İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Direk php dosyaya erişimi engelleme YARDIM!

shine

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
Linux sunucumde içerisnde index.html olan zip dosyaların yüklendiği Moodle benzeri bir script kullanıyorum.
Yüklenen zip dosyaları sunucudaki bir klasöre açılıyor.Ve sistem tarafından index.html dosyası frame olarak açılıp sistemde kullanıcılara gösteriliyor.
Fakat burda ziple beraber php dosyası yüklenme ihtimali var.
Sicript php dosyayı açmıyor fakat dışarıdan direk erişim yapılıyor.htaccess ile php dosyaya erişimi engelleyeiliyorum.Fakat asıl istediğim.Upload klasöründeki bütün yüklenen php dosyalarına direk erişim yapıldığında dosya, ya açılmadan download olsun yada browser sayfasına html kodu gibi yazdırılsın..

Bu istediğim şeyi farklı sitelerde gördüm ama nasıl yapıldığını bilmiyorum.Kaynakta bulamadım.Bilen var ise rica etsem bana bu konuda yardım edip bilgilerini paylaşabilir mi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5