İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

BOP Hakkında Sadece 22 Dakikanızı Ayırınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Sayın iyinet üyeleri,

Sİzlerle bir video paylaşmak istiyorum izniniz olursa. Ancak sizlerden rica ediyorum konu saptırılmasın abuk subuk yorumlar yapılmasın ben sadece BOP için vatan millet için sadece 22 dakikanızı ayırmanızı ve bu videoyu baştan sona izlemenizi tavsiye ediyorum. İzlemek istemeyenler ve izlemeyi kesip izlemeden gelip yorum yapmaya kimse kalkışmasın lütfen. Yani konu baltalanmasın. Sadece görülmesi gereken videolar vardır ben de bu videolardan birini paylaşıyorum ancak ben bu forum sitesinde her yazımın altında belirttiğim gibi aslında birilerini yermek değil amacı birşeyler oluyor ve bu olanların görülmesi. Görmek istemeyenler veya göremeyenler oluyorsa da göstermek. Ukalalık gibi algılanmasın lütfen sadece herkes herşeyi bilemez ben de bilemem ama birşey görülür bir vaziyette ike görülemiyorsa bunları aktarmak vatandaşlık görevidir. Ülkemiz için ne iyi ne kötü ise ben bunları söylerim açıklıkla. Sizlerden ricam lütfen videoyu izleyenlerde usulünce eleştirilerde bulunsunlar ya da savunacaklar varsa dahi konu kilitlenecek şekilde olmasın herşey saygı çerçevesinde olsun. İlginize şimdiden teşekkür ederim ve iyi seyirler dilerim herkese.

VİDEO İÇİN TIKLA

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bu konu hakkında birçok ağızdan birçok söylem çıkıyor.Gerçeğide sızdırmadan öğrenilebileğini sanmıyorum.Hatta bazıları başarılamadığı ve rafa kaldırdıklarını söylüyor.Sonuçta en basit kişinin bile kendi veya cevresiyle ilgili planları oluyor.ÜLkelerin bazı planları yapmadıklarını düşünmek saflık olur.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
BÖLGEMİZDEKİ GELİŞMELERE KARŞI ÖNLEMLER GÖRÜŞÜLDÜ

Kuzey Afrika ve Ortadoğu'daki halk hareketlerinin ardından Büyük Ortadoğu Projesi'nin sahipleri harekete geçti. Bugün İstanbul'da başlayan “Değişim Liderleri Zirvesi'nin gündemi, bölgedeki halk hareketleriydi. Tartışılan da, Amerika'nın istediği eksene oturtmaktı. Kanıtı mı? Erdoğan ve Davutoğlu'nun konuşmaları..
Tunus ve Mısır'da başlayan ve Ortadoğu'ya yayılan halk hareketleri, Amerika'nın Genişletilmiş Kuzey Afrika ve Ortadoğu Projesi'ne anlamlı bir yanıt niteliği taşıyor. Tam da bu dönemde Türkiye, bölge ülkelerinden ve Amerika'dan çok sayıda önemli konuğun katıldığı “Değişim Liderleri Zirvesi”ne ev sahipliği yapıyor.

Zirvenin en önemli gündem maddesi, dünyanın önemli bir değişimden geçtiği, dengelerin değişmeye başladığı bir dönemde ne yapmak gerektiği. Zirvenin ilk günü yapılan konuşmalar, işte bu sorunun yanıtını verdi. Tartışılan konuların başında "Türkiye'nin Yeni Rolü ve Bölgesindeki etkileri" yer alıyordu.

Tayyip Erdoğan, Kuzey Afrika ve Ortadoğu'da değişen dengeler karşısında Türkiye'nin yeni rolünü anlattı.

"Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki sorunları da ancak birlikte hareket ederek, ortak çözüm önerilerini ortaklaşa uygulama planına geçirerek çözebiliriz... Bizler, buralarda, değişimi kontrol etmek değil, değişime yardımcı olmak, istikamet tavsiyesinde bulunmakla mükellefiz."

Erdoğan'ın önemli vurgusu, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında ülkelere müdahalenin bahanelerinden biri olan "küresel teröre karşı küresel işbirilği"ydi.

"Türkiye'nin Yeni Rolü ve Bölgesindeki etkileri" konulu oturumda konuşan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise daha açık konuştu. Davutoğlu, Türkiye'ye biçilen yeni rolü tarif etti.

"Türkiye bu değişim dalgasının sürükleyici lider ülkesi olmak durumunda. Böyle bir hedefle hareket ediyor. Yoksa bütün bu etrafta, değişim dalgasını olumsuz sonuçlarından en fazla etkilenecek ülkelerinden biridir. Eğer aktif bir öncülükle değişim liderliği yürütemezsek biz bu coğrafyada bu gelişmelerden en olumsuz etkilenen ülke oluruz. İlk yapılması gereken, bu siyasal depremi mümkün olan en az kayıpla atlatmak. Sonra hasarların giderilmesi ve yeni bir şehrin doğması lazım. Bölgede yeni bir düzenin ortaya çıkmalı."

Zirveye Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yanı sıra eski Amerikan başkan yardımcısı Al Gore, Amerika'nın eski Ankara Büyükelçisi ve Altantik Konseyi Avrasya Direktörü Ross Wilson, Suriye Cumhurbaşkanı Beşir Esad, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir İzzetbegoviç, Kosova Başbakanı Hashim Thaçi ve Ukrayna Başbakanı Nikolay Azarov gibi isimler katılıyor.

Değişim Liderleri Zirvesi'nin düzenleyicileri arasında İstanbul Üniversitesi ve Türk Gelecek Araştırmaları Vakfı yer alıyor.

Kaynak: http://www.ulusalkanal.com.tr/index...ler-goerueueldue&catid=80:orta-alt&Itemid=235

Tarih:14.03.2011

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN sanırım buna zaman ayıramıyor. çünkü çılgın projeleri var şuanda...

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Bunları yaşadık bizler yakın zamanda. Bilenler bilirler bunları zaten bilmeyenler için güzel bir video oldugunu düşünüyorum. Sadece daha öncede belirttim neler olup bitiyor iyi analiz edelim derim ben. Gözleri açmak veya kapamak milletimize kalmış bir karar. Kaç kişi bilse kaş kişi görse duysa o kadar iyidir. Birileri kendi istediğini istediği noktaya getirip işlemlerini yaptırabiliyorsa varın gerisini siz düşünün. Ve eşbakanım diye söylenirken yooo ben değilim diyenler de Bizim Başbakınımız. Tamamını izleyelim videonun yani yarıda bırakıp yorum yapmalar olmasın rica ediyorum.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
olayları iyi okumak lazım. olayları öğrenebilmek için de mutlaka ilgili olmak lazım. mevcut dezenformasyon düzeninde bu gerçekler sadece arka sıralarda kalıyor çünkü. libya, suriye vs sıralaması çok yakın zamanda başlayan olaylar. bunların arkası kesilmeyecek, yeni taktikler böyle şekilleniyor artık.
dün libyada ne işimiz var diyorduk, bugün libya operasyonu bizim ülkemizden yönetiliyor. henüz 600 müslüman kardeşimiz denizde can verdi, yetkililerimiz donanmamızın libyalıları kurtarmasına izin vermedi.
bunlar yaşanmışlar, ya yaşanacaklar??
bu son seçim, kıymetini bilin arkadaşlar. bundan sonra başkanlık sistemine geçiliyor. başkanlık sisteminin beraberinde getireceği, amacı tektir; ben dile getirmeyeyim herkes biliyor zaten.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
aynen adamların kuyruk acısı var seni beni ülkemizi osmanlıya döndürmek istiyorlar. ADamlar demirel zamanında açıkcada belirttiler. Avrupa Sevr'i istiyor diye. LOzanı tanımadıklarını her defasında dile getiren adamlar. Müslümanız hepimiz ancak komşu ülkelerimize giren amerikan askerleri müslümanları katlederken senin yüzüne gülüyor. Müslüman kadınlara tecavüz ederken birbir yüzüne gülüyor. Bizim başımızdakilerde onları destekliyorlar... Onlar nedenirse o yağılıyor bu ülkede unutmayalım. Amerika bize idamı yasaklattı bu bir açık ve net. İşkence olmayacak dedi bu da açık ve net. Ama bütün dünya ülkelerinde karışıklık yaratan gelmiş geçmiş CIA başkanları bu yolda yapılan herşeyin mübah olacağını belirterekten önüne geleni işkenler yapıp yakıp yıkmışlardır. AB süreci dediler uzattılar. Koklattılar ama içeri almadılar. Göz boyadılar. Biz milletimizde hadi yaklaştık diye sevindik resmen ağzımıza bal çaldılar. Zamanın da Bu amerkia PKK' ya terör örgütüdür demediler çünkü başlarında onlar vardı. Kendi amerikan askerleri çalıştırıyorlardır. Sonra ne oldu dersiniz? Unutmayalım bunları hepimiz yaşadık hatırlayınız? PKK örgütünün adı KADEK olarak ilan edildi. Sonra ne oldu. Amerkia açıklama yapıyor. PKK Terör Örgütüdür. Ancak KADEK Terör ÖRgütü değildir deniyor :) BU kadar salak yerine koymaya çalışan bir ülkeye ve yandaşlarına ne cevap verilmesi gerektiğini bizler biliyoruz. Ancak olaylar bu kadar basit ve sade.

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bilinen, konuşulan şeyler ama güzel bir derleme olmuş.

Arada Cindoruk'un söylediği güzel bir şey var.
RTE Amerika tarafından belki sözlü olarak değil ama hareket tarzlarıyla, politikalarla görevlendirilmiş bir eleman, bir Amerikanın Türkiye'de düşündüğü bir eleman.
Hüseyin Cindoruk

Fazla söze gerek yok. Düşünebilen doğru yorumu yapar sanıyorum.

MSBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ülkemizde güzel bir söz denir: Yiğidi öldür, hakkını yeme !

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
hocam halen anlamayacaksınız değil mi seçiminde değilim olayın. Ancak olan biteni görelim hepbirlikte diye açtım. İsterseniz daha net somut örneklerde sunarım. Sadece dikkate alınsın bunlar nerden gelindi nereye gidiliyor ölçüp biçelim sonra karar verelim.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Bu video çoktan beri var.
Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konu hakkındaki sözleri:
"Bu, aslında şu anda zaten doğmadan ölen bir proje durumuna düştü. Bunu kalkıp ikide bir, gerek ana muhalefeti gerek yavru muhalefeti, bu şekilde kullanıyor. Bunun bizi bağlayıcı yanı yok. Bu konuyla ilgili olarak bizi bağlayan, Tayyip Erdoğan'ın attığı bir imza yoktur, bu sadece insani olarak bizim üstlendiğimiz görevdir. Kusura bakmasınlar, ne ana muhalefet ne yavru muhalefet ne yanındakiler, bizim şu anda Ortadoğu'da duyduğumuz hassasiyeti, bugüne kadar duymadıkları gibi bundan sonra da duyamazlar."

A

abdullahsabit

Misafir
Bu video çoktan beri var.
Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konu hakkındaki sözleri:
"Bu, aslında şu anda zaten doğmadan ölen bir proje durumuna düştü. Bunu kalkıp ikide bir, gerek ana muhalefeti gerek yavru muhalefeti, bu şekilde kullanıyor. Bunun bizi bağlayıcı yanı yok. Bu konuyla ilgili olarak bizi bağlayan,Tayyip Erdoğan'ın attığı bir imza yoktur.bu sadece insani olarak bizim üstlendiğimiz görevdir. Kusura bakmasınlar, ne ana muhalefet ne yavru muhalefet ne yanındakiler, bizim şu anda Ortadoğu'da duyduğumuz hassasiyeti, bugüne kadar duymadıkları gibi bundan sonra da duyamazlar."

teşekkürler

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
hocam halen anlamayacaksınız değil mi

Bu olayı anlamak istemeyen anlamayacak arkadaşım. Zorla anlatmaya çalışmana gerek yok. Gördüğün gibi yerden bitiveriyorlar en ufak bir doğruda. RTEyi destekleyenlerin zaten bu ülkenin parçalanmaya çalışıyor olunmasıyla en ufak bir dertleri yok, çünkü istedikleri bu. Biliyorsundur, "zafere giden her yol mübahtır" bunların gözünde. Hedefleri de belli. Neyseki gerçek oy oranları 20-30'lar civarı. Geri kalanı avantacı güruhu.

O nedenle bence derdini anlatmaya çalışma. Video yeterli.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Bu olayı anlamak istemeyen anlamayacak arkadaşım. Zorla anlatmaya çalışmana gerek yok. Gördüğün gibi yerden bitiveriyorlar en ufak bir doğruda. RTEyi destekleyenlerin zaten bu ülkenin parçalanmaya çalışıyor olunmasıyla en ufak bir dertleri yok, çünkü istedikleri bu. Biliyorsundur, "zafere giden her yol mübahtır" bunların gözünde. Hedefleri de belli. Neyseki gerçek oy oranları 20-30'lar civarı. Geri kalanı avantacı güruhu.

O nedenle bence derdini anlatmaya çalışma. Video yeterli.

Şubat 2011 Kamuoyu Yoklaması Sonuçları:
5127.jpg

Amaçları ülkeyi karıştırmak, düzeni bozmak olan Bdp'ye karşı sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması:
http://www.dailymotion.com/video/xf9mjy_erdoyan-dan-bdp-ye-sert-uyary_news

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Arkadaşlar hayretler içerisindeyim bu kadar mı gözler kör şaşkınlık içerisindeyim valla :) Bunu senin milletin veya ülkenin başındakiler yapmıyor yaptırtıyorlar diyorum. Senin 1 asır önce çarpıştığın bu vatanı vermemek için savaştığın bu ülkeler şimdi başındakileri yönetiyor diyorum. Sen halen başka alemdesin gerçekten hayretler içindeyim.

Peki Şimdide başka sözler hatırlatayım madem;

Başbakanın Belediye başkanlığı Dönemi:

- Elmahdülillah Şeriatçıyız (21.11.1994 Milliyet)
- Ben tekkeye değil dergaha gittim (19.12.1994 Sabah)
- Ata' ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok (12.5.1994 Hürriyet)
- Her 10 Kasım' da yaygara kopartılıyor. (14.11.1994 Hürriyet)
- İstanbulu Medine Yapacağız (akit)
- Bütün okullar imam hatip yapılacak. (17.9.1994 Cumhuriyet )
- Ben İstanbul' un İmamıyım (8.1.1995 Hürriyet)
- Cumhurbaşkanı' nın imamhatipli olacağı günler yakındır. (5.2.1996 Akit)

- Demokrası bizim için bir amaç değil araçtır. AMacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız.

- Demokrasi bizim için bir tramvay' dır. İStediğimiz durağa gelince ineriz.

- Hem laik hem müslüman olunmaz. Ya müslüman olacaksın ya laik. İkisi bir arada olunca ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil ikisi bir arada olamaz.

- Referansımız İslamdır. Tek hedefimiz İslam Devletidir.

BAŞBAKAN OLDUKTAN SONRA İSE:

- Türkiye' yi pazarlıyorum
Bizim için verilecek para önemlidir.
Herşeyi pazarlar satarız, parayı veren düdüğü çalar.

- SUriye' yi Lübnan' dan çıkardıkları gibi bizide Kıbrıs' dan çıkartırlar. Birileri bize çık der biz de kuzu kuzu çıkarız.

- Yahu bu millet yatıp kalkıp size mi çalışacak?
( erzurumda çiftçilere sesleniyor. )

- Ulan terbiyesizlik yapma
Artistlik yapma ulan
Hadi ananıda al da git buradan
( Mersin' de bir vatandaşa söylediği sözler hepimizin kulağında. )

- Askerlik yan gelip yatma değil.
(şehit yakınlarına söyledi bu sözü. Oğluna çürük raporu aldırtırken bu nasıl bir zihniyettir ki bunu oğlunu askere göndermek istemeyen bir kişi çürük raporu aldırtan birinin söylemesi ne kadar doğru? )

- NE konuşacam ben o kadınla yahu!
(şehit annesine söylüyor. )

- Kendisine kefilim babam gibi güvenirim. Ona kendime inandığım kadar inanıyorum.
( birleşmiş milletler tarafından tüm dünyaca terörüst ilan edilen El Kadı hakkında bu sözler )

- Onları hoplatacağım
( Terörüst El Kadı' yı eleştiren muhalefet üyeleri ve gazetecilere bu sözlerde )

Heleki Başbakanın1980 Etmiş olduğu bir yemin varki akıllara zarar. Buna bakmak isteyenler aşağıdaki linke baksınlar.
http://www.slideshare.net/millitrk/tayyibin-yemini

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
sen ne kadar karşı çıkarsan çık, istediğin kadar anti ol, adamlar yine kazanacak

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Şubat 2011 Kamuoyu Yoklaması Sonuçları:

Orada gözükenin belki yüzde 20'si gerçektir. Merak ediyorsan eski RP oy oranlarına bak, asıl taban aynı. Ha, belki "3 çocuk" kampanyasından sonra biraz daha artmıştır. Geri kalanı ise avanta, para, ihale peşinde koşup bunlar dışında hiçbir inancı olmayan leşçilerindir. Onlar, Bdp de aynı yolu izlese oylarını onlara verir.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Arkadaşlar benim antiliğim sadece bunlara değil herzmn yanlış anlaşılıyorum. Bu düzene hayır diyorum. Bu gidişata hayır diyorum. Hepimiz müslümanız Elhamdülillah, ancak bu yapılanlar bu peşkeşler bir müslümana yakışmayan durumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5