İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bitcoin veya Altcoin Almak için En Ucuz Yöntem

WebCoin

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Bitcoin veya diğer kripto paraları satın almak isteyen yatırımcılar için boş yere fazladan komisyon ödememek için kılavuz niteliğinde bu yazıyı okuyup okutturmanızı tavsiye ederim.

1- Öncelikle Binance üyeliği açmanızı tavsiye ediyorum. Zira komisyon oranları Türkiyeye nazaran oldukça iyi.
2- Binance'a "%10 Komisyon İndirimli Link" üzerinden kayıt olursanız Ekstra %10 Komisyon İndirimi kazanırsınız. (Bu linkten girdiğinizde aşağıdaki gibi %10 komison indirimi alacağınıza dair şöyle bir ekran açılacak)

10indirim.jpg

3- Bir Türk borsasından mesela Paribu'dan hesap açacaksınız.
4- Borsalara kayıt olduğunuzda kimlik ve selfie ile onaylatmanız gerekiyor.
5- Bankadaki paranızı Paribu hesabınıza havale/eft yapacaksınız. (7-8 bankayı denedim. Türkiye Finans, Akbank ve İş Bankası ile gönderimde sorun yaşanmıyor)
6- Bu parayla komisyonu minimum tutacak bir kripto alacaksınız. Mesela XRP veya ETH
7- Artık Türk borsasına bir kripto varlığınız var. Şimdi bu varlığınzı Binance'a göndereceksiniz.
8- Şimdi'de Binance'daki XRP varlığınızla en azından 1 adet BNB almalısınız. Çünkü BNB alırsanız komisyon oranı %0,1 değil %0,075 olacak. (Dikkat:İndirimli linkten kayıt olursanız %10 daha düşüyor)
9- Kalan XRP varlığınız ile Bitcoin alabilir hatta daha fazla BNB alabilir ve diğer kripto paraları satın alabilirsiniz.

Yukarıdaki olayları hızlıca madde madde yazıyım dedim. Şimdi açıklamaları yapıyım.

BNB alarak %25 Komisyon İndirimi
Benim vermiş olduğum
link ile kayıt olduğunuzda esktra %10 İndirim
Bu indirimleri gereksiz bulmayın zira kendisini 10'a, 20'ye katlayabilen bir piyasadan söz ediyoruz.

Neden Banka Önermesi Yaptım?
Ben kripto'ya girdiğim zaman 7-8 bankaya gittim ve her defasında gönderimde engel ile karşılaştım. Yani havale/eft iptal edildi.
Ancak Türkiye Finans ile gönderimi yapabildim. Ayrıca Akbank'ın ve İş Bankası'nın da kripto'da sorun çıkartmadığını öğrendim.

Neden Hem Türk Borsası Hem de Binance borsasını örnek verdim?
Çünkü Paranızı havale/eft ile göndermek için bir Türk borsasına ihtiyacınız var.
Ayrıca diğer yandan Türk borsalarında hem market sınırlı hem de daha önemlisi komisyon oranları çok fazla (3-4 kat civarı)
Bu konuda Binance hem güvenilir hem de komisyonu çok düşük. Diğer borsaların komisyonlarını görmek için Bitcoin Borsaları Karşılaştırma listesiniz inceleyebilirsiniz.
Kredi kartıyla alıyım derseniz totalde baktığınızda %5 hatta %10 civarı komisyon oluyor.
Bu yüzden mantıklı olarak önce Türk borsasına para gönderip kriptoya geçiyoruz ve ardından Binance'a gönderim yapıyoruz.

Neden Yolu Uzatıp Önce XRP alıp sonra BNB alıyoruz ve ancak bundan sonra Bitcoin veya Altcoinlerden alıyoruz?
Eğer önce Türk borsasına para gönderip direkt olarak Bitcoin alırsak. Bitcoin'in gönderim masrafı oluyor. (Altta komisyon listesi var)

image.php

Ancak mesela XRP'de herhangi bir masraf yok. Bedavadan gönderirsiniz.
Sonra da BNB satın alıyoruz ve profil sekmesinden "Masrafları ödemek için BNB kullanılıyor ( 25% indirim )" kısmını aktif yapıyoruz. (Alttaki resimde gösterilen yer)
Böylece artık kripto varlığımız ile Bitcoin ve Altcoin alırken komisyon oranımız zaten düşükken daha da düşüyor.

image.php

Binance borsasında kendi ref linkimi verdim. Benim refim ile kayıt olursanız bana küçük bir komisyon veriyor ama buradan kayıt olmazsanız canınız sağolsun.
Arkadaşlar lütfen bu konuya aklınıza gelebilecek en saçma yorumu bile yapın.
Soru sorun.
Alakasız bile olsa soru sorun.
Sorularınız ve yazacak olduğunuz yanıtlarınız ile birlikte yeni konu açmaya beni teşvik etmiş olursunuz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

<-->sekito <-->sekito