ? Snapnames felan geçiyorda biraz karışık onların sistemi teklif felan var belli bi miktar ücret soruyor tam çözemedim konuyu.

GoDaddy nin Backorder sistemini kullandim. Ama biraz pahali gibi.. Eger, alacagin domain guzel ise, o kadar pahaliligi goze alirsin. Pahali dedigim, bana 35$ falan patladi. Backorder yolu ile aldigim domain ise, Ultrairc.net

Sonra, ayni domaini 1000$ a sattim, Gene godaddy nin (sanırım) uzantisi olan wildwestdomains 'e.. 935$ da fena sayilmaz hani :)

N

nsbil

Misafir
en iyileri pool.com ve snapnames.com olmali. snapnames ekledigin domain basina en az 60$ aliyor(eger domaini kapmayi basarabilirse tabiiki). pool ise 40 - 45$ olmasi lazimdi.

simdi domain kayit firmalarinin anlasmali oldugu bazi back-order firmalari var.. mesela salliyorum. domain networksolulitions tan alinmis ve silinmesine 1 hafta var. bunu ilk once anlasmis oldugu firmaya raporlar mesela pool.com diyelim. pool.com da musterilerinin listelerini kontrol eder. ve eger o domain listelerinde varsa kabul ederler networksolulitions domaini salar ve poolda hemen kapar.. ondan sonra domaini sadece pool.com da sen listene almissan domain senin olur belirli bir miktar karsiliginda. eger bir kac kisinin listesinde isede acik arttirma baslar..

sevgiler...

Y

yaBgu

Misafir
arkadaşlar backorder da artık en iyisi eNom Club Drop diyebilirim snap ve pool eskisi kadar iyi değil goDady gelince yani sıralama yapmak gerekirse

ilk 3 sıra kiişiden kşiye değiişir ama

1-eNom Club Drop
2-SnapNames
3-Pool
4-GoDady
5-NameWinner

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alacağım domain çok önemli onun için hata yapmak istemiyorum. şu ana kadar backorder yapmadığım için hala seçemedim inceliyorum daha..

Y

yaBgu

Misafir
isterseniz size yardımıc olabilirm ama umarım aynı domaine sulanmıyoruzdur :)

Y

yaBgu

Misafir
bu arada düşecek olan domainin hangi firmadan kayıtlı olduğuda çok önemli çünkü firmaların çoğu anlaşmalıdır birbiriyle misal register.com - enom club drop ile vs. vs.
tabii böyle birşey var ama istisna durumlarda olabiliyor.
saygılar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5