sohbet odaları

Çabalar işe yaradı, Google+ büyüyor

  • Konbuyu başlatan Join
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Görüntüleme : 4K

Join

Profesyonel
Bilgiler
Katılım
22 Temmuz 2011
Mesajlar
382
Reaksiyon
0
Puanları
0
Yaş
40
Şube
c:\
148 Aydır Üye
Google+ henüz çok gerisinde olduğu Facebook’u yakalamak için elinden geleni yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Webrazzi’de de yer verdiğimiz resmi olmayan rakamlara göre Google+’ın Aralık sonu itibariyle 62 milyon kullanıcıya sahip olduğu tahmin ediliyor. TechCrunch’ın comScore’a verilerine dayanarak yayınladığı haberinde Kasım ayında Google+’ın 67 milyon ziyaretçiye ulaştığı söyleniyordu.
Experian Hitwise‘ın paylaştığı son rakamlar ise özellikle ABD’de Google+’ın çok daha hızlı bir büyüme gösterdiğini işaret ediyor. Twitter hesabından paylaşılan verilere göre Google+, 11 Kasım ile 11 Aralık arasında tam 49 milyon ziyaretçi ağırlamış. Üstelik bu rakam sadece ABD’li kullanıcılara ait. 49 milyon ziyaretçi bir önceki aya göre yüzde 55 civarı büyüme anlamına geliyor.
Fakat Google büyümeyi daha da hızlandırmaya kararlı, son yayınladığı reklamlar da bunun bir göstergesi.
Sürekli yeniliklerle geliştirilmeye devam eden Google+ halen potansiyelini kullanabilecek seviyeye gelmiş değil. Kullanıcıların büyük kısmını yeni bir sosyal ağa ihtiyaçları olduğuna ikna edememiş olması bu anlamda önündeki en büyük engel.


Her ne kadar kullanıcı sayısı 65 milyon civarına ulaşmış ve trafikler de artıyor olsa da, Google+ üzerinde geçirilen süre halen Facebook’ta geçirilen sürenin çok gerisinde. 65 milyon kayıtlı kullanıcının kayda değer bir oranının henüz aktif olarak kullanmadıkları Google+’ın hareketlenebilmesi içinse kullanıcıların site üzerinde daha fazla zaman geçirmelerini sağlayacak bir neden gerekiyor.
Google’ın sosyal ağına bu “artı” özelliği katmak için çok büyük çaba harcadığı görülüyor. Şu ana kadar bu çabalar üye ve ziyaretçi sayısını arttırma yönünde başarılı görünüyor. Bu üyelerin nasıl harekete geçirileceği ise 2012 yılında Google’ın çözmesi gereken en önemli sorun…
Sizce Google’ın G+’ı hareketlendirebilmesi için ne yapması gerekli?


Kaynak Link
 

dahi

Profesyonel
Bilgiler
Katılım
15 Ekim 2007
Mesajlar
166
Reaksiyon
0
Puanları
0
194 Aydır Üye
Sindire sindire geliyor google
 

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
10 Temmuz 2011
Mesajlar
2,401
Reaksiyon
21
Puanları
0
Şube
Türkiye
149 Aydır Üye
Sohbet eklemeleri lazım aynı facebooktaki gibi. :)
 

xclever

Müptela
Bilgiler
Katılım
1 Kasım 2010
Mesajlar
1,101
Reaksiyon
46
Puanları
0
Şube
Antalya
157 Aydır Üye
google plus facebooka oranla çok zayıf geliştirmeleri lazım...
 

nuri3778

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
1 Mart 2011
Mesajlar
140
Reaksiyon
0
Puanları
0
Yaş
33
153 Aydır Üye
işi zor facebook çok benimsendi günde bir kere en az girme mecburiyeti var derecesinde...
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst