İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Düşmanınız Facebook'ta

haberci01

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Düşmanınız Facebook'ta

48174.jpg

Kişisel bilgiler ortaya saçıldı. Ortaya yeni bir tehlike belirdi. Facebook, MySpace ve Friends Reunited gibi sosyal ağ sitelerine üye olanların, kişisel bilgilerini yayınladıkları için, tehlikelere maruz kalabilecekleri bildirildi.

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, bu sitelere girenlerin yüzde 39’u eski düşmanlarını arıyor. Hükümetin yaptırdığı araştırmaya göre, İngiltere’de bu tür sitelere üye olan 10 milyon 800 bin kişinin yüzde 25’i, profillerine doğum tarihi gibi ayrıntılı bilgileri koyuyor.

18-24 yaş arasındakilerin yüzde 34’ü, kendilerini bu yolla riske sokuyor. Bu sitelere üye olan 2 bin yetişkinin yüzde 29’u eski sevgililerini aradıklarını itiraf etti. Üyelerin yüzde 13’ü, başkalarının fotoğraflarını ya da bilgilerini kendi rızaları dışında siteye koyuyor.

Yetkililer uyarıyor: Sadece adınız, soyadınız, doğum tarihiniz ve nerede yaşadığınız, birilerinin adınıza kredi kartı düzenlemesi için yeterli.

Kaynak: İnternet Haber

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
durum ciddi gerçekten.

Yetkililer uyarıyor: Sadece adınız, soyadınız, doğum tarihiniz ve nerede yaşadığınız, birilerinin adınıza kredi kartı düzenlemesi için yeterli.

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten ısınamamıştım şu merete :)

Kullanmayın böyle şeyleri ne gerek var hem eskiden feysbuk mu varmış :D

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk önce büyütürler sonra böyle karalarlar insanlar böyle işte.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bende adınız, soyadınız, doğum tarihiniz ve nerede yaşadığınız, birilerinin adınıza kredi kartı düzenlemesi için yeterli. sadece bu bilgilerle kredi kartı nasıl çıkarttıklarını merak ediyorum

edit zaten eklemediğiniz biri profilinizi göremez:D

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mathiax doğru söylemiş. Biri sizi eklemeden ya da siz onun mesajına cevap vermeden özelliklerinizi göremiyor. Yahu okadara ne gerek var. Girer bir whois sitesine rasgele domainlere whois çeker ve onlara zaten ulaşır. Gerçekten çok mantıksız şeyler yazıyorlar..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
durum ciddi gerçekten.

Gerçekten de sana katılıyorum durum çok ciddi.. 4 tane bilgi ile kredi kartı taklidi yapılıyor.Facebooka üye olmayın deneceğine, sahtekarlığa çare olmayı denemiyorlar..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bunu yapabilirim diyen pm atsın adımı soyadımı zaten kolayca bulursunuz, dogum tarihimi de vereyim, bakiyim nasıl kredi kartı yapılıyor ben de öğreneyim.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Gerçekten de sana katılıyorum durum çok ciddi.. 4 tane bilgi ile kredi kartı taklidi yapılıyor.Facebooka üye olmayın deneceğine, sahtekarlığa çare olmayı denemiyorlar..

haklısın,

bugüne kadar Türkiye de ortaya çıkarılan , kredi kartı çetelerinin (net dahil), hepsinin içinde , bir bankacı olması tesadüf değil...

Türkiye de , kale daima içten feth edilir :)

yapanlarda kurallara en fazla bağlı gözükenlerdir , dermişim:p

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nefret ediyorum şu sitelerden.Yok grup segs falan..Çıldırmış bu sanal alem.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
facebook geçtığımız gunelrde bu bılgılerı para ıel satabıelceklerını açıkladı gazetede oyle okudum en azından

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5