İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bios şifremi unuttum yardım ediiiiiinnnn :)))

C

CRADLE

Misafir
format atıcam ama bios şifremi unuttum ve açılışta flopyi ve cd-romu okumadan acılıyor ne yapacam dostlar ?

G

Gunes

Misafir
Anakart üzerinde bir pil olması gerekiyor. Yuvarşak. Pili çıkar ve uçları kısa devre et (Mesela bir tornavida yardımıyla). Sonra bilgisayarını tekrar aç. Ama sabit diskleri veya diğer bios ayarlarını tekrar ayarlaman gerkebilir. Ayarlar default durumuna getirilir.

F

ferdiakbas

Misafir
:roll: Anakart üzerinde bir pil bulunur. Bu pili çıkarıp tekrar takarsan biosa şifresiz girebilirsin

capulcu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer anakart üzerinde bir pil varsa (hepsinde olmaz) pili çıkarıp takarak biosu resetleyebilirsin. Eğer bir pil yoksa resetleme işini kendin yapman gerekir. Bu iş için biosun 4. ayağı kullanılır. 4. ayak sol alttan itibaren 4. ayaktır. +5 V civarında gerilim kullanabilirsin. Ama sanırım bi şeyleri yanlış yaparsan bios'a zarar verebilirsin. Bence eğer pil yoksa bi tamirciye götürebilirsin.

http://www.serialbank.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5