İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Diş problemi

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
arkadaşlar bugün dişçiye gittim kanal tedavisi olucağımı söyledi 2 gün sonra ama ben çok tırsıyorum (korkuyorum :eek: ) dişçi en çok korktuğum şeydir..rahat kan verebilirim,hiç korkmam ama bu dişçiye gidince çok tırsıyorum.. :eek:

bugüne kadar hiç diş tedavisi için iğne vurdurmadım..giden,yaptıran var mı arkadaşlar tedirginim :(

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben diş yaptırdım diş çektirdim hepsinde 1 er 2 şer iğne yedim. Açıkçası o morfini almazsan zaten kanal tedavisi denilen şey acıdan kıvrandırır.

İğneden sonra iyice uyuşunca bişey hissetmiyorsun zaten - sadece iğnenin etkisi geçince acı hissi oluşmaya başlıyor ki yani ona da azcık katlanmalı :) Diş olayında önemli olan hekimin işinin ehli olup olmaması.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hiçbirşey olmaz, uyuşturmak için yapılan iğne kan alımı iğnesinden daha acılı birşey değil. Onu da vurduktan sonra vurduğu taraf komple uyuşur zaten, hiçbirşey hissetmezsin.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
@yagmayok

hocam o bölüme giriş iznim yok diyor..teşekkürler ama çok tırsıyorum :eek: 1. 2 sınıfta yani 8 9 yaşlarında okullarda iğne yapılır bilirsiniz sınıfa hemşire girince herkez korkardı ben hemen yaptırırdım :eek: kızların baya ilgisini bile çekmiştim :D ama işte dişçi olunca akan sular duruyor..

@annudora

hekim çok iyi bir insan ve tanıdık..hatta gittiğimde konuşuyorduk ben sordum hocam çok acı yapmaz dimi dedim hoca'da yaw sen fenerbahçelisin fenerbahçelilerin canı yanar mı diyor :D yani o bakımdan problem yok ama..işte iğneden çok korkuyorum ve sinir alınırken deliniyormuş onlardan :(

@Angelo

sağolasın inşaallah dediğin gibidir..çok tedirginlik var üstümde (korkuyorum yani)

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Vallahi diş olayından bende çok korkuyorum :)

aynen benim çok aşırı :eek: ..bu tür tedavi uygulayanlarda genellikle erkek doktorlar oluyor malesef :p küçükken dişimi çektirmiştim genç bayan bi doktor çekmişti sanki bulutların üstünde uçuyor gibiydim o an :D genelde acımaz deniliyor ama inşaallah öyledir artık bu dişçi psikolojisini bu olayla atmak istiyorum :eek:

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Dişçi olayı iyidir ilk başlarda böyle korkarsın sonra değişik değişik türde şeylerle karşılaşınca kanal tedavisini hatırlar gülersin. Bir de konuşamıyorsun, adam orada elinde türlü fantastik alet topluyor yaklaşıyor filan, içinden diyorsun bu şeyi ne yapmakta kullanacak :) Yanlış çıkan 20 yaş dişinin problem yaratması ve çıkarılması ameliyatı vardır ki, bunu olduktan sonra mesela gidiyim haftada bir kanal tedavisi olsaydım da bu olmasaydı dersin. O yüzden takma kafana. Renkli gözlü bir bayan bul, gözlerine dalıp gidersin o yaparken. haha neyse.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
@Angelo

teşekkürler hocam :) tedavi olup geldiğimde bu konuda yazıcağım belki internetten ararlar kanal tedavisi acıyor mu diye yorumları görünce sonucu görünce bir rahatlama olabilir :) renkli gözlü bayan keşkee :) bayan doktorlar biraz daha duygusal oldukları için insanın canı yanmasın diye elinden gelen hassasiyeti gösteriyor..bazı erkek doktorlar öyle değil ya allah bismillaallah diyip girişiyor resmen :D

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Hiç sanmıyorum bayan doktorlar daha acımasız oluyorlar :p özellikle erkeklere karşı.
Angelo; sen onları söylerken bile ürperiyorum :p

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
@osahin

bazıları öyle :p kadın evde kocasına sinirleniyor hıncını tüm erkeklerden çıkarıyor :D

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
aman hocam... kanal tedavisinin neyinden korkuyorsun ben 15-16 yaşlarımda iğnesiz yaptırdım doktorda baya şaşırdı acıyo biraz ama olsun (bir dahada gitmedim dişçiye zaten) iğne uyuşturuyormuş isterse kessin biçsin farkında olmuyormuşsun vurdur iğneyi al eline gazeteyi otur gitsin :D

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ilk başta olur böyle şeyler, zamanla alışırsın :D

İstemek başarmanın yarısıdır!

Hayırlı çektirmeler :)

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
abi ne yaptın sen ya ruhsal olarak etkiledin beni konuyu bir gördüm dişim ağrımaya başladı :(

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
@draga

haha :D hocam dişçiden korkuyorum bide hiç iğne yaptırmadım ondanda tedirgin oluyorum kısacası tırsıyorum :p ama iğne ile hissetirmiycek gibi geliyor artık..ya benim bi tanıdığım vardı adam 35yaşında diş'ini çektiricekti eşi'nide getirmiş yanında..doktor gülmekten çekememiş bi 10 dakika :D

@Rexrot

sağolasın hocam..ağrıyan diş iğleşicekse,çekilen çile kutsaldır :D

@ByRON

kusura bakma hacı :( çok tırsıyorumda :D yaptıran arkadaşlar var mı diye sormak istedim malum dişçi korkulu rüya :eek:

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bende sanırım 9-10 yaşlarımda olmuştum kanal tedavisi ve hala hatırlıyorum ne kadar sancılı birşey olduğunu. Yaş oldu 24, 14-15 sene geçmiş. Belki teknoloji gelişip daha acısız hale gelmiştir bu yöntem :)

Bu çocukta diş çekiminden çıkmış ve hala uyuşturucu ilaçların etkisinde :D
http://www.youtube.com/watch?v=txqiwrbYGrs

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hacım dişçi korkusu bende de var sorma 2 yıl dişlerime acayip bişeler takıp dolaştırdılar iyi bilirim o korkuyu :D

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
@SpongeBob

çocuğa morfini iyi basmışlar :D..kafa olmuş 180 :D hocam 94-95'te falan olmuşsun galiba o zamanlar iğne yoktu galiba uyuşturmak için fısfıs vardı diye hatırlıyorum belki fısfıs'da yoktur..uyuşturmadan yapılınca acıdan durumaz insan çok kötü bir durum olur :eek:

@ByRON

ben acayip tırsıyorum :eek: hayatımda dişçiye çok fazla gitmedim,ama dişçi olunca korkuyorum çok...birde kanal tedavisi falan diyince iyice bi gerdi beni :(

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben dişciden korktuğumda babanem bana Allah sana dişci hanım nasip etsin demişti :D korkum geçsin diye :)
Diş ağrıyor ve gitmiyorum uzak dursun (amin)

Geçmiş olsun bu arada

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
İğne vardı onu hatırlıyorum, ama yinede sancılı bir tedaviydi. Bide gittiğimiz doktor babamın üniden arkadaşıydı, İzmit'inde en iyi dişçilerinden biriydi. O zamanlar için teknolojisi en gelişmiş yerdi diyebilirim :D Hatta hayatımda ilk bilgisayarı orda görmüş olabilirim :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5