İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dizivio Video Player ! (Çok Özel Bir Player Reklam Özellikli) Bilgilendirme

flash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar, yeni ve Türkiye şartlarına uygun olarak halen inşa etmek de oldugum video player hakkında bilgilendirme ve talep potansiyelini görmek için bu konuyu açıyorum.
Dizivio Video Player Adından da anlaşılacağı için özellikle dizi -film siteleri için özel düşünülmüş bir proje .
Birkaç Özelliğinden Bahsedecek Olursak;

-Özel Part Bölümü ( Yani Video Playerin içinden başka bir atanan video dosyasına geçebilme . Özellikle bu özellik part part yayınlanan diziler için düşündüğüm birşey.Kullanıcı Rahatsız etmeyen ve Tam Ekran Modunda dahi aktif bir modul)

-Video Öncesi Site tanıtım bölümü ( Resim veyahut swf dosyası atayarak video öncesi tanıtım yapmış olacaksınız. Video oynatma yerine swf kullanımının faydasını kullandıkca göreceksiniz.. )

-Vektörel dizayn ve hafif bir player ( Player bitme aşamasında tüm tasarımı, gerek kendim gerekse de dısardan aldıgım buton vs konuldu Bu ne demek? Yani Player 30-50 kb arasında olacak kuvvetle muhtemel .Bunun yararı büyük tabiki..)

-İstenilen Ölçülerde Yayınlama imkanı ( vektorel grafikler kullanıldıgı için tam ekran veyahut daha kucuk boyutlarda tasarımda bi aksama olmayacak.

-Reklam Modulu ( Belki de en çok sevilecek özellik bu olacak . Çok basit şekilde her part için ayrı Reklam Yazısı ve linki koyabilceginiz. Kullancıyı rahatsız etmeyen Reklam modulu var . bu modul video oynanırken cıkan Text Reklam biçimidir. Bu Modulun Zorlamalı ve serbest olmak uzere iki secenegi vardır. Yani İsterseniz Reklam Video boyunca sabit kalabilir ya da kullanıcı istediği an kapayabilir ve açabilir. ve birkaç özellik daha.. )

-Sağ Tık Menü Özellikleri ( Sağ tık menüsünde Oynat durdur, Tam Ekran sesi kapat secenekleri yanında, Ekrana Sığdır , Tam sığdır Genişlet, 2x Büyüt, Orjinal Boyut gibi videonun boyutları ile ilgili secenekler bulunmakta. Ayrıca Sitenizin linki mevcut olacak. ayrıca Yine sağ menü de Önceki Bölüme Git sonraki Bölüm'e git secenekleri de bulunuyor. )

-Paylaş Fonksiyonu ( bu buton ile izleyici ayaladıgınız video linkini ve embeded kodunu kopyalayablir bir tusla veyahut Arkadasına Gönder Özelligide koymak palnlarım arasında bir php ci bulursam mail yollama kısmı içn :))

-Geniş Format Desteği ( Şuan için Mov, Flv ve Mp4 uzantılı videolarda tam uyumluluk içnde calısabilmekte dizivio video player . Facebook videoları Mp4 formatında oldugunu hatırlatmak isterim)

-Basit Kullanım ( Tüm ayarları video öğeleri ve videolara ait gösterilecek kucuk resim (thumbnail) ögelerini tek xml dosyasında topladım. Basitce ekleyip cıkarabilceginz bir yapıda . Ki bunu php dosyası ilede otomatiklestirebilirsnz.)

-Akıllı Url Yapısı ( Ben buna akıllı url diyorum. playeri yerleştirirken Flashvars parametrelerle ugrasmayacaksnz. Yapacagınız object tagında src olarak sunu yazmak olacak örn: dizivio.swf?dizi=ezelbolum1.xml tabi bunu herhangi bi sisteme entegre etmek çok basitleşior. ve diğer sitelerin embedded etmesinde cıkack problemleri en aza indirior. )

-Özel Buffer Kontrolu ( Bu özellik izleycinin baglantı hızına göre en optimize buffer yükleme zamanını saptayarak, izleyiciye takılmadan izleme imkanı saglamaya calısan bir özelliktir.Test aşamasında olup suan degişik hız ve video formatlarında denemeler yapıorm dogru kodlamayı yapabilmek için)

-Özel Koruma ve Destek ( Bu ne demek ilerleyen zamanlarda açıklamasını ekleyeceğim.)

Şuan aklıma gelen özellikler bunlar, böyle bi ihtiyacın oldugunu dusunerek günler verilen bir projedir.
fikirleri Talep ve Teklifleri öğrenmek istiyorum, dizi - film video Scripti satanlar, Tekil Alıcılar ve daha değişik teklifleri değerlendirebilirm.

Çoklu satış herhangi bir sisteme entegre Satış veya baska bir tür Satış için fikir ve tekliflerinizi bekliyorum.

Şuan düşünce Olarak Bu Dizivio Video Player'iniki versionunu Cıkarmayı dusunuorm Light ve Pro olmak Üzere ( Sadece Düşünce ) .

Değerlendirmelerinizi , konu içinde veyahut PM olarak alabilirm .

Anlatımdaki Türkçe hataları için şimdiden özür dilerim.

Ekran Görüntüleri :
tamekran.jpg

sagtik.jpg

reklam1.jpg

paylass.jpg

part.jpg

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi