İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En pahalı 'web' adresleri

heavenly

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son olarak Toys ‘R’ Us isimli oyuncak firması toys.com adresini 5.1 milyon
dolara (yanlış okumuyorsunuz!) satın alındığını öğrenince Domain Name Journal’ı takip etmeye koyuldum. 2003 yılından bu yana ‘domain’ konusunu takip eden Domain Name Journal’ın editörü Ron Jackson ABC News’a yaptığı
açıklamada, fiyatın kriz sebebiyle düşük kaldığını, aslen ederinin 7 – 8 milyon
dolar olduğunu söylüyor. Ve diğer en değerli ‘domain’leri listeliyor.Yalnız derginin düzenlediği listenin satışı nakit olarak yapılmış domain’leri kapsadığını da belirtelim...

1 Fund.com, 2008 yılında 9.99 milyon dolara satıldı.
2 ****.com, 2007 yılında 9.5 milyon dolara satıldı.
3 Diamonds.com. Kadınların en iyi arkadaşı ‘pırlantalar’!
7.5 milyon dolara satıldı.
4 Toys.com, 5.1 miyon dolar. Siteye girince Toys ‘R’ Us’a
yönlendiriliyorsunuz.
5 Vodka.com. 3 milyon dolar.
6 Creditcards.com: 2000 yılında 5 milyon 100 bin dolara satıldı.
7 Computers.com, 2.1 milyon dolar.
8 Seniors.com, 1.8 milyon dolar.
9 DataRecovery.com, 1.5 milyon dolar.
10 Cameras.com, 1.5 milyon dolar.

GAZETE HABERTÜRK

Moderatör tarafında düzenlendi:

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
youtube.com neden yok bunun içlerinde 2005 de 1,65 milyar $ satılmıştı googleye

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Youtube içerik olarak satıldı, arkadaşın verdikleri ise salt domainler sanırım. Ondan konulmamış olabilir listeye.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Youtube içerik olarak satıldı, arkadaşın verdikleri ise salt domainler sanırım. Ondan konulmamış olabilir listeye.

Yanlışın var şimdi youtube.com google aitti sadece videolarımı satın aldı hayır youtube.com domain + içerik + şirket olarak satıldı. googleye

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Evet, yanlış söylemişim ama senin demek istediğini kastetmiştim :)

Ama bu durumda da yine aynı kapıyo çıkıyo, arkadaş sadece domain olarak satılanları listelemiş.

heavenly

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu kadar büyütecek bişey yok :)
İçeriğiyle birlikte alındığı için domaine ne fiyat verildiğini bilinmiyor.Bu liste net domainlere ödenen fiyatlara göre listeleme yapılmış;)
Ayrıca döküman benim değil habertürk'ün..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu kadar büyütecek bişey yok :)
İçeriğiyle birlikte alındığı için domaine ne fiyat verildiğini bilinmiyor.Bu liste net domainlere ödenen fiyatlara göre listeleme yapılmış;)
Ayrıca döküman benim değil habertürk'ün..

1,6 milyar doların hepside içeirk için olucagını sanmıyorum domainde yukarıda verilen fiyatlardan cok cok üsttü youtube.com domaini için 15-20 milyon$ dan aşagı verilmediği kesin. Sadece içerik için 1.6 milyar verilseydi db ve şirketi satın alır video.google.com da yada yeni domain yürütürdü.

her halukarda domainde ucuza gitmemiştir marka olmuş bir isim cunku

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1.6 Milyar dolar ne içerik ne de domain için arkadaşlar, 1.6 milyar dolar YB'un marka değeri için diğer kıstaslar da içinde tabii, atıyorum Adidas firmasını satın aldığınızı düşünün adidas.com da haliyle size geliyor, o hesap ;)

heavenly

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en güzel açıklamayı siz yapmışsınız blink elinize sağlık..

XxGenCxX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Youtube.Com ben olsam google satmazdim. Youtube.Com eski sahiplerinin baska siteleri varmi?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
1.6 Milyar dolar ne içerik ne de domain için arkadaşlar, 1.6 milyar dolar YB'un marka değeri için diğer kıstaslar da içinde tabii, atıyorum Adidas firmasını satın aldığınızı düşünün adidas.com da haliyle size geliyor, o hesap ;)

şimdi öyle diyorsunda adidas bir spor malzemesi olarak bir marka web sitesi marka olarak sayılmaz ama youtube.com web sitesi olarak marka yani demek istediğim youtube bilip giriyorlardı içerik ve şirketi satın alıp başka domainde yürümezdi o para isime verildi. İsim alınca içerikte yanında geldi bence.

Şimdi youtube.com benimsenmiş bir isim o yüzden öncelik domaine verildi o para jenerik domain..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

şimdi öyle diyorsunda adidas bir spor malzemesi olarak bir marka ama youtube.com web sitesi olarak marka yanai demek istediğim youtube bilip giriyordu içeirk ve şirketi satın alıp başka domainde yürümezdi o para isime verildi. İsim alınca içeirkte yanında geldi bence.

Çünkü googlede o içeirgi toplama ve depolama kapasitesi zaten var şirketi illa almak zorund adegil teknik eleman ve host vss sorununu olmazdı o yüzden isimin peşine gittiler.

Şimdi youtube.com benimsenmiş bir isim o yüzden öncelik domaine verildi para jenerik..

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tamam aynı şey permission, domaine değil de marka bilinirliğine verildi diyelim, domaine verilecek olsa heralde video.com daha mantıklı veya google.com yerine search.com.. aynı şeylerden bahsediyoruz.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Biz hala 50 liralık alışverişler yapalım :)

Youtube olayında da benim bildiğim şey sadece domain değil, içerik vs. hepsi geçerli.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
1,6 milyar doların hepside içeirk için olucagını sanmıyorum domainde yukarıda verilen fiyatlardan cok cok üsttü youtube.com domaini için 15-20 milyon$ dan aşagı verilmediği kesin. Sadece içerik için 1.6 milyar verilseydi db ve şirketi satın alır video.google.com da yada yeni domain yürütürdü.

her halukarda domainde ucuza gitmemiştir marka olmuş bir isim cunku

burada domain değerine göre yapılmış bir sıralama var, proje değil.

youtube proje olarak satın alındı, paket halinde. kazandıran, hazır, kurulu bir düzeni, bir markayı sattılar.

eğer youtube diye birşey hiç olmasaydı, youtube.com domaini ne kadar ederdi? fakat computers.com direk domain olarak para ediyor. yapılan sıralamada, domain fiyatlarına göre yapılmış bir sıralama.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5