İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu temayı düzenleme

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şu temayı oteller için kullanmak istiyorum ama tam olarak kategori istediklerim olmuyor. Yan menüye kategorileri ekliyorum birbirine giriyor oteller.(Resimdeki 1 de olduğu gibi)
Kendi olduğu bıraktığım zaman bu seferde hiyeraşiyi göstermiyor(resim 2 deki gibi) Ben İkinci resimdeki gibi bir birine girmeden o şekilde düzgün bir hiyeraşiye uygun olarak editör kısmından yapabilir miyim?
Yardımcı olan arkdaşlarıma şimdiden teşekkur ederim.
Site Şu Bakarsanız: www.otelsorumlusu.com

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yan Menüdeki Kodda Şunlar Bulunuyor Bunlar Üzerinde Bir Oynama Yapılamaz mı?

<h2>Kategoriler</h2>
<ul>
<?php wp_list_cats('sort_column=name&optioncount=1&hierarchical=0'); ?>
</ul>

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Mozilla ve internet explorer ile sorunsuz görünüyor.. :eek:

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Mozilla ve internet exlerer dende baktım aynı sorun var, siz mozilla kaçı kullanıyorsunuz. o resimdeki gibi görünmüyor mu?
Olur şey değil.. Sorun yok diye mesaj yazarken menüde hiç bir sorun yoktu, şimdi bende de bozuldu.. :/

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olur şey değil.. Sorun yok diye mesaj yazarken menüde hiç bir sorun yoktu, şimdi bende de bozuldu.. :/

Sizin o zaman baktığınızda otellerin altında bulunan oteller yoktu yani hiyeraşiyi gösterilmiyor. şimdi izmir otelleri altında ilçelerinin otelleri olması gerekiyor. onun gibi yaptım şimdi o yüzden öyle oldu.

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tema hakkında görüşü olan yok mu arkadaşlar....

PirMuhammed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu an kullandığınız yeri adlı temada kategoriler;

<ul>
<li>
</li>
</ul>

diye sıralanıyor.

Kod:
.widget li ul { padding-top: 4px; margin: 0px; border-top: none; border-bottom: none;}
.widget li ul li { border-bottom: none; border-top: none; padding: 1px 0px; background: none; font-size: 10px;}

bu iki satır liste biçiminin düzgün görünmesini sağlıyor.

buna göre o temanın sidebar style.css kodları üzerinde değişiklik yapmanız lazım...

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu an kullandığınız yeri adlı temada kategoriler;

<ul>
<li>
</li>
</ul>

diye sıralanıyor.

Kod:
.widget li ul { padding-top: 4px; margin: 0px; border-top: none; border-bottom: none;}
.widget li ul li { border-bottom: none; border-top: none; padding: 1px 0px; background: none; font-size: 10px;}

bu iki satır liste biçiminin düzgün görünmesini sağlıyor.

buna göre o temanın sidebar style.css kodları üzerinde değişiklik yapmanız lazım...

Teşekkuler hocam, ama o zaman yeri temasını kullanmıyordum. Yeri de öyle bir problem yok yazdığm gibi şu linkteki temayı kullamaya kalktım ama şuan sitedeki gibi alt altta düzgün bir şekilde görünmüyor. http://www.eburhan.com/araclar/eburhan-1-yil-temasi/demo.jpg

PirMuhammed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sadece şu kodu ekledim:

Kod:
.sidebar li ul li {border-bottom: none; border-top: none; padding: 2px 0px; background-image: none; font-size: 10px;}

bileşen kullanılmayacağını varsayarak sidebar.php dosyasındaki şu kodda

Kod:
<?php wp_list_cats('sort_column=name&optioncount=1&hierarchical=0'); ?>

hierarchical=0 yazan kısmı hierarchical=1 yaptım ve şöyle bir görünüm elde ettim:

nowidget.png

---------------------------------------------------------------------

bileşen kullanırken de kategori bileşeni için hiyerarşiyi göster seçeneğini aktif ettikten sonra;

widgetsettings.png

şöyle göründü:

withwidget.png

dilerseniz bu şekilde kullanabilirsiniz.

ya da temayı yapan arkadaştan yardım almanızı öneririm.

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşkkurler hocam güzel bilgi olmuş. Eline sağlık. Bu yapan arkadaşa iletişime geçtim ama geri dönmedi. sağolun

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5