İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

BM İslam dinine hakaretin yasaklanması kararını..

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
BM İslam dinine hakaretin yasaklanması kararını kabul etti ..

BM İnsan Hakları Konseyi, İslam dinine hakaretin tüm dünyada yasaklanması çağrısında bulunulan bir kararı kabul etti.

Konseyde, İslam Konferansı Teşkilatı'nın (İKT) sunduğu, "İslamı, terörizm, şiddet ve insan hakları ihlalleriyle tanımlama girişimlerinden derin endişe duyulduğunun dile getirildiği" karar 14'e karşı 24 oyla kabul gördü.

47 üyeli konseyin 9 üyesinin çekimser kaldığı oylamada, Avrupa ülkeleriyle Müslüman olmayan diğer bazı ülkeler karşı oy kullandı.

Devamı:http://www.hurriyet.com.tr/dunya/6237857.asp?m=1&gid=112&srid=3429&oid=1

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
BM zaman zaman doğru kararlarda alıyor demek ki.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BM zaman zaman doğru kararlarda alıyor demek ki.

Aynı şaşkınlık iiçerisindeyim acaba arkasında birşeymi var? yani şimdi müslümanlarda şunu kabul etsin vs gibi..Yani öyle bir noktaya geldiki bu tip oluşumlar insan güvenemiyor..
Neyse hüsnü zan edelim ...Çok isabetli olmuş tebrikler teşekkürler..

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
normal bu kararın alınması çünkü 17 ülke müslüman ülkeymiş. İlginç olan, Avrupa ülkelerinin ve japonya, güney kore nin hayır demesi. Hadi avrupa ülkelerini garipsemiyorum da Japonya dan bu hayırı beklemezdim.

küfür tektir diye boşa denmemiş.

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hakikaten ilginç bir karar. Şaşırmamak elde değil. Keşke karar caydırıcı olsa, uygulanabilir olsa. BM, Irak'ın işgalinin başlangıcından itibaren -bana göre- saygınlığını kaybetmiş bir oluşumdur. Alınan bu kararın pek bir etkisi olacağını sanmıyorum.

TD TeaM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son derece ilginç, altında neler var acaba? Bak biz bunu yaptık sizde bunu yapacaksınız gibi bir dayatma ile karşılaşılınabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5