İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Devren Şarkı sözü-Müzik portalı yazılımı

Uranus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aşağıda özellikleri yazılı hiç kullanılmamış Şarkı sözü - Müzik portalı yazılımı tüm hakları ile devredilecektir.

Programlama dili : Asp, vbscript
Database : Mysql, 22 adet myisam table, yaklaşık 120 mb, 170.000 civarı kayıt.
Diller : İngilizce ve Türkçe. Yazılım language-file esasına dayalıdır. Mevcut dil dosyalarından birini tercüme ettirerek kolaylıkla yeni kullanıcı dilleri ekleyebilirsiniz. Almanca eklenmesi özellikle tavsiye edilir.
Admin paneli : Admin paneli gerektirmeyen tamamen menu-driven kullanım arayüzü.
Yazılım, çoklu görev üstlenmek üzere tasarlanmıştır. Aynı çatı altında şarkı sözü/ müzik portalını, müziksever arkadaş arayanlar bölümünü, bir mesaj tahtası (forum) bölümünü toplamıştır. Şimdi bu özellikleri tek tek açalım.

Kullanıcılar : 6 kademeli kullanıcı hiyerarşisi. Yeni kullanıcı, tecrübeli kullanıcı, Moderator, super-moderator, Admin, ve Root. Her birinin yetki ve görevleri birbirinden farklıdır. Kullanıcıların birer bağımsız inbox ve outbox kutuları vardır. Birbirlerine Private massage gönderebilir, kişisel fotoğraflarını sisteme upload edebilir veya değiştirebilirler.

Şarkı sözü : Şarkı sözleri, şarkıcı > Album > şarkı yapısı içinde düzenlenmiştir. Şarkıcının singla'rı varsa bunlar ayrı bir başlık altında toplanmıştır. Albumlerin %90' nın Album kapak resimleri vardır. Kayıtlı kullanıcılar sisteme şarkı sözü veya akor ekleyebilir, Puan (Rating) verebilir, şarkı hakkında yorum yazabilirler. Kendi ekledikleri şarkı sözü veya akorları edit veya delete edebilirler. Bunları yaptıkça user konumları otomatik olarak üst seviyelere çıkar. Super-Userlar ise yetkilerine göre, albumden sarkıya edit veya delete yapabilir, Kullanıcı veya ip banlayabilirler. Şarkı sözleri, istenirse, "Star wars" text olarak efekt eşliğinde okunabilir. Ayrıca istenen şarkı sözünden, özel bir web sayfası hazırlayıp, e-card olarak sevdiklerine armağan edebilirler. Otomatik istenmeyen kelimeler sansür sistemi

Mesaj tahtası : Mesaj tahtası kullanıcıların birbirleriyle çeşitli konularda haberleşmelerini, bilgi paylaşmalarını sağlayan
temel bir bölümdür. Mevcut ana başlıklar: Genel tartışma platformu, Müzik aletleri alım-satımı, özel müzik dersi verenler/arayanlar, sevdiğinize mesak bırakın, yardım&şikayet&öneriler ve Müzik sever arkadaş arayanlar bölümleridir. Mesaj tahtası, bir forum yazılımının tüm özellikleri barındırır. Mesela mesajı yazanın o an sitede online olup olmadığına, user kariyerine, veya user profiline bakabilir gerekirse PM veya mail yollanabilir. (Kullanıcı pm veya mail kabul ediyorsa). Sansür sistemi burada da geçerlidir.

Müzik sever arkadaş arayanlar: Detaylı kullanıcı listesi, edit user profil formu, gelen ve giden mesaj kutuları, ışıklı uyarı sistemi ( Yeni Pm uyarı ışığı, user durumu ışıkları:meşgul, online away) gibi özellikleri ile eksiksiz bir arkadaşlık sistemidir.

Eklentiler : Lyrics-Miner yazılımı. Bir şarkı sözü sitesinin başarısı, sürekli güncel tutulmasına bağlıdır. Bilgisayarınıza kuracağınız Lyric-miner yazılımı, internetteki belirli yabancı kaynakları sürekli kontrol ederek, bulduğu yeni şarkıcı, album ve şarkıları sisteminize otomatik olarak upload eder ve böylece sisteminizin devamlı güncel kalmasını sağlar.
Not: Bu yazılımın kaynok kodları ve telifi değil, sadece bir site için hazırlanmış kopyası verilecektir.

Uranus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yazılımı bir uygulamada görmek isteyenler,
www.lyricss.net adresini ziyaret edebilirler.
Aslında böyle bir site yoktur. Görecekleriniz, Tanıtım amacı ile çok kısa bir süre kendi için bilgisayarımda barındırılmaktadır. Bilgisayar kablonet üzerinde olup, biraz yavaş çalışırsa, anlayışlı karşılayacağınızı umut ederim. Tüm özellikleri görmek için kayıt olmanız gerekir. Kayıt ücretsizdir :)
Sitedeki banner, reklam vs. gerçekle ilgisi olmayıp, site tasarımını tamamlamak amacıyla kullanılmışlardır.
Yazılımı daha yakından incelemek isteyenler, İstanbul/Kadıköy'deki büromu ziyaret edebilirler. Bunun için bana PM atabilirsiniz.

Uyarılar: Vbscript kullanımı nedeni ile, Navigator, firefox vs. vbscript desteklemeyen browserlarda sorun çıkartabilir.
Database, gerek boyutu, gerekse kayıt sayısı açısından gerçekten büyüktür. Çalıştığı bilgisayara yük getirir. Bu yüzden çoğu hosting firması 100mb üzerindeki database'leri kabul etmez. Kendiniz site olarak çalıştırmak isterseniz, iyi bir hostinge sahip olmalısınız.

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ah bıde onlıne yakalayıp grebılseydım guzel olacakdı..

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne yazıkkı sistemi göremedim, ama yazdıkların etkiledi dogrusu sistemide görseydik.. bide fiyat yazmısmıssın..

Uranus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Çok haklısınız.. Ben büroya gelecemde, bilgisayarları açacamda, sistem çalışacak. Şu an çalışmaya başladı, bakabilirsiniz. Siz en iyisi büroya buyrun, uzun uzun inceleyelim. Aslında ben bu yazılımı başka birinin, "database provider"'ın adına satıyorum. Proje ve fikir onundu, o başladı ben bitirdim. (Ben onun babasıyım). Sordum, kaç para istiyorsun diye... 500 YTL diyor. Eh, mal onun.

Uranus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Database provider'ını soracak olursanız, bu sene öss sınavına girdi, 308 puan aldı. Bir yere giremedi. Tabii hepimiz çok üzüldük. Neyse, tekrar kursa yazıldı.. Bu sene daha ciddi çalışacak. Umarız kazanır. Sınava kadar bilgisayar kullanmamaya karar verdi. Haziranda ona yepyeni bir bilgisayar alacaz :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi