İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DUSUNCELERİM(w...... Hakkında ) peki ya siz?

DesTRuctionS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim Biraz sorunum war daha dogrusu bir arkadasımdam ware-ze yasak deniyor ware-z anlamını Bilen kac kisi war ?????

lisans lisans diye bagırıyorlar Bu arkadaslarımız hic mi oyun almıyorlar bunları lisanslımı alıyorlar mı weya hic mi arkadasmız mp3 dinlemiyor 24 saat sonra siliyorlar mı bir cok celiski war...

Bana ware-z yasak diyen arkadasımıza demiyorum bu forumda yoneticidir saygılıyım forumun kurallarına da saygılıyım forum kurallarana uymak istememesem burda olmam ama Lütfen herkes bi dusunsun BANA Oynadıgı tum oyunları lisanslı alan war diyen birisi war ise onun elini opecem....

BURASI TURKİYE kimse kimseye para wermiyor Ben 18 yasındayım Gerektiginde Oyun oynuyorum gerektiginde internetle ilgileniyorum Simdiye kadar hic lisanslı oyun almadım Bilg. parcası alırken bazen yanında hediye olarak werilenler haric...

Dedigim gibi TURKİYE Lütfen Biraz kendimizi tartalım konusalım ....

Buraya Cewap Yazmanız Gerekli degil ONEMLİ OLAN icimizde W-a-r-e-z nedir kawramını olusturmak bunu dusunurseniz cok sewinirim

bu konusmandan dolayı belki banlanabilirim Daha Ayrıntılı Gorusmek isteyen olur ise MSN : [email protected] Konusabiliriz...

B

Bedavalar-Net

Misafir
Sen ben o lisansiz oynuyoruz yada kullaniyoruz diye baskalarinada her gecen gün yayarak lisansiz ürünlerin oynanmasina yada kullanilmasina ben karsiyim.Nasil sen ben o emeginin karsiligini almak istiyor?Her gecen gün kazanimlarinla daha iyi seyler yapiyorsun b isleride böyle düsünmek gerekiyor.Biz o firmalara hakkini vermezsek o firmalar nasil kendini gelistirebilir?,nasil bizler icin güzel ürünler sunabilir?Bu gün 2-5 kisi kullaniyorsa i yayanlar tarafindan yarin yüzlerce öbürsü gün binlerce...milyonlarca kisi lisansiz ürün kullaniyor.Ben en son McAfee virüs programini 50 euro vererek aldim,icim rahat.Her güncellemede helal olsun diyorum,adamlar paramin karsiligini ödüyorlar ve hergecen gün benim bilgisayarimin güvenligini arttirmak icin binbir cesit hizmetler sunabiliyorlar.

Benim kisisel düsüncem bu..

saygilar.

A

analist

Misafir
Destructions un söylediği şeylere katılmamak mümkün değil aslında.Kendi bilgisayarımdan örnek vereyim.Lisanslı olarak kullandığım bir windows bir de office var bunlar da hediye bir de toplisttim bu da akreplistten aldım.
Şimdi bir virus programına 50$ verilebilir buna diyeceğim söz yok fiyat makul.Peki webmaster arkadaşlardan kaçı photoshop'u lisanslı kullanıyor veya flash,fireworks vs veya kaçımız Cuteftp yi lisanslı kullanıyoruz.
Evet emeğe saygı diyoruz.Olması gereken bu doğru söylüyorsun Bedavalar-Net
Ben de böyle olmasının doğru olduğuna inanıyorum ancak bunu ekonomik şartlardan dolayı yapabilmem mümkün değil.Ben bugün 8 yıldır çalışıyor olmama rağmen bir yazılıma 1000$ verebilecek durumda değilim.
Bakın bugun gazetede okudum Öğretmenlere windows ve office 2.5 $ dan satılacakmış.Şimdi bu fiyat çok abartılı ve bir projenin parçası olduğu için böyle.Ama fiyatlar 100$ değilde 10-15 dolar olsa eminim ki bir çok kişi lisanslı ürün kullanmayı tercih edecektir.Ülkenin ekonomik şartlarını da düşünmemiz lazım bazı şeyleri konuşurken.Burada bir çoğunun yıllık geliri 30bin $ değildir herhalde- ki yıllık kişi başına milli gelirim 30bin$ olduğu ülkelerde gerek bilgisayarlar gerek yazılımlar ülkenizden daha ucuz.Yani adamlar birden bilmemkaç misli fazla kazanırken bizden daha ucuza ürün alabiliyorlar.Yoksa neden yurtdışında tanıdık bulup fotograf makinası dizüstü bilgisayar vs getirmeye çalışalım.
En son Dell'in bir kampanyasını gordum 350$ pc satıyorlar adamlar Türkiye'de aynı Pc ne kadardır acaba?
Bende Ps-II yok ama burada bir çok arkadaşımızda vardır.Kaçınız chip taktırdınız????Yeni çıkan bir oyuna 120-150 milyon vermeye kaçınızın bütçesi elveriyor? Benim şu ana kadar PS-II sahibi tanıdıklarımdan bir kişi hariç hepsi chip taktırmış durumda.Chip taktırmayanın gerekçesi ise lisans felan değil.Oğlu kendi harçlıklarıyla alıyormuş oyunları eğer chip taktırırsam ucuz ucuz bir sürü oyun alıp başından kalkmaz ve dersleri olumsuz etkilenir diye taktırmıyor:)

