İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blogumun açıklama yazısı değişmiş? ( Garip )

BlogKaan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhabalar öncelikle.

Bildiğiniz gibi blogger altyapısını kullanan bloglarda, arama motorlarında çıkan tanıtım yazılarını kendimiz yazıyoruz. ( meta tag vb. ekleyerek. )

Çoktandır bloguma google ile arama yaparak girmiyordum.
Ne alemde diye bir bakayım dedim fakat baktığımda açıklama yazısının değişmiş olduğunu gördüm.

Normalde google bot, meta girilmediği taktirde anasayfadan bir bölüm yazıyı aramalardaki açıklama bölümüne koyar. ( Çoğu kez de benim blogumda öyle oldu. )

Ben değiştirmediysem google bloguma kendi kendine bir açıklama yazısı koymuş olabilir mi?

Daha önceden blogumu dmoza önerdim. Sanırım iki kez reddedilmişti. Üçüncüde deneyip bir daha da bakmamıştım. Fakat bir istatistik sitesi sonucu dmoz kaydı var yazısını görmüştüm. Anladımki kabul edilmişim.

Fakat, dmoza yazdığım tanıtım yazısı öyle değildi. Ne kadar ince eleyip sık dokuduklarını bildiğim için her harfe tek tek dikkat ettim.

Kayıtlarda blogumun açıklaması;
Genel ve kişisel konudalarda makalelerin yer aldığı web sayfası.
şeklinde geçiyordu. Yani hatalı yazım yapılmış.

Acaba google blogun tanıtım yazısını dmozdan alıp kendi kendine mi değiştirdi ?
Eğer öyle olduysa konudalarda nedir be abi ...

Biraz karışık oldu ama cevaplarınızı bekliyorum.

http://www.blogkaan.com

Edit: imla.

T

trgy

Misafir
Bir yerde hatan vardır mutlaka. Çünkü orada çıkan yazıyı insanlar yazmıyor bot otomatik olarak senden aldığı birşeyi oraya koyuyor.

Deseydin ki benim açıklamama farklı birşey yazılmış o zaman tamam haklı olabilirsin derdim ama kelime ve hece hatarında mutlaka senin parmağın vardır.

BlogKaan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Dmozda dikkatli davrandım başvuru yaparken. Blogger altyapısını kullanan bloglarda meta girilmeden öyle bir açıklama yazısı çıkmıyor diye biliyorum. Html kodlarımda da bir meta yok.

Belki bir yerden bir şekilde dediğiniz gibi olmuş olabilir ama düşük bir ihtimal diye düşünüyorum.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Google dmoza bakarak aramalarda anasayfayı ona göre gösteriyor çoğu zaman. Mesela benim blogumda meta tag falan yok ancak googleda arat bak açıklama olarak ne çıkıyor. Halbuki blogumda o açıklama yer almıyor ancak dmozda yer alıyor..

BlogKaan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Proxy Error

The proxy server received an invalid response from an upstream server.
The proxy server could not handle the request GET /cgi-bin/send.cgi.

Reason: DNS lookup failure for: core.dmoz.aol.com

Kategori editörünün profiline girdiğimde
Email: Send to ... diyorum ve yukarıdaki hata geliyor.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Proxy Error

The proxy server received an invalid response from an upstream server.
The proxy server could not handle the request GET /cgi-bin/send.cgi.

Reason: DNS lookup failure for: core.dmoz.aol.com

Kategori editörünün profiline girdiğimde
Email: Send to ... diyorum ve yukarıdaki hata geliyor.

o hatayı verir , ama göndermiş olur.

editörün mail'ine iletilmiştir.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
evet uzun süredir bakmadım , galiba problem var.

dediğim gibi resource-zone.com'de durumunu bildir,veya orada bi türk editöre ö.m at.mutlaka ilgilenecektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5