İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Derslerdeki Başarıların Sırları

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Biliyorum çoğumuzun sınavları bitti ve tatil moduna girdik:) Bu anlatacaklarım sizlere ileriki yıllarda umarım katkı sağlayacaktır.
Öncelikle ben herkesin tüm derslerde başarılı olamadığı ve her öğrencinin farklı ders alanlarında başarılı olduğu(sayısal-sözel) kanaatindeyim.Başarılı olduğunuz derslerden olabildiğince iyi almaya bakın ki diğer desleriniz o kadar iyi olamayacağından ortalamanız iyi gelsin.İlk sınavlara iyi çalışın .Çünkü ilk sınavlarda genelde az konu çıkar.Bu diğer sınavlara kaygısız tasasız girmenize olanak sağlar.Dersleri can kulağıyla dinleyin,o 40 dakikayı iyi değerlendirin. Çünkü o dersi dinlemediğiniz taktirde daha o dersteki o konuyu telafi etme şansınız olmayacaktır.Eve gittiğinizde konuya 10 dk kısaca bir bakın.Ardından konu ile alakalı 2 test çözerseniz olay bitmiştir.Eğer dersteyken anlamadığınız bir yer varsa mutlaka sorun.Çünkü anlamadığınız yerden bir daha kurtulamazsınız ve her yerde karşınıza çıkar.Test çözmemizin nedeni konuyu ne kadar anladığımızı ve zihnimizde iyice pekişmesini sağlamak,aynı zamanda okul ve dershane v.s. sınavlarında hız kazanmaktır.Derslerde konu ile ilgili not alın ama kendi anlayacağınız şekilde yazarak not almalısınız.
Ben o kadar çalışmama rağmen dersi unutuyorum hatırlayamıyorum diyenlere güzel bir çözümüm var.Akılda kalması için o konuyu çevrenizdeki veya daha önce öğrendiğiniz bir şeyle ilişkili tutun.Örneğin daire denildiğinde aklınıza futbol topunuz gelebilir.
Öğretmeninizin anlatırken zorlandığınızda arkadaşınızdan da yardım alınız. Bazen arkadaşınızın anlattığı öğretmenden daha etkili oluyor.
Maddi imkanınız varsa dershaneye gidebilirsiniz.Evde çalışmam öğrenci topluluğu olsun,benim YGS-SBS gibi sınavlarıma hazırlanmam gerekiyor diyorsanız dershane ortamı size gelebilecek en iyi ilaçtır.
Her şeyi söyledik ama teneffüsleri unuttuk,teneffüsler bir öğrencinin vazgeçilmezidir =) .Teneffüsler sizler için fırsata dönüşebilir.Örneğin ben evde bir ödevimi yapmayı unutmuşsam veya ödevimi eksik yapmışsam bu açığı teneffüslerde kapatırım.
Gelelim öğretmenlerinize… Dersleriniz ne kadar iyi olsa da öğretmenlerinizle ilişkiniz iyi olmalıdır.Öğretmeninizin gözüne girerseniz o dersten kalma ihtimaliniz sıfıra düşer.Bu öğretmenin gözüne girmenin tekniklerinden en başarılısı yalakalıktır .
Pc başından kalkamayanlara da benim gibi mini mini webmaster olma yolundaki arkadaşlara da önerim sınavlar genelde 1 hafta içerisinde biter.Bu yüzden 1 haftalığına Pcnizi gözünüzün önünden kaldırın .Daha sonraki 1 haftada dilediğiniz kadar pcde takılın işte işleriniz varsa onları halledin.Daha sonra 2-3 pcden uzaklaşın,2-3 gün içerisinde dışarı çıkın,temiz hava alın.İnanın size iyi gelecektir.
Bunları kendim denedim ve şu an hiç zayıfım yok ve sene sonu her zamanki gibi belge bekliyorum=)
6986.gif

Bu söylediklerimi tekrar ettiğinizde iyi bir sonuç alacağınızdan eminim.Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5