Mp3 mevzuna hiç girmeyelim isterseniz.Listede bir çok Mp3 sitesi var.Yani ware-z yasak ama toplistte telif hakkı ödenmemiş Mp3 siteleri ile dolu.Yanlış mı bence hayır.Ama Mp3 varsa ware-z de olmalı yoksa mp3 de olmamalı.Çifte standart olmamalı.
Eğer duyarlı olunacaksa ayrım yapılmamalı.24 saat içinde bilgisayarınızdan kaldırın demekle olmuyor bazı şeyler.O zaman ware-z e izin verilsin bu arkadaşlar da yazsın programların,scriptlerin, oyunların vs altına "deneme amaçlıdır 24 saat içinde bilgisayarınızdan silin" diye problem kalmasın.
not : (ware-z) kelimesi bile yasakmış yahuu editlemek zorunda kaldım yazıyı:)
Saygılar

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani ne diyelim destruction, ingilterede kaldıgım ailede a dan z ye tum programlar lisanslıydı ama ailenin butcesi aylık rahat 10.000 £ civari, kadın sarkıcı(club) adam ise trilyoner zaten bir emlakcı...

Ben hatta adamdan xp yi istedim, benim bilg. kurayım diye, serefsiz bu lisanslı ve isyerine kayıtlı sana veremem dedi. ben n yaptım kazaaa saolsun..

bilmem anlatabildim mi?

ha bide cocugu es gecmeyelim zaten ingilteredeki cocuklar yapılan arastırmalra gore avrupanın en zengin harclık alan veletleri misal
yanında kaldıgım ailenin cocugu haftalık rahat 100£ harcıyordu.
su ana kadar biriktidigi parası ise 4-5 ayda 1000£... canı sıkıldıkca ps2 yada bilg. oyunalrı alıyordu herbiri en az 40£

baska soz soylemiyorum....

ulkemizde kopya karsıtı cabalara sadece guluyor ve geciyorum...
madem kopya kullanmak dogru degil...

ya analistin dedigi gibi yazılımları max: 20 dolar yapacaklar, yada bunlara goz yumacaklar yoksa bi insasnın pohotosp tan tutun dreamweaver a kadar bunları lisanlı alması pek mumkun degil.... birbirimizi kandırmayalım.

allah askına kacınız bandrollu muzık cd si alıyorsunuz? ancak bi yandan dikkat ediyorum her kim cd sini 3-5 milyona indiriyor. (kampanyalı olarak)
bi cok insan 1.5-2 ytl verip korsanı tercih bile etmiyor....

bugun cıkan pek cok sanatcı korsana hayır derken onlar bile korsan dvd izliyorlar

bilmem anlatabildim mi?

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben war-ez programlar kullanıyorum ve beğendiklerimi daha sonra parasını vererek satın alıyorum :) Dolayısı ile bence war-ez iyi bir şey çünkü bilmediğim birsürü scripte para verip hiçbir işe yaramadıklarını tecrübe etmiş birisiyim. Zaten bu kazıklanmalarım sonucunda bu scriptleri para vermeden nasıl deneyebilirim araştırmasına girdim ve war-ez dünyası ile tanıştım! Scripleri incelemeye girmişken programlar, vs.'de işin içine giriyor tabii... Ama sonuçta hak ettiğini düşündüğüm script ve programlara ödeme yapmaktayım. Tabii bu satın alma fiyata göre oluyor... Programlara para verdiğimi söyleyemem :( Macromedia'nın tüm ürünleri ve adob'un birçok ürünü webmasterlar için olmazsa olmazlar arasında ama bu forum kullanıcılarının lisans sahibi olduğunu sanmıyorum. Tabii, şirket bilgisayarlarından bu işi yapıyorsanız durum farklı ki benim şirkette kullandığım programlar lisanslı... Ama ev bilgisayarında ki programlar lisanslı değil... Zaten lisans kullanımında genelde firmalara baskı olmasının altında yatan gerekçede bu. Firma kar yapabiliyorsa lisansı da ödeyebilmeli... Aynı şey bizim içinde geçerli... Webmaster kar yapabiliyorsa lisansı da ödeyebilmeli sanırım...
war-ez ve mp3 arasında bence de hiçbir fark yok... her ikisi de ancak birisinin legal olduğu oranda legaldir bence... Dolayısı ile çifte standarta gerek yok hakikaten ama war-ez sitelere link verilirse yabancı sponsor bulmamız dolayısı ile kar yapmamız olanaksız hale gelir neredeyse :) Bu riski, iyi.net dahil kimse almak istemez sanırım... Dolayısı ile sloganımız.... YAŞASIN İKİ YÜZLÜLÜK.... WAR-EZ'E ÖLÜÜÜM! :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5