İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu nedir _ bakınız

hemato

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Dear Friend

I am Master Richard Tagro the only son of late Mr Desire Asségnini Tagro The former Interior minister in Laurent Gbagbo’s government, Desire Tagro died on Tuesday of shrapnel wounds sustained when members of the Republican Forces stormed the presidential palace to arrest Mr. Gbagbo on April 12, 2011.

You can find out this on the web page Ivory Coast arrest of the former president Laurent Gbagbo

http://www.afriqueavenir.org/en/2011/04/13/gbagbo-minister-dies-from-shrapnel-wounds/

He was the acting Minister of Interior in the government that was formed following that agreement before his appointment in the aftermath of the 28 November postelection crisis as the general secretary of the presidency.

I want to transfer this Seventeen Million Five Hundred Thousand US dollars (US$17,500,000) left in a fixed/ suspense Account in one of the Prime banks here by my late father. According to the bank i am the only person that can direct them on where and when make the transfer.

I am looking for a God fearing person to help me. I want to transfer this money and use it for investment purpose

such as Real Estate management.

I am honorably seeking your assistance in the following ways:-

1) To serve as a guardian.

2) To make arrangement for me to come over to your country to further my education.

3) To help me invest the money in a profitable ventures.

I am only 20years old and I am prepared to give you 30% percent of the total amount, as commission for assisting me and 5% for expenses that will be incurred.

Best Regards

Master Richard Tagro

playmert

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili Arkadaş

Ben geç Bay Desire Asségnini Tagro Laurent Gbagbo hükümeti, eski İçişleri Bakanı tek oğlu Master Richard Tagro, Desire Tagro Cumhuriyet Kuvvetleri'nin üyeleri 12 Nisan tarihinde Sayın Gbagbo tutuklama başkanlık sarayının baskın sürekli şarapnel yaraları Salı günü vefat etti , 2011.

Eski Devlet Başkanı Laurent Gbagbo web sayfası Fildişi Sahilleri tutuklama öğrenebilirsiniz

http://www.afriqueavenir.org/en/2011...rapnel-wounds/

O atanmadan önce cumhurbaşkanlığı genel sekreteri olarak 28 Kasım postelection kriz sonrasında bu anlaşmanın ardından kurulan hükümet, İçişleri hareket Bakanı idi.

Ben rahmetli babamın burada Başbakan bankaların bir sabit / gerilim Hesap sol Seventeen Milyon Beşyüz Bin ABD Doları (17.500.000 ABD Doları) aktarmak istiyorum. I bankaya göre nerede onları yönlendirebilirsiniz tek kişi ve ne zaman transfer yapmak.

Ben bana yardımcı olmak için bir Tanrı korkusuyla kişi için arıyorum. Ben bu para transfer ve yatırım amaçlı kullanmak istiyorum

Emlak yönetimi gibi.

Ben onurlu aşağıdaki şekillerde yardım arıyorum:

1) bir veli olarak hizmet etmek.

2) benim eğitim daha ülkenize gelmek için düzenleme yapmak için.

3) yardımcı olmak için, bana karlı girişimler para yatırım.

Ben sadece 20years yaşlıyım ve doğacak masraflar için beni ve% 5 yardım için toplam miktarın 30%, komisyon vermek için hazırım.

Saygılarımızla

Master Richard Tagro

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5