İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

com.tr Domain

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar com.tr domain almanın bir yöntemi var.Forumlarda görüyorum 200 tl ye sana com.tr domain alalım diyorlar.
Bunu nasıl sağlıyorlar hangi yöntem ile bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
marka başvurusuyla com.tr alan adları 2 yıl'a kadar kişiler tarafından alınabiliyor.
marka başvurusu red edildiği vakit.
bir itiraz geldiği zaman domain elinden alınır.
tabi bunun maliyeti 200 tl değil

barikat87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
com.tr domain gerekli belgeler elinizde bulunması gerekmektedir....bunların dışında com.tr uzantılı domain vermek istiyen kişiler yasal suç işlemektedir. com.tr uzantılı domain ücreti yıllık 50 tl dir
om.tr için gerekli belgeler nelerdir?
Aşağıda yer alan resmi belgelerden faaliyet alanınıza uygun olanlardan sadece bir tanesini göndermeniz yeterli olacaktır.
Ad-soyad.com.tr için, üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi ya da üzerinde T.C. kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanı fotokopisinin yanı sıra T.C. kimlik numarasının bulunduğu bir web sayfasından alınan çıktının fotokopisi,
Ticari amaçlı tüzel kişilikler ve kuruluşlar için, aşağıdaki üç maddede sözü geçen belgelerden herhangi bir tanesi,
Ticaret odasından alınmış olan "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", "Oda Sicil Kayıt Sureti" ya da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış olan ticaret ünvanı ilanı,
Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış "Marka Tescil Belgesi" ya da "Marka Başvuru Belgesi" bu belgelerin yanında faaliyet belgesi yada sicil gazetesi,
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan alınmış olan "Sicil Tasdiknamesi" ya da "Ticari Sicil Gazetesi",
İlgili yerleşim birimine ait portal oluşturmak için, başvuran belediyeler için belediye başkanı imzalı talep yazısı,
Otel ve tatil köyleri için, Turizm Bakanlığı'ndan alınmış "Turizm İşletmesi Belgesi",
Seyahat acenteleri için, Turizm Bakanlığı'ndan alınmış "Seyahat Acentesi İşletme Belgesi",
Dershaneler için, Milli Eğitim Bakanlığı "Özel Öğretim Kurumları Ruhsatnamesi",
Televizyon programları için, Kültür Bakanlığı'ndan alınmış "Televizyon Gösterim Belgesi"
Film adları için, Kültür Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü'nden alınmış izin belgesi,
Sanatçılar için, bağlı bulundukları meslek birliği, dernek ya da odadan(MESAM, SESAM, ÇASOD, vb.) üye kayıt belgesi,
Özel hastaneler için, Sağlık Bakanlığı'ndan alınmış "Özel Hastane Açılış ve Mesul Müdürlük Ruhsatı",
İrtibat büroları için, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'nden alınmış "İrtibat Bürosu Açılım Belgesi",
Yabancı bir kuruluşun Türkiye distribütörlüğünü ya da temsilciliğini yapan kuruluşlar için, başvurulan alan adına ait tescil belgesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra isim sahibi şirketin başvurulan alan adının distribütör ya da temsilci şirket tarafından alınabileceğine dair iznini belgeleyen antetli kağıtları üzerinde, imzalı ve kaşeli yetki belgesi,
Radyo ve televizyonlar için, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)'ndan alınmış frekans tahsisini bildiren resmi yazı,
Dergi ve gazeteler için, "derginin/gazetenin aslı" ve "Mevkute Beyannamesi Alındı Belgesi",
Süresiz yayınlar için, yayının aslı,
İlaç isimleri için, "Yabancı Tıbbi Müstahzarlar Ruhsatnamesi",
Çiftlikler için, bağlı bulunduğu ziraat odasından kayıt belgesi.
Gemiler için, "Türkiye Cumhuriyeti Gemi Tasdiknamesi"
Fuarlar için, Resmi Gazetede yayınlanan "Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Fuar Takvimi Tebliği" veya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'ndan alınan "Fuar İzni Yazısı"
Özel numaralar için, Türk Telekomünikasyon Kurumundan alınan "Özel Servis Numarası Tahsis Belgesi"

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
com.tr domain gerekli belgeler elinizde bulunması gerekmektedir....bunların dışında com.tr uzantılı domain vermek istiyen kişiler yasal suç işlemektedir. com.tr uzantılı domain ücreti yıllık 50 tl dir
om.tr için gerekli belgeler nelerdir?
Aşağıda yer alan resmi belgelerden faaliyet alanınıza uygun olanlardan sadece bir tanesini göndermeniz yeterli olacaktır.
Ad-soyad.com.tr için, üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi ya da üzerinde T.C. kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanı fotokopisinin yanı sıra T.C. kimlik numarasının bulunduğu bir web sayfasından alınan çıktının fotokopisi,
Ticari amaçlı tüzel kişilikler ve kuruluşlar için, aşağıdaki üç maddede sözü geçen belgelerden herhangi bir tanesi,
Ticaret odasından alınmış olan "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", "Oda Sicil Kayıt Sureti" ya da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış olan ticaret ünvanı ilanı,
Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış "Marka Tescil Belgesi" ya da "Marka Başvuru Belgesi" bu belgelerin yanında faaliyet belgesi yada sicil gazetesi,
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan alınmış olan "Sicil Tasdiknamesi" ya da "Ticari Sicil Gazetesi",
İlgili yerleşim birimine ait portal oluşturmak için, başvuran belediyeler için belediye başkanı imzalı talep yazısı,
Otel ve tatil köyleri için, Turizm Bakanlığı'ndan alınmış "Turizm İşletmesi Belgesi",
Seyahat acenteleri için, Turizm Bakanlığı'ndan alınmış "Seyahat Acentesi İşletme Belgesi",
Dershaneler için, Milli Eğitim Bakanlığı "Özel Öğretim Kurumları Ruhsatnamesi",
Televizyon programları için, Kültür Bakanlığı'ndan alınmış "Televizyon Gösterim Belgesi"
Film adları için, Kültür Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü'nden alınmış izin belgesi,
Sanatçılar için, bağlı bulundukları meslek birliği, dernek ya da odadan(MESAM, SESAM, ÇASOD, vb.) üye kayıt belgesi,
Özel hastaneler için, Sağlık Bakanlığı'ndan alınmış "Özel Hastane Açılış ve Mesul Müdürlük Ruhsatı",
İrtibat büroları için, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'nden alınmış "İrtibat Bürosu Açılım Belgesi",
Yabancı bir kuruluşun Türkiye distribütörlüğünü ya da temsilciliğini yapan kuruluşlar için, başvurulan alan adına ait tescil belgesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra isim sahibi şirketin başvurulan alan adının distribütör ya da temsilci şirket tarafından alınabileceğine dair iznini belgeleyen antetli kağıtları üzerinde, imzalı ve kaşeli yetki belgesi,
Radyo ve televizyonlar için, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)'ndan alınmış frekans tahsisini bildiren resmi yazı,
Dergi ve gazeteler için, "derginin/gazetenin aslı" ve "Mevkute Beyannamesi Alındı Belgesi",
Süresiz yayınlar için, yayının aslı,
İlaç isimleri için, "Yabancı Tıbbi Müstahzarlar Ruhsatnamesi",
Çiftlikler için, bağlı bulunduğu ziraat odasından kayıt belgesi.
Gemiler için, "Türkiye Cumhuriyeti Gemi Tasdiknamesi"
Fuarlar için, Resmi Gazetede yayınlanan "Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Fuar Takvimi Tebliği" veya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'ndan alınan "Fuar İzni Yazısı"
Özel numaralar için, Türk Telekomünikasyon Kurumundan alınan "Özel Servis Numarası Tahsis Belgesi"

resmen çüş dedim :D
kurumsal firmalarınıza almak istiyorsanız eğer kuruluşunuzun vergi levhasıyla alabilrsiniz
adınız soyadınız.com.tr almak artık üstteki maddeleri bağlamıyor, istediğiniz yerden alabilirsiniz

barikat87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
resmen çüş dedim :D
kurumsal firmalarınıza almak istiyorsanız eğer kuruluşunuzun vergi levhasıyla alabilrsiniz
adınız soyadınız.com.tr almak artık üstteki maddeleri bağlamıyor, istediğiniz yerden alabilirsiniz

eğer alabiliyorsanız.almak istiyenlere yol gösterin o zaman.yada com.tr uzantışı doian alın deneyin red edilip edilmediğini görmüş olucaksınız...

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
şimdi bir arkadaşa sordum, kendisinin kurumsal bir sitesi yok zaten öğrenci, yaşı da küçük
ihs den tc kimlik numarasıyla adısoyadı şeklinde 16 liraya almış

barikat87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi bir arkadaşa sordum, kendisinin kurumsal bir sitesi yok zaten öğrenci, yaşı da küçük
ihs den tc kimlik numarasıyla adısoyadı şeklinde 16 liraya almış

isim soy isim alına bilir peki isim soy işim dışında alabilmişmi arkadaşınız..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
arkadaş ne tip domain alacağını yazmamış, kişisel kullanım için alabilir sadece

barikat87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ihs com . tr de com.tr uzantılı domain fiyatı 40 tl ye verilmektedir

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
isimsoyisminiz.com.tr şeklinde domaini kimlik fotokopisiyle alabilirsiniz
yanlız kimlikteki isim ve soyisim alanında ne geçiyorsa o domain alınabilir
sadece isim veya sadece soyisim şeklinde alınamaz.

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
birde bir sorum olacak.
ankara.com.tr
bursa.com.tr
eskisehir.com.tr
konya.com.tr
vs alan adları boş :)
sizce neden kimse almıyor?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
birde bir sorum olacak.
ankara.com.tr
bursa.com.tr
eskisehir.com.tr
konya.com.tr
vs alan adları boş :)
sizce neden kimse almıyor?
işe yarayacağını düşünmüyorum ben, almayanlarda böyle düşünüyor olabilir

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşe yaramazmı :D
ilin tanıtımı için sadece belediyelere verilebilir.Yada belediyeden izin alınarak ilin tanıtımı yapılacaktır diye izin alınabilir.

Bu arada bir arkadaş saolsun yardımcı olacak sanırım bana.

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
işe yarayacağını düşünmüyorum ben, almayanlarda böyle düşünüyor olabilir
işe yaramazmı
ankara.com.tr yi alacağımı bilsem bir şirket daha kurarım.

il isimlerini sadece il belediyeleri alabiliyor
yani istanbul.com.tr ye bakarsanız istanbul büyük şehir belediyesinde.
diğer il belediyeleride pek iplemiyor herhalde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5