İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Emin Çölaşan'ın Hürriyet ten kovulması

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Okuma yazma öğrendiğim günden beri düzenli olarak her gün gazete okuyorum. Üniversiteye kadar gazetelerin beni kandırmasına göz yumdum, dış dünyaya kapalı bir düşünce sistemine sahiptim (Tıpkı senelerce bizi kuş serisi arabalara mahkum eden ülkem gibi); üniversite hayatından sonra gazete okurken gözüm kapalı okumamasını öğrendim. Gazetelere eski inancım olmasa da, alışkanlıktan olsa gerek her sabah Hürriyet ve Sabah okumadan güne "başlamıyorum". Fakat sanırım bundan sonra "başlamıyordum" olacak oradaki kelime. Artık benim gibi şeker bir insan bile sıkıldı bu durumdan; Emin Çölaşan'ın da Yılmaz Özdil ile takası nasıl bir düzenin içerisinde yaşadığımı hatırlattı ve artık güne Hürriyet'siz başlamaya karar verdim. Önceden açıkçası göz yumuyordum bu taraflılığa fakat bu son damla gibi bir şey oldu. Kısa kesip diyeceğim odur ki, siz de bir süre Hürriyet almayarak bu durumu basit bir şekilde protesto edebilirsiniz. Eski alışkanlıkların değişmesi zaman alacak ama ne yapalım. Okuyacak gazete de kalmadı :p

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
destekliyorum, +rep... okuyacak gazete kalmadı,

sabırla hürriyetin düzelmesini umdum, gazeteyi hep aldım ama hürriyet artık bitti, bir daha almam..

ne zaman gazetedeki yalaka yazarlardan kurtulur , o zaman düşünürüm.

artık asker gazetesi okuyacağım...

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
yok yok kesin ploop kovdurdu bu adamı hergun aynı gazete hep aynı yazar :D

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben olaya ekonomik yönden yaklaşıyorum, aldığı tazminatı merak ediyorum. 18 milyar net maaşı vardı bildiğim kadarıyla, 22 sene çalışıyorsa aldığı tazminatı düşünemiyorum bile :p

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploopcum aldığı tazminat mahkeme tazminatlarına gider. herkes davacı sanırım kendisinden :D

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Köşesinde çamur atmak yada lüzumsuz konularda yakışıksız yazılar ve saçmalıklar kaleme alan - gazetecilik ahlakından uzak ve daha çok kendi ego sunu düşünen birinin gönderilmesini desktekliyorum...

Almayanlara saygı duyaraktan bende renkli magazin gazetelerinden biri olarak gördüğüm ve almadığım Hürriyeti ALMAYA BASLIYORUM :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Herkesin bu sekilde düşünecektir, A taraftarı yazı yazanlar demokrat, B tarafı yazı yazanlar ukala, baskıcı, totaliter vs gibi damgalar yiyecektir. Aslında çok basit bir insani taraf bu taraftarlık. Asıl üzücü olan bir tarafa taraf olmak değil, dönekliktir. Ben gazeteleri kağıt olarak okumuyorum ama milliyet online yayınlanıyor, burada Hasan Cemal diye bir kardeşimiz var, 2-3 gündür eşi görülmemiş bir dönemeç içerisinde, ama bu arkadaşlar yeni neslin "demokratları". Çok afedersiniz ama öyle demokrat, özgürlükçü olacağıma diğerleri gibi faşizan olurum daha iyi. Kendisin 2-3 e-mail attım ama cevap vermiyor, verecek cevabı yok sanırım.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bencede çok basit ve insani bir hak bu taraftar olabilmek ama gazeteciliğin bir misyonu olmalı bence Angelo ben sevemiyorum böyle olanları ne önünü ne arkasını dönenleride sevemiyorum, çünkü biri A yı koruyor biri B yi her ikiside birbirine alakasız suçlamalarda bulunabiliyor ve benim şahsi görüşüm ikisininde samimi olmadığıdır, dolayısı ile benim karar vermemi güçleştirip kafamı bulandırıyorlar...
Demokrasiyse demokrasi işte istedikleri demokrasiyi görmedilermi şimdi? Gördüler, e peki şimdi noldu? Halk "bidon kafalı", "ahmak", "cahil" ve dahası oldu... Demokrasiyi malesef biz sonradan öğrendik, eskiden haklının hakkı vardı, sonradan demokrasiyi soktular kafamıza ve karman çorman olduk kimse anlamıyor şimdi demokrasiyide demokratlığıda, 15 yaşındaki çocuğa sorduğunda demokrat adam nedir diye herşeye karşı gelen adamdır dememeli, çünkü demokratlık bu değil, tam tersi... Ben şahsen üzülüyorum kendi ülkesi ve insanını küçümseyen, küçük gören, hor gören, ezen fakat avrupalı amerikalı birileri geldiğinde baş tacı eden insanları gördüğümde...
Ben düşündüğümde birşey bulunmalı diyorum bir çıkış yolu, ya demokrasiyi insanlara gerçek anlamda anlatmalı yada başka bir çıkış yolu olmalı, siyasiler birbirini yemekten başka birşey yapmıyor, bir mekanizma oluşturulmalı ne bileyim bu ülke hepimizin, bu dünya hepimizin ben sokağa çıktığımda rahatlıkla gezmek istiyorum, çocukluğumda taksime çıkıp gezmekten çok hoşlanırdım, şimdi korkuyorum, çocukluğumda komşularımla konuşup konu ne olursa olsun tartışabilirdim, görüşlerimi savunabilirdim şimdi korkuyorum...
İnsanların kafası o kadar karışmışki, bunlar hep ülkeyi zarara sokuyor işi sadece siyasi yönden düşünecek olursak, A hükümetinin yaptığı 100 işten 60' ı kötüyse tekrar gelememeli değilmi? Ama herkes öyle söylüyorken tam tersi oldu, demekki biryerlerde bir hatalar oluyor... Bu millete hakaret edebilen kişiler kusura bakmasınlar arkalarından ağıt yakamayacağım... Ama merak edilcek birşey yok bence, çünkü bu ülkede kimin ne konuştuğu belli değil, yeterki tv ve gazetelere çıksın herkesin sözü önemli oluyor, siyasetten yaka paça atılmış kişilerin sözü bir bakıyorsunuz çok önemli oluyor, senelerce hapiste yatmış kişilerin iki sözü bir bakmışsınız ülke gündemine oturmuş, fuhuştan içeri girmiş kişilerin bir bakıyorsunuz ailelere akıl veriyor... Aman be! Ne zor yaşamak bu ülkede :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Köşesinde çamur atmak yada lüzumsuz konularda yakışıksız yazılar ve saçmalıklar kaleme alan - gazetecilik ahlakından uzak ve daha çok kendi ego sunu düşünen birinin gönderilmesini desktekliyorum...

Almayanlara saygı duyaraktan bende renkli magazin gazetelerinden biri olarak gördüğüm ve almadığım Hürriyeti ALMAYA BASLIYORUM :)

insanların egoları bazen milyonların egosuyla eşittir ;)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
O topraklarda hiç bir zaman tam anlamıyla demokrasi yapılamaz. Neden orta doğuda demokrasi yok, neden Türkiye'de böyle tartışmalar var. Biz Avrupa'nın göbeğinde kafamız rahat bir memleket değiliz ki herşeye bu kadar esnek ve mezhebi geniş yaklaşalım.

Sonra demokratlığı ordu karşıtlığı sayan bir zihniyet gazeteciler türedi. Yeni laf, "TSK ya yakın" "Orduya yakın". bu ne demek allah aşkına. Bu ülkeyi papyonlu gravatlı Frankofonlar kurmadı, bu ülkenin kuruluş metnini Avrupa'nın göbeğinde imzalamaya bir asker gitti. Cumhuriyeti kim kurmuş, ülkeyi dış tehditlerden kim koruyacak bunu bir görmek lazım ondan sonra TSK'ya yakın ne demek onu anlamak lazım. Hepimiz TSK'ya yakınız, o bu değil.

Senin cumhurbaşkanın abdullah olmuş necdet olmuş, sen kim kimin yanında tartışması yapıyorsan kendi içinde, limon sık öyle ülkeye.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Artık medyayı da tamamen ele geçirmek üzereler sırada ne var acaba? yola devam özelleştirmelere devam sonumuz hayır olur inşallah. Kendi ülkemde ingilizlerin satın aldığı sitelere giremiyorum en önemli petkim gibi atar damarı ne hödüğü belli olmayan adamlara satalım iletişim desen ne gerek var ki yahudiler bizden iyi yapıyorlar ülkemizde çıkmayan doğal gazın tüm şehirlere alt yapısını getirelim birazda oradan para dönsün ekonomi zaten yabancılar saolsun süper ekonomiyide iyi götürüyorlar nasıl olsa medyayıda susturduk mu gerisi kolay olsa gerek ;)

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Emin Çölaşan ayrıldı hadi protesto edelim diyenden fazla o adam o gazetede yazdığı için gazeteyi almayan daha çok insan olduguna eminim. Gazete sahipleride malasefki öncelikli olarak maddi çıkarlarını düşünerek böle bir karar almış olabilirler. Kendisi işsiz kalmayacaktır herne kadar düşüncelerini benimsemesemde kendine birçok gazetede iş bulabilecek kalitede bir yazar yapılan her haksızlığın cezası çekilir eğer varsa.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5