İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu domainler ne kadar eder? (ACİL)

merttezcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sarjetarabani.com (Gelecekte çok iyi iş yapabilir. Hybrid araç istasyonları ile ilgili bir site yapılabilir.)
spotyagci.com
spotcastrol.com

Önerilerinizi bekliyorum. Forumda yeni bir tasarımcı + domain satıcısıyım. Domain işine yeni başladım.

Y

Yapay

Misafir
Açıkçası artık .com alan adına ilgi bile duymuyorum. Amacını aşmış durumda. Bunun nedeni hedefinden şaşıp bir de facebook, google gibi örnekleri olunca değerlenip genele giriyor. Yani .com alan adında ya iki kelime ya da hiç diyebilirim. Söylediğiniz isimlerde bence para etmez. Çünkü artık kimse alan adı almıyor. Gidip kendisi bulursa tescilliyor. Ki piyasa şuan tamamen karışık, ticaret biraz sönük bu yüzden kimse ilgilenmiyor.

Size iyi forumlar dilerim.

merttezcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevabınız için teşekkür ederim. Bir şey sormak istiyorum. .com para etmiyorsa sizce hangi uzantı daha iyidir?

Y

Yapay

Misafir
.com para etmiyor derken şu; abuk subuk alan adları para etmiyor. Gelipte oyun.com dersen tabi para eder. Fakat dışa çıkmış abartılı ve aşırı Türkçe karakter alan adları asla alınmaz. Ki ben çok iyi bir alan adımı bile satamadım. Sorunuza gelecek olursak; Bana kalsa hiç bir alan adını satmam. Eğer gerçekten bir proje için ise .me, .co isimlerini tercih ederim. Çünkü aşırı saldırıya uğramamış nadir isimlerden. Burada ki alan adlarının fiyatları da 50 - 90 lira bu yüzden kalitelidir. He şu var; Gidip kaliteli dedim diye de hemen alayım demeyin. Bence bir blog kurun ve keyif yazıları yazın en azından sponsor reklamdan daha iyi para kazanırsınız. Ve çevre kirlenmemiş olur. ;)

merttezcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.me almayı aslında istiyorum mesela eat.me gibi olabilir ama böyle jenerik domainlerin hepsi alınmış. :(

Y

Yapay

Misafir
sadece.me alın :) müsait ve buna benzer çok var.
İngilizce bulmanız zor olabilir ama Türkçe var.

merttezcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler ancak sadece.me Türkçe- İngilizce karışık oluyor. Sizce ne kadara gider? Bir de forum tarzı bir site yapıp satmayı düşünüyorum buna ek olarak onun için de önerilerinizi bekliyorum. :)

Y

Yapay

Misafir
Şimdi .me ismini ingilizce düşüyorsunuz. Fakat onun amacı o değil. Her türlü ismi kullanabilirsiniz. Me 'nin bir anlamı olduğunu biliyorum. Fakat illa anlama göre çıkacak diye bir şey yok. Bunun için önemsiz biraz. Forum değil de PORTAL VE YA BLOG kurarsanız daha mantıklı olur ayrıca; Burada özgün makaleler yazın 1, 2 ay boyunca ve DMOZ'a ekleyin sitenizi tabi bunu 2 ay sonra yapın ki işiniz garanti olsun bu iki ay sürede hem makaleleriniz hem de siteniz google'de tam anlamıyla hakim olacak. Ki böyle bir siteyi de çok yüksek miktarda satabilirsiniz. Burada bahsettiğim miktar 300-600 lira olabilir.

merttezcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dediklerinizi anlamadım makale işlerini falan. Biraz açabilir misiniz? Biraz yeniyim de.

Y

Yapay

Misafir
Makale derken yazı, yazdığınız yani kendi oluşturduğunuz makaleleri siteniz de yayınlayacaksınız. Kişisel blog ve ya bilgi, haber platformu gibi düşünün. Ama tamamen kendi yazılarınız olacak yani orijinal bir site olacak. Bundan sonra iyi bir tasarım ve iyi bir seo ile aynı zamanda dmoz'a eklerseniz. Dmoz bir dizindir ve google buna çok önem verir. Bundan sonra yapmanız gereken 2 ay boyunca yazmak ardından satarsınız zaten yüksek miktara dediğim gibi.

Dmoz: www.dmoz.com

merttezcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anladım ama makale yazma konusunda iyi değilimdir. .me değil de com, net, org uzantılarından biriyle alıp denesem olur mu? Bir de domain tavsiyesi bekliyorum sizden. Şimdiden teşekkürler. :)

Y

Yapay

Misafir
Tabi ki, alan adı her zaman ikinci plandadır. Önemli olan içeriktir. Kimse düzgün yazamaz ilk başladığında. Yavaş yavaş öğrenir. Ki çok iyi insanlar tanıyorum direk olarak .blogspot, .blogger olarak site açmış ve çok yüksek hite sahip. Burada ana nokta yazdıklarınız insanlara ilgi çektiren noktadır. Alan adı önerisi olarak bence kişisel bir site açın ve merttezcan.com tescilleyin. Kısacası kişisel blog oluşturun.

WordPress kurun seo ıvır zıvır konusunda daha sonra detaylı anlatım yaparım size.

merttezcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkür ederim. O zaman ben alıyorum merttezcan.com'u. Aldığımda detaylı anlatım için PM atabilir miyim?

merttezcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir şey daha soracağım ben web tasarım da yapıyorum ama şirketim yok. mertwebdesign.com müsait. Ben bunu alıp sitemi yapabilir miyim? Ayrı bir konu bu. Yani maliye görürse siteyi sorun olur mu?

Y

Yapay

Misafir
Maliye mi :) Yok artık! Maliye ne arar la bazar da :D

Diye bir espri yaptık. Soruya cevap olabilir; Şirketiniz olsun olmasın, bir tasarım profili oluşturabilirsiniz. Herhangi bir problem olmaz.

merttezcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani vergi ödemeyeceğim ya öyle olursa o yüzden olabilir diye düşündüm. O konuda problem yok yani değil mi?

merttezcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok çok teşekkürler. O zaman ben merttezcan.com ve mertasarim.com'u alıyorum. Devamını size sorarım. ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5