İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Elektronik sigara vurgunu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Biri 5 kartuşlu digeri 30 kartuşlu + gümrük vergi masrafları.. Normal..

M

MiNiKCaDi

Misafir
ucurum var aralarında 300 ytl ye satanda var 90 ytl de.
+ 100 $ a kadar gumruk yok..

M

MiNiKCaDi

Misafir
kargo ucretini satıcıya sorman lazım birde turkiyeye gönderiyormu onu ögrenip alabilirsin.
100 $ altındaki urunlerde gumruk vergisi yok.

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ona bakarsan avrupa birliği ülkelerinde 2005 model sıfır gibi 3.0 - 4.0 motor arası
BMW X5 ler de 6000 eurodan başlıyor...
Bizde minimum 90 milyar cıvarlarında...

Bunun adı devletin vurgunu gümrükten geçen bir maldan %300 gümrük vergisi alınırsa ve ÖTV + KDV bindirirlerse bunlara birde minimum %25 olması gereken durum budur... Ne bekliyorsun ki?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
ayrıca çok faydalı birşey. günde 4-5 paket sigarayı içmeyen adeta yiyen abim, elektronik sigara sayesinde 1 aydır tek bir sigara içmedi.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
abim piyasadaki en iyi markadan aldığını söylüyordu 400-500 ytl civarı birşey vermiş sanırım ama markanın adını hatırlamıyorum. sanıyorum pek kaliteli olmayanlar içildikten sonra ağızda hoş olmayan bir tat bırakıyorlarmış. size iki tavsiyem var eğer sigarayı bırakmak istiyorsanız alın bizzat şahit oldum yardımcı olduğuna, ikinci tavsiyem ise alıcaksanız mutlaka kaliteli birşey alın. bir kere verilecek bir para nede olsa, ki verilecek parayı günlük sigara harcamasına bölseniz kim bilir kaç günde çıkacak bir parayı vericeksiniz...

bende yakın zamanda almayı planlıyorum. günde 2 paket içen bir tiryaki olarak çok sıkıldım artık sigaradan. geçenlerde abiminkinden bir nefes içmiştim 2-3 saat boyunca bırakın sigara içmeyi aklıma dahi gelmedi.

tavsiye ederim...

M

MiNiKCaDi

Misafir
abim piyasadaki en iyi markadan aldığını söylüyordu 400-500 ytl civarı birşey vermiş sanırım ama markanın adını hatırlamıyorum. sanıyorum pek kaliteli olmayanlar içildikten sonra ağızda hoş olmayan bir tat bırakıyorlarmış. size iki tavsiyem var eğer sigarayı bırakmak istiyorsanız alın bizzat şahit oldum yardımcı olduğuna, ikinci tavsiyem ise alıcaksanız mutlaka kaliteli birşey alın. bir kere verilecek bir para nede olsa, ki verilecek parayı günlük sigara harcamasına bölseniz kim bilir kaç günde çıkacak bir parayı vericeksiniz...

bende yakın zamanda almayı planlıyorum. günde 2 paket içen bir tiryaki olarak çok sıkıldım artık sigaradan. geçenlerde abiminkinden bir nefes içmiştim 2-3 saat boyunca bırakın sigara içmeyi aklıma dahi gelmedi.

tavsiye ederim...
Tesekkur ederim. bu hafta bende alayım sigaradan nefret ediyom :(

downtr.org

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
çok yakında 20-30 ytl ye düşecektir.Şu an yeni olmasının verdiği atmosfer hakim.kartuşları falan 1 milyoncularda satılmaya başlar 5-6 aya.Deneyip bırakamayan birçok kişi tanıyorum.Hepsinin gitti 500 ytl si.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
alman arabası sonuçta orda ikinci el olarak kullanılan arabaları biz 0 olarak alamıyoru şu durumda

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam BMW x5 nerde 6.00 euro allahını seversen ya

buyur dostum sana 4300 Euro ya X5
http://www.mobile.de/SID6J4SkiAYkMrsPCQv2LVODw-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1195432973A1Iindex_cgiD1100CCarZ-t-vctpLtt~BmPA1A1B20D4520%81%40-t-vMiMkQuSeUnVb_X_Y_x_y~BSRA6B49D3500BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=4&id=11111111287750683&

Türk milleti çok yüce bir millettir asla kimse laf söyleyemez ben söyletmemde...
ama safız henüz bizler... (temiz kalpli)
daha gözümüzü açamadık biz...

Bak benim altımdaki 2006 model 4.4 motor 12.000 Euroya aldım. (Bulgaristan plaka bende zaten sofyada yaşıorum...)
babam 3 ay laf yaptı çok pahalı diye...

Dip not: burda benzinin de litresi 1.70YTL orda 3.00 YTL

Bulgaristan da 20,000 euro diyordu ( Bulgar bir arkadaşım )

hocam ben 3 yıldır sofyadayım sofya tıp fak.de okuorum aynı zamanda da 2. sınıftayım;)

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
inanılmaz bir fiyat farkı 6 - 7 bin ytllik bir arabayı türkiyeye nasıl 50 - 60 binden piyasaya sürüyorlar. Açıklaması nedir acaba.

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
inanılmaz bir fiyat farkı 6 - 7 bin ytllik bir arabayı türkiyeye nasıl 50 - 60 binden piyasaya sürüyorlar. Açıklaması nedir acaba.

açıklamasını yaptım 2 mesajımda da
1-Yüce Türk Milleti'nin saflığı (temiz kalpliliği ve herşeye eywallah demesi)
2-Devletin vurguncu olması

Bakın size birşey daha söyleyeyim burda üretilipte 0 KM. olarak 30-35.000YTL ye satın aldığımız Clio orda 6 milyar lira.

Burda üretilen 70 lik yeni rakı en son 22 milyon cıvarıydı sanırım orda 12 milyon bizim rakımız.

Marlbora parliament camel 1.84YTL BG de.

Arkadaşlar bakın işin aslını söyleyeyim ben size. Ama kesinlikle olayın siyasete çekilmemesini istiyorum eğer siyasete çekilirsede konu kilitlensin ricam modlardan. Kimsenin banlanmasını istemiyorum çünkü.

Ama bakın bu ucuz fiyatlar kominizmin etkisindendir.
Kominizmin eseri olan devletlerde herşey halk içindir.
Biz bir milliyetçilik sevdasına kaptırmışız kendimizi önümüzü göremiyoruz.
Ha bende milliyetçi biriyim. Biliyorsunuz gurbetçiler ne kadar vatana düşkün ve milliyetçidir. Bende o şekildeyim ister istemez ülkemi temsil ediyorum orda elimden geldiğince gururla...

Ama içine sığdırılmaya çalışıldığımız kalıp biraz sakat sanırım. Bizi bozdu yani...

Yani Türk insanının da lüx yaşama hakkı var. Neden siz bir X5 gördüğünüzde bakıp geçiyorsunuz asla kendinizi içinde hayal edemeden?

Neden elin ecnebisi poposunu 6000YTL ye Türklerin yaptığı 0 KM. Cliolarda gezdiyorda benim insanım kendine araba dahi alamıyor?

Bir durupta düşünmemiz lazım.

Kabul etmesede kimse emperyalizm bizi süründürüyor şuanda...
Başkalarına hizmet ediyoruz....

Burda aylık 6500YTL olan 30Mbit fiber optik neden Bulgarda 65 YTL diye bir durup düşünsek iyi ederiz!!!!

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5