İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dikkate alınması gereken uyarılar

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Özellikle 1, 1.5 yıldır google tarafından gönderilen cezalandırılacaksınız, sitenizdeki hataları düzeltin mailleri için daha önceden çok ciddiye alınacak bir durum yoktu. Ama şu an google politikaları özellikle spama karşı açtığı savaş neticesinde hiçbir suçunuz yokken banlanmanıza bile sebep olacak ciddiyette.
Bu yüzden sitenizin info@.... webmaster@.... gibi maillerini kullandığınız bir posta adresine yönlendirmenizde fayda var.
Ben eskiden aşağıdaki metindeki gibi yorumları, gönderileri onaylardım gönderi yapanın web adreslerini falan silip, içerik içeriktir derdim. Ama artık onaylamıyorum. Bu tarz metinleri google spam gönderi olarak işaretlediğinden sitenizi cezalandırabiliyor.
Bunlara dikkat edin arkadaşlar.

Örnek metin.
Hey, I stumbled upon your site a week or two ago and have been through all the posts and comments slowly. I decided to should write my first comment. Unsure of what to say but here goes. Interesting blog. Will visit in a bit to hear more of what youve got to say.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
loi bu konuda bir bilgin varmı çözüm gibi ?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Çözüm elbette var ama bir yere kadar, ayrıca çözümlerde mail sunucusuna veya istemci tarafına göre değişiyor.

Sunucu tarafında
WHM (Cpanel felan kullanıyorsanız) hazır bazı önlemler var içerisinde, plesk'e hiç bakmadım.

İstemci tarafında ise,
Outlook'un spam filitreleri ve Sizin oluşturabileceğiniz Rule(kural) yönetimi mevcut,
Bir ara kaskpersky internet security kullanırken outlook a eklenti kurup spamlari filitreleyebildiğinide gördüm.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ben biryerde şu sistemi görmüştüm;

Kişiye mail yolladığın zaman mail sunucusu da sana bir mail yolluyor ve bir URL'ye girmeni/kod girmeni istiyor. Bu işlemin ardından mail inboxuna düşüyor.

Alın işte spame karşı %100 koruma :) Tabi bu mail adresine otomatik gelen e-posta aboneliği gibi şeyleri eklememek lazım.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Arkadaşlar şu an için gmail.com' da pop3 mailleri ekleyebiliyorsunuz ve ben gmailin spam filtrelerine çok güveniyorum. Hiç uğraşmayın bir gmail açın o halde tüm domainlerinizin maillerini pop3 ile çekmesini sağlayın o kadar basit.
Ben öyle yapıyorum normal mail sunucularımıda yönlendirdim, hepsini tek bir yerden kontrol ediyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi