İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu Benim Kişiselim !

BirkanBilişim

0
Yasakli Uye
Reaction score
3
Sitemin hitine , içeriğine , yazılara falan bir göz atayım dedim de hep bilgi hep bilgi. Kişisel blogum kardeşim burası. Diğer bloglarla karşılaştırıyorum , aslında yazılarımın okunup okunmayacağından korkuyor gibiyim. Yazmaya karar veriyorum , sonra siliyorum. Bu yazımda da kişisel blog olduğuna göre biraz kendimi ve son zamanlarda yaptıklarımı rahaat rahat anlatayım dedim. Ortaya bu okuyacağınız yazı çıktı. :)

Pek zevkli yazamam ben. Okuyan kişiler pek zevkle okumaz yani yazılarımı. Ama kırk yılda bir ilham gelir ki işte o zaman muhteşem yazarım. Ama bu ilham denen şey gelene kadar google bizi unutacak. :D Herneyse yaşım 15 (1 haziranda 16 ya girdim) yaşı küçük olup yaşıtlarından büyük işler yapan nadir webmasterlardan biriyimdir. Ama maalesef çevre sorunum var. Webmasterlar içinde en asosyal olanlardan biriyim. Çok pc başında oturmaktan ziyade çevre yönünden şanssız olduğum için anlaşabildiğim çok az insan var. Sanırım itici geliyorum insanlara o ayrı bir konu.

Kendimi ifade etme eksikliğimden dolayımıdır bilmiyorum , insanlar benim webmaster olduğumu , neticesinde bir mesleğim olduğunu kabullenemiyor. Yaşımdan büyükler "severim senin para kazanmanı" gibi alaycı sözlerle yaptığım işi aşağıladıkça mesleğimde ilerleme hırsım artıyor. Yaş konusu da sorun tabiki. Bakın hep yaşa getiriyorum konuyu çünkü insanlar bu yaş konusuna takmış durumdalar.

Son zamanlarda söylenen bir söz benim mesleğim olduğunu kabul etmeyip sadece bir öğrenci olarak gördüklerinin göstergesi. Bu söz çok fazla moralimi bozmaya başladı. Sayelerinde filozof oldum , ikide bir saçmalayıp duruyorum. Neymiş bilgisayar öbür sene kaldırılacakmış , iyi kullanamıyomuşum. Şimdi ne düşünmeliyim ? Ben onlara desem "anne baba siz bu günden itibaren işe gitmiyosunuz size yasak iyi kullanamıyosunuz ihmal ediyosunuz bazı şeyleri" diye onlar da aynı tepkiyi verirler eminim.

Bir diğer konu yaşıtlarımın saçma sapan karşı cinsle "çıkma" olarak adlandırılan çocukça eylemi gerçekleştirmesi. Dünyada bu kadar saçma bir şey olamaz , gerçekten. Madem seviyorsun aşıksın delikanlıysan bas nikahı evlen kardeşim , çıkma neymiş. Ecdadımızda görmedik biz böyle bir ahlaksızlığı. Bir de içi boş ebeveynler tarafından hoş karşılanan bir olay olması beni çıldırtan olay. Nedense insanımız hep bu tür saçmalıkları destekler , benim gibi sevdiği alanda bir şeyler yapmaya çalışan , kendini geliştiren , üreten kişileri önemsemez. Bu tür saçma yasaklarla hevesini kırar.

İçimi döktüm , rahatladım. Ooh dünya varmış. Efenim yazımın son cümlelerini yazarken annemin "haydi sofraya çıldırtma beni bilgisayar bağımlısı!" sözleriyle yazımı noktalıyorum. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle , hoşçakalın. :)

Gerçek hayata karşılık gelen blog : http://www.blogca.net/bu-benim-kisiselim.html :)

mua

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu yazının hepsini okuyan var mı? ben direk linki arayp tıkladım da.. :hmmm:

BirkanBilişim

0
Yasakli Uye
Reaction score
3
Bu yazının hepsini okuyan var mı? ben direk linki arayp tıkladım da.. :hmmm:

Kusura bakma kardeşim yazının linkini verecektim direk sitenin linkini vermişim. :D Pek yazmayı beceremem ama ilk defa bloguma kişisel bi yazı yazdım hatalar için kusura bakmayın artık. :D

mertozgun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Hocam iyiki doğdun öncelikle,asosyal olmak birçok webmaster için kaçınılmazdır. Online oyun oynayanlar içinde öyle.Kendi düşüncem (eğer kötü bi arkadaş grubunuz varsa ve lisedesiniz diye varsayarsak ) Evde oturup kolanızı yudumlamak ve sitenize gözünüz gibi bakmak en rahat ve en belasızı.. Benim arkadaş çevremde sigara içenmi dersin qumar oynayanmı dersin herbi pislik var. Evde kavga yok sigara yok, etliye sütlüye bulaşmadan bi köşede oturmak bence en iyisi. Daha sonra olgunlaştığın ve arkadaşlarını çok daha iyi seçebilme yeteneği kazandığın zaman sosyal olmaya çalışmalısın. Bunlar kendi düşüncelerim.Teşekkürler.

BirkanBilişim

0
Yasakli Uye
Reaction score
3
Hocam iyiki doğdun öncelikle,asosyal olmak birçok webmaster için kaçınılmazdır. Online oyun oynayanlar içinde öyle.Kendi düşüncem (eğer kötü bi arkadaş grubunuz varsa ) Evde oturup kolanızı yudumlamak ve sitenize gözünüz gibi bakmak. Benim arkadaş çevremde sigara içenmi dersin qumar oynayanmı dersin herbi pislik var. Evde kavga yok sigara yok, etliye sütlüye bulaşmadan bi köşede oturmak bence en iyisi. Daha sonra olgunlaştığın ve arkadaşlarını çok daha iyi seçebilme yeteneği kazandığın zaman sosyal olmaya çalışmalısın. Bunlar kendi düşüncelerim.Teşekkürler.

Öncelikle tavsiyen için ben teşekkür ederim. Yeterince olgunlaştığımı düşünüyorum olgunlaşmasaydım zaten diğerleri gibi olurdum. Benim tanıdığım çok fakat gerçek arkadaş olduğum kişi sayısı az. Ama yok değil. Onlar da benim gibi düşünen insanlar zaten. Tabi kimse benimle tıpatıp aynı düşünemez fakat yazımda anlattığım gibi insanlar değil bu kişiler. Bu çevre olayından dolayı uzun bir süre asosyal takılmayı sitelerimle ilgilenmeyi düşünüyorum. Tabii ebeveynlerim bilgisayar özgürlüğümü engellemediği sürece. :)

Ekleme:
-18 'iz :) Nasıl evlenelim :)

Halil sitede yazıma da benzer bir yorum yazmışsın orada da belirttiğim gibi bu yasal bir evlilik değil eleştirdiğim bu saçma düzen. Adam gelmiş hava atıyor çıkıyorum diye. Halbuki ne kadar çocukça bir davranış içine düşüp kendini rezil ettiklerinin farkında değil bu kişiler. Benim hayatımda bu tür saçmalıklara yer yok. :)

konuralpd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Halil sitede yazıma da benzer bir yorum yazmışsın orada da belirttiğim gibi bu yasal bir evlilik değil eleştirdiğim bu saçma düzen. Adam gelmiş hava atıyor çıkıyorum diye. Halbuki ne kadar çocukça bir davranış içine düşüp kendini rezil ettiklerinin farkında değil bu kişiler. Benim hayatımda bu tür saçmalıklara yer yok. :)

Belki de senin kızlarla aran iyi olmadığı için sana saçma geliyordur. Kızların yanına yanaş iki sohbet et sana da mantıklı gelebilir. :hmmm:

H

halilarici

Misafir
:) Yok ben bu arkadaşı çok iyi tanırım hiç kızlarla alakası yoktur.İşte genel bir webmasterın hayatı.

BirkanBilişim

0
Yasakli Uye
Reaction score
3
Belki de senin kızlarla aran iyi olmadığı için sana saçma geliyordur. Kızların yanına yanaş iki sohbet et sana da mantıklı gelebilir. :hmmm:

Kardeş çoğu kişi böyle söylüyor ama inan değil. Biz vatan millet aşığıyız gerisi boş. :)

Ekleme:
:) Yok ben bu arkadaşı çok iyi tanırım hiç kızlarla alakası yoktur.İşte genel bir webmasterın hayatı.

Aynen kardeşim. Ben birini seviyorsam basarım nikahı :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5