İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bedensel Engelleri Aşmak | Herkes ders çıkarmalı

WhiteRooT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Son zamanlar da takıldığım tek bir sorun var. Ana başlık her ne kadar Engelli vatandaşlarımız olsa da benim sorunum onların önündeki engel değil. Çünkü onların önünde ki engel değil onları bazı şeylerde mutsuz kılan. Yapılan HAKSIZLIKLAR ! Ben gerçekten engelli olup da dilenen ya da başkasından para isteyen çok az vatandaşımızı gördüm. Yapanlarda %5 yada 10′u geçmez. Acil ihtiyaç olabilir diye düşündüm çoğu zaman. Artık engelli vatandaşlarımızın fazla hatırlanıp yardım edilmediği şu günler de birşeyler yapıldığını da görebilmek inanın insanı çok mutlu edebiliyor. Önceden Görme engelli vatandaşlarımıza destek amaçlı açtığım bu konu da aslında hassasiyetimin farkına vardığım zamanlarda açıldı. Yaşadığım mahallede ki bir engelli vatandaşımız ise adeta beni derin düşüncelere daldırıyor. Milletvekilleri bizim 3 kuruşluk şeylerle bizim gözlerimizi boyamaya çalışırken onların oylarını dikkate bile almıyorlar. Fakirlere 300-600-1000 Tl yardım edeceğini söyleyenler sadece sitem edildiğinde bir engelli vatandaşımızın elinden tutup sadece reklam yapıyor. Milletimiz vicdani sorumluluklarını yerine getiren bir millet iken şimdi herkes birbiri üzerinden kâr elde etme çabası içerisinde. Sosyal hizmetler’e artık yaşlılarımızı gönderemez olduk. Metal yığınları için yapılan kilometrelerce yol var fakat engelli vatandaşlarımız adına sözde yapılan asansörlerin hiçbiri çalışmıyor. Bunda Devletin olduğu kadar vatandaşlarında sorumluluğu var ama bakımını netice de devlet yapmalı. İşsizlik parası veriliyor engelli parası veriliyor deniliyor ya da çoğu bunu arttıracağını söylese de 100 Fakir vatandaşımızdan sadece 20-30 tanesi yararlanabiliyor. Siyasi bir yazı olsun amacı ile yazmıyorum ama artık bazı şeyleri görmeliyiz diye düşünüyorum. Engelli vatandaşlarımız o sağlık problemini isteyerek üstlenmediler. Kimisinin kaderi kiminin ise kaza sonucu.. Ama bu engeller aşılmalı diye düşünüyorum. Elimden geldiği kadar bu sesi duyuracağımı zaten herkes biliyor. Sosyal Sorumluluk Projelerine bunları eklemek daha güzel olacaktır diye düşünüyorum. Hayvanları Koruma Dernekleri bile bu kadar sosyal çalışırken engelli vatandaşlarımız adına yapılan projeler çok sessiz kalıyor. Gidişat cidden kötü görünmekte. En azından Haykırışımızı bir gerçekleştirme şansımız olsa. Hani o ” Zengin hayır severler ” diye adlandırdıklarımız var ya işte onlar elimizden tutsa siyaset ve çıkar amacı gütmeden ne güzel olurdu.

Yazımın sonuç kısmına geçerken bugün izlediğim bir video’yu sizler ile paylaşmak istiyorum.
Video'yu izlemek için tıklayınız

Video’nun içeriğinde bir engelli vatandaşımız ile bir kızın aşk hikayesinden öte başka mesajlar yüklü. Siyasi noktalar her ne kadar ağır bassa da asıl amaç bazılarının UYANDIRILMASI .
Bu yazımı okuyan ve çeşitli sitelerde Kaynak bildirerek paylaşan tüm okurlarıma teşekkür ediyorum.
Unutmayın bazı konularda nasıl sessiz kalamıyorsak bu konulara da özen göstermeliyiz.
Sevgilerimle
Emre Budak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